Kalkulator pustaków / cegieł

Kalkulator pustaków / cegieł

Długość ściany
Wysokość ściany
Powierzchnia bez cegieł
Długość cegły
Wysokość cegły
Grubość spoiny poziomej
Grubość spoiny pionowej
Głębokość ściany
Waga jednej cegły
Wspólczynnik odpadów

Wynik

 

Gdy po raz pierwszy zabieramy się za budowę domu, nie zawsze mamy rozeznanie, jak wiele określonego typu materiałów budowlanych trzeba użyć, aby nasze marzenie w postaci nowego lokum się spełniło. Dowiedzcie się, dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania jak kalkulator pustaków w sieci, by świadomie i ekonomicznie zarządzać budową.

Kalkulator pustaków / cegieł

Warto zastosować kalkulator pustaków, ponieważ budowanie domu jest kosztownym przedsięwzięciem i oszczędność jest tutaj jak najbardziej wskazana. Oczywiście, nigdy kosztem jakości. Stosując kalkulator cegieł lub innej kostki budulcowej po prostu nie będziemy przepłacać, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli zainwestować np. w elementy wyposażenia wnętrz.

Kalkulator cegieł / pustaktów - kiedy się przydaje?

Praktyczny kalkulator ile cegieł na m2 przydaje się wtedy, gdy musimy dokonać obliczeń ilości niezbędnych do budowy materiałów pustakowych lub ceglanych. Czytelny kalkulator ile pustaków na dom określi w jednej chwili nie tylko ilość cegieł, ale również rozplanowanie otworów w ścianach, spoiny, prawdopodobieństwo zaistnienia odpadów oraz masę zamawianego materiału na budowę.

Jak obliczyć ilość pustaków na m2?

Obliczenie, ile pustaków na m2 kalkulator wyświetli nam po podaniu długości i wysokości ściany. Brane pod uwagę powinny być także powierzchnie przeznaczone pod drzwi i okna. Kolejnymi parametrami, które trzeba wpisać w kalkulatorze, są długość i wysokość preferowanej formy budulcowej, wartość szerokości spoiny pionowej i poziomej. To, ile pustaków na m2 będziemy musieli kupić, pomoże nam określić także miała głębokości ściany. Wiele zależy od tego, czy będziemy chcieli stworzyć ścianę z jednego rzędu cegieł lub pustaków, czy z kilku. W kolejnej rubryce umieszczamy masę jednego modułu budulcowego, a w ostatniej - współczynnik odpadów. Jego wartość można znaleźć zazwyczaj na opakowaniach producentów. Prosta metoda w sieci, jak obliczyć ilość pustaków na dom pozwala usprawnić prace budowlane i ściślej określić wszelkie inwestycje z nimi związane.