Żaluzje bambusowe - w jakim pomieszczeniu się sprawdzą?

Żaluzje wykonane z bambusa stały się hitem kilka lat temu, a ich popularność nie słabnie. Nadają pomieszczeniom lekkości, idealnie przepuszczają światło słoneczne i zlewają się z nowoczesnymi wnętrzami w jedno. Jakie rodzaje aranżacji pasują do żaluzji bambusowych? W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą? 

Czym wyróżniają się żaluzje bambusowe?

Żaluzje wykonane z bambusa nie stały się hitem bez powodu. Ich zalety mają charakter zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Przede wszystkim ich charakterystyczna struktura sprawia, że idealnie przepuszczają światło do pomieszczenia. Ich naturalny wygląd z kolei powoduje, że są bardzo uniwersalne i w zależności od koloru mogą pasować do wielu rodzajów pomieszczeń.

W porównaniu do tradycyjnych drewnianych żaluzji te wykonane z bambusa są lżejsze, co sprawia, że mogą być zamontowane nawet na dużych oknach bez żadnych przeciwwskazań. Mają też mniejszą elektrostatyczność niż na przykład drewno, dzięki czemu osadza się na nich mniej kurzu. Takie żaluzje są więc nie tylko łatwiejsze w czyszczeniu, ale też bardziej zalecane dla osób z alergią. 

Żaluzja bambusowa to idealny wybór do wnętrz w stylu rustykalnym

Po modzie na wnętrza skandynawskie, które słyną z bieli i szarości, teraz coraz częściej można zauważyć modę na wnętrza w stylu rustykalnym - pełne zieleni, naturalnych kolorów, drewna. Do takich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się równie naturalne żaluzje. Jasne żaluzje bambusowe - np. polskiego producenta Clicky - są wręcz stworzone do takiego stylu. Dodają całemu pomieszczeniu lekkości i przepuszczają do niego rozproszone światło. Żaluzje bambusowe wewnętrzne są pewnego rodzaju przedłużeniem mebli w pomieszczeniu.

zaluzje bambusowe w rustykalnej kuchni

Żaluzje bambusowe w rustykalnej kuchni 

Czy żaluzje bambusowe pasują do nowoczesnych i ciemnych wnętrz?

Chociaż sami właśnie przyznaliśmy, że żaluzje bambusowe pasują najbardziej do jasnych i rustykalnych wnętrz, to mowa tutaj o klasycznych żaluzjach w jasnym drewnie. Żaluzje wykonane z bambusa występują jednak w wielu kolorach, również tych ciemnych: szarościach, graficie, a nawet czerni. Takie osłony okienne będą pasować również do nowoczesnych wnętrz, w których przeważa beton i szkło. Tutaj sprawdzą się żaluzje bambusowe 50 mm, które dodadzą wnętrzu charakteru. Takie szerokie żaluzje bambusowe w ciemnym kolorze są stworzone dla osób, które nie boją się odważnych wyborów podczas urządzania wnętrz. zaluzje bambusowe 50 mm

  Fotel do salonu - czym kierować się przy jego wyborze?

Żaluzje bambusowe 50 mm

Żaluzje bambusowe w kuchni będą dopełnieniem wystroju

Lubimy, kiedy nasze pomieszczenia są spójne – kiedy wszystko w nich do siebie pasuje. W przypadku kuchni często to właśnie osłony okienne odbiegają od reszty. Teraz, dzięki wielu kolorom żaluzji bambusowych, mogą być one idealnie dopasowane do koloru szafek, blatów albo stołu i krzeseł. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie bardzo spójne i nic nie będzie tutaj z przysłowiowej „innej bajki”. 

Czy żaluzja bambusowa w łazience to dobry pomysł?

Bambus oprócz charakterystycznego wyglądu ma też niespotykane jak na drewno funkcje. Jest odporny na wilgoć, co sprawia, że nadaje się nie tylko do salonu czy kuchni, ale też na przykład do łazienki. Zazwyczaj jest to pomieszczenie, w którym musimy zapomnieć o żaluzjach wykonanych z drewna. Dzięki bambusowi teraz również łazienka może być urządzona w rustykalnym stylu.

Jak widać, żaluzja bambusowa udoskonali każde wnętrze: od salonu, przez łazienkę, po kuchnię. Jej uniwersalność pozwala na zabawę stylami – odpowiednia barwa i szerokość sprawią, że żaluzje bambusowe dopasują się do każdych wnętrz.