Kalkulator miąższości drewna okrągłego

Kalkulator miąższości drewna

Długość
Średnica
Rodzaj drewna

Wynik

Miąższość kłody:

Jeśli pracownicy budowlani współdziałają ze stolarzami przy tworzeniu obiektów architektonicznych, niezbędnym narzędziem do obliczeń okazuje się kalkulator drewna. Z jego pomocą oblicza się miąższość kłód drewnianych z dokładnością do 0,001 m3. Służy do tego wzór “środkowego przekroju”. Dowiedz się, dlaczego każdy stolarz inwestujący w obiekty wykonane z drewna powinien dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie daje kalkulator drewna!

Kalkulator miąższości drewna okrągłego

Różnego gatunku drewno charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, jeśli chodzi i miąższość. Inny rodzaj drewna wybierzemy do tworzenia ogrodzenia, a inny do tworzenia konstrukcji palisadowej pod obiekty częściowo murowane. Nie każdy gatunek drewna sprawdzi się więc w określonych warunkach. Pomocny kalkulator miąższości drewna pozwoli rozwiązać dylemat dotyczący wyboru właściwego materiału pochodzenia naturalnego.

Kalkulator miąższości drewna - kiedy się przydaje?

Kalkulator miąższości przydaje się wtedy, gdy niezbędne jest kubikowanie drewna okrągłego, czyli obliczenie jego objętości w metrach sześciennych. Cały proces obliczeń oparty jest na korzystaniu z danych, które zawiera tabela miąższości drewna, bez problemu dostępna w Internecie. Z kolei tablice miąższości drewna okrągłego pozwalają bardziej obrazowo określić jakość i niezawodność wybieranego rodzaju surowca.

Jak działa nasz kalkulator miąższości drewna?

Ekspresowy kalkulator miąższości działa w sposób prosty i czytelny. Przed wprowadzeniem danych do rubryk musimy przypisać drewnu przez nas wykorzystywanemu określone parametry i cechy charakterystyczne. Jest to banalnie proste zadanie.

Jak obliczyć miąższość drewna w m3?

Aby otrzymać odpowiedni przelicznik drewna na m3, musimy przy obliczeniach wziąć pod uwagę wartość średnicy środkowej kłody, ale bez kory. Średnicę, jeśli zachodzi taka potrzeba, również można zmierzyć z korą, wystarczy taką opcję zaznaczyć w kalkulatorze. Wynik, jaki otrzymamy, jest odpowiednio dostosowany do informacji zamieszczonych w tablicach miąższości drewna.

Tabela miąższości drewna

Tabela miąższości drewna składa się z kilku rubryk. Pierwszą tworzy rozpiska najpopularniejszych gatunków drewna. W drugiej przedstawione są wartości wielkości potrącenia na korę w zależności od średnicy kłody. Progi rozpoczynają się od 24 cm, a kończą powyżej 50 cm. Jeśli interesuje nas waga drewna kalkulator również może ją obliczyć, choć nie wszystkie rozwiązania posiadają tą opcję.

Jak obliczyć objętość drewna w m3?

W kalkulatorze umieszczamy dane liczbowe - długość i średnicę kłody w oddzielnych rubrykach. Potem zaznaczamy, czy chcemy odliczyć grubość kory, czy też nie. Określamy gatunek drewna i klikamy na opcję “Oblicz”.