Kalkulator płyty fundamentowej

Kalkulator płyty fundamentowej

Długość
Szerokość
Głębokość
Cena za m3
Zbrojenie

Wynik

Koszt:

Przydatny kalkulator płyty fundamentowej to jedno z kluczowych narzędzi wirtualnych, stosowanych we współczesnym budownictwie. Pozwala w jasny i precyzyjny sposób określić wartości ilości potrzebnego surowca do stworzenia stabilnych podwalin konstrukcji murowanych oraz stropów. Dowiedz się, jak w praktyce stosować kalkulator płyty fundamentowej.

Kalkulator płyty fundamentowej

Jeśli tworzymy powierzchnię betonową, stajemy przed zadaniem zaopatrzenia się w określoną ilość betonu, dzięki któremu możliwe będzie wylanie płyty fundamentowej. Ile betonu dokładnie będzie potrzebne płyta fundamentowa kalkulator obliczy w oparciu o najdrobniejsze niuanse, dotyczące także tego, czy mamy do czynienia ze zbrojeniami, czy też nie. Kupowanie betonu pod budowę w sporej ilości jest zawsze ogromnym wydatkiem. Tym bardziej warto zadbać o to, by budżet budowy został umieszczony w ścisłych ramach.

Kalkulator płyty fundamentowej - kiedy się przydaje?

Profesjonalny kalkulator fundamentów przydaje się w sytuacji, gdy musimy określić koszt zakupu betonu, niezbędnego do wylania fundamentów pod dom mieszkalny. Pomocny będzie także przy wylewaniu stropów, gdy zdecydujemy się na budowę domu z wieloma piętrami oraz strychem.

Jak obliczyć ilość betonu potrzebnego na płytę fundamentową?

Praktyczny kalkulator fundamentów udostępnia do wypełnienia kilka kluczowych rubryczek. Dla uzyskania ostatecznego wyniku określającego, ile betonu musimy kupić, musimy w odpowiednich rubrykach umieścić wartości dotyczące długości, wysokości oraz głębokości ławy fundamentowej. W przypadku obliczania ilości betonu na stworzenie stropu bierzemy pod uwagę ławę stropową. Trzeba również podać cenę za m3 betonu. W sklepach ceny są różne, ale ta różnica nie jest zbyt duża. Jeśli mamy na tyle sporo czasu, by odwiedzać markety budowlane dla porównywania cen, możemy to zrobić, by mieć pełniejszy obraz wyniku. Na samym końcu zaznaczamy opcję zbrojenia - jeśli ma być. W przeciwnym wypadku trzeba po prostu zaznaczyć “NIE”.