Kalkulator wysiewu - normy i ilości

Kalkulator wysiewu

Obsada
MTZ
Siła kiełkowania

Wynik

Ilość wysiewu:

Każdy, kto zajmuje się uprawą zbóż wie doskonale, że nie jest to zadaniem łatwym. Szczególnie w obecnych czasach kiedy to zarówno ceny nawozów, jak i nasion znacząco wzrastają. Kluczowe znaczenie ma zakup odpowiedniej ilości ziaren, co może pozwolić na spore oszczędności. Niestety, samodzielne rozpoznanie jakiej ilości potrzebujemy może być trudne, szczególnie gdy nie posiadamy doświadczenia lub korzystamy z zupełnie nowego ziarna. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z profesjonalnych narzędzi, które nam pomogą. Jednym z tych, które z całą pewnością warto wykorzystać jest kalkulator wysiewu.

Kalkulator wysiewu zbóż, rzepaku, pszenicy i kukurydzy

Kalkulator ilości wysiewu, który znajdziesz na naszej stronie to nic innego jak darmowe narzędzie, dzięki któremu dowiesz się ile dokładnie nasion potrzebujesz by obsadzić swoje pole. W naszej ofercie znajduje się zarówno kalkulator wysiewu rzepaku, kalkulator wysiewu pszenicy, jak i kalkulator wysiewu kukurydzy. Oznacza to, że możesz z powodzeniem obliczyć ile siewu będziesz potrzebował w przypadku wszystkich najpopularniejszych obecnie zbóż i roślin uprawnych.
Z pewnością zastanawiasz się jak to działa. Jest to bardzo proste. Nasze narzędzie to nic innego jak kalkulator normy wysiewu, dzięki któremu możesz w szybki sposób dowiedzieć się jakiej ilości nasion potrzebujesz by efektywnie obsadzić hektar ziemi. Następnie wystarczy jedynie pomnożyć otrzymany wynik przez liczbę hektarów, które chcesz obsiać danym ziarnem by wiedzieć ile dokładnie nasion należy kupić, by nie było ich zbyt mało, ale również aby nie przepłacać. W czasach, w których wszyscy poszukujemy oszczędności jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Norma wysiewu - co oznacza?

Wiemy już jakie korzyści może przynieść ci kalkulator wysiewu zbóż. Czy jednak korzystanie z niego daje naprawdę rzetelne informacje na temat tego ile siewu potrzebujesz? Odpowiedź jest prosta - jak najbardziej. Wszystko dzięki temu, że kalkulator opiera się o normę wysiewu. Czym jest norma wysiewu? Co oznacza to pojęcie? Mówiąc najprościej - norma wysiewu to parametr, który określa się poprzez obliczenie iloczynu MTZ i obsady. Wynik dzielimy wówczas przez siłę kiełkowania. Pod skrótem MTZ kryje się masa ziarniaka. Obsada to zaś nic innego jak liczba roślin, które powinny wyrosnąć na metrze kwadratowym ziemi. Warto w tym miejscu zaznaczyć oczywiście, że kalkulator wysiewu zbóż jest narzędziem bardzo pomocnym, jednakże mającym jedynie poglądowy charakter, ponieważ na to, jakie faktycznie plony uda nam się zebrać wpływa również szereg innych czynników. Wśród nich wymienić możemy między innymi klasę gleb, warunki pogodowe, odmianę ziarna czy sposób nawożenia. Niemniej jednak, jeśli chcesz dowiedzieć się ile nasion warto kupić by bez obaw obsiać hektar ziemi a jednocześnie nie narazić się na straty spowodowane zakupem zbyt dużej lub zbyt małej ilości siewu to proste, intuicyjne w obsłudze narzędzie jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Przekonało się o tym już bardzo wielu rolników, którzy chętnie sprawdzają jak przygotować się do wysiewu.