Sufit pełen klasy: Jakie listwy sufitowe wybrać do wnętrza w stylu klasycznym i nowoczesnym?

Urządzając swoje wnętrze, z pewnością próbujesz tchnąć w nie ducha, który jest bliski Twoim preferencjom i upodobaniom. Poszukując nowatorskich, lecz jednocześnie silnie zakorzenionych w tradycji rozwiązań, wybierasz te oscylujące na pograniczu niekonwencjonalnych, ale też wpisanych w utarte wzorce szablonów aranżacyjnych. Jak sprawić, aby „sklepienie” Twojego pomieszczenia stało się nienachalnie i estetycznie zaakcentowane? 

Sufit przyciągający spojrzenia 

Współczesne rozwiązania w projektowaniu wnętrz zakładają ograniczony wachlarz koncepcji, który skupia się na podkreślaniu wyjątkowości sufitu. Zwykle do repertuaru zdobień związanych ze sklepieniem naszych pomieszczeń należą: misternie wykonane żyrandole, pięknie wykończone obudowy żarówek halogenowych czy imitujące niegasnący, starożytny styl, białe rozety. Kolejnym godnym uwagi zamysłem, udoskonalającym przestrzeń sufitu i przykuwającym wzrok wprost do niego są listwy przysufitowe i sufitowe, które mają w stonowany, lub zaskakujący, lecz wyjątkowo efektowny sposób zwieńczyć nasze pomieszczenie.  

Gładkie listwy przysufitowe i sufitowe?   

Gładkie listwy przysufitowe oraz sufitowe chętnie są wybierane wtedy, gdy wystrój aranżowanego wnętrza jawi się jako mocny, wyrazisty, zaakcentowany na tyle, że przygotowywane pomieszczenie wymaga stonowania, „wygładzenia”, a także okiełznania całości na tyle, aby nabrało ono spokojniejszego charakteru. Białe warianty gładkich listew przysufitowych oraz sufitowych bądź takie, które możemy pomalować na wybrany, zgrywający się z odcieniem ścian, kolor, doskonale służą temu, by nadać wnętrzu estetycznej wytworności.   

Żłobione listwy przysufitowe i sufitowe 

Zarówno pomieszczenia w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym nierzadko proszą się o elementy sztukateryjne, jakie będą akcentowały niepowtarzalną, innowacyjną odsłonę naszego ulubionego miejsca. Jeżeli wystrój aranżowanego przez Ciebie pomieszczenia jawi się jako stonowany, subtelnie tchnięty spokojem, niezaskakujący, wówczas pokuś się na żłobione listwy przysufitowe i sufitowe, wprowadzające imponujące: żłobienia, wstawki czy ornamenty. Ten nienachalny, aczkolwiek wyrazisty element sztukateryjny w odsłonie śnieżnej bieli bądź barw korespondujących ze stylem Twoich ścian, zagwarantuje nieprzeciętny design czterech ścian.  

  Jak wybrać idealne płytki elewacyjne dla twojego domu?

Nie tylko do pokoju! 

Listwy przysufitowe oraz sufitowe, niezależnie od tego czy są standardowe, czyli sztywne, czy giętkie oraz elastyczne, zwykle wykonane są z materiałów cechujących się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nienagannej trwałości chętnie wybierane są nie tylko do tradycyjnych pomieszczeń przeznaczonych na pokoje, ale także do: łazienki, kuchni czy pokaźnych salonów. Doskonale spełnią swe zadanie w przestrzeni domowej, jak również w: firmach, salonach świadczących usługi, salach balowych, pensjonatach, czy nawet salach balowych, których styl osadzony jest w nowatorskim oraz klasycznym wydaniu.  

Które listwy zakryją to, co chcę ukryć? 

Zarówno listwy przysufitowe, jak i sufitowe wybierane są również po to, aby zamaskować wszelkie niedoskonałości. Wystające kable, poprowadzone wzdłuż linii sufitu, niedokładnie domalowane przestrzenie występujące między złączeniami ściany oraz sklepienia – wszystkie te mankamenty zostaną perfekcyjnie ukryte pod listwami przysufitowymi. Potrzebujesz więcej? Nie ma problemu! Pokuś się na przysufitowe listwy oświetleniowe, by cieszyć się oryginalnością w każdym calu swego wnętrza.