Drzwi zewnętrzne – czarne, antracytowe czy w kolorach drewna?

Drzwi to wizytówka domu. Wybierając je, warto zadbać o to, by razem z pozostałymi elementami konstrukcji, tworzyły spójną całość. Oprócz kwestii estetycznych, trzeba jeszcze pamiętać o aspektach bezpieczeństwa mieszkańców i ich wygody. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu: czarne, antracytowe czy w kolorach drewna?

Czarne drzwi zewnętrzne

Czerń to kolor, który kojarzy się z elegancją i klasyką. Często można spotkać się z opinią, że czerń pasuje do wszystkiego. To sprawia, że czarne drzwi zewnętrzne do domu będą dobrze komponować się z większością kolorystyk pozostałych elementów budynku. Drzwi wejściowe w czarnym kolorze to dobra propozycja do domu w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym, a także klasycznym. Czarne drzwi będą świetnie kontrastować z jasną elewacją lub stanowić przeciwwagę dla intensywnych kolorów, takich jak np. żółty lub czerwony.

Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO CLASSIC

 

Ciekawą propozycję stanowią czarne drzwi zewnętrzne z niewielkim przeszkleniem. W przypadku modeli GLASS z kolekcji PORTA THERMO, przeszklenia mają formę wąskich, podłużnych prostokątów. To prosty sposób na to, by drzwi zyskały oryginalny charakter. Nawet za pomocą niewielkiego przeszklenia, można „przemycić” do domu dodatkowe światło i doświetlić w ten sposób ciemny przedpokój, nie wpływając negatywnie na poziom prywatności domowników. Szyby umieszczane w drzwiach PORTA są wykonywane z hartowanego szkła. To sprawia, że są odporne na uszkodzenia, nie trzeba zatem obawiać się o bezpieczeństwo domowników.

Drzwi zewnętrze w kolorze antracyt

Drzwi wejściowe w antracytowym kolorze to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają kompromisu między czernią a szarością. Modele w tym odcieniu elegancko się prezentują, podkreślając przy tym prestiżowy charakter budynku. Antracyt to uniwersalny kolor, który będzie pasował do większości stylów architektonicznych. Drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt: https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu sprawdzą się m.in. w domach utrzymanych w stylu klasycznym, minimalistycznym i nowoczesnym.

  Tapeta łazienkowa - jak wybrać najlepszą?

Antracyt dobrze prezentuje się na drzwiach zewnętrznych z subtelnymi intarsjami. Takich delikatnych intarsji można dopatrzeć się na modelach LINE z kolekcji PORTA THERMO. Ten nienachalny element designu sprawi, że drzwi będą wyglądać elegancko, a jednocześnie klasycznie i stylowo.

Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO MODERN

 

Zewnętrzne drzwi wejściowe w kolorach drewna

Drzwi zewnętrzne do domu w kolorze drewna to ponadczasowa propozycja. Tego typu design nigdy nie wychodzi z mody – ich elegancki wygląd może towarzyszyć domownikom przez długie lata. Drzwi w kolorze drewna wyglądają naturalnie, dodają domowi ciepła i przytulności. Drzwi zewnętrze są dostępne w różnych kolorach drewna, różnią się nie tylko odcieniami, ale też różnymi detalami, np. usłojeniem czy intarsjami. To sprawia, że łatwo dopasować model, który idealnie wkomponuje się w estetykę domu.

Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO GLASS

 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na drzwi zewnętrzne w kolorze drewna w wersji pełnej, czy z dekoracyjnym przeszkleniem, możesz wybrać jeden z modeli CLASSIC z kolekcji PORTA THERMO. Wszystkie modele są dostępne w aż czterech kolorach drewna. Zaczynając od najciemniejszego, prezentują się następująco: Orzech, Dąb Złoty, Dąb Winchester i Woodec Dąb Turner. Dzięki różnorodnej palecie odcieni, można wybrać kolor, który będzie najlepiej pasował do elewacji budynku.