Wygodne pufki do siedzenia — jakie wybrać, aby być zadowolonym?

Każdy z nas urządza mieszkanie wedle własnego uznania. Liczy się to, aby aranżacja wzbudzała w nas pozytywne odczucia oraz to, aby wnętrze było funkcjonalne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest komplet wypoczynkowy składający się zwykle z kanapy i foteli. Te ostatnie coraz częściej zastępowane są przez pufki do siedzenia. Które z nich są warte naszej uwagi?

Pufy do salonu — powiew nowoczesności

Jeśli cofnęlibyśmy się kilkadziesiąt lat wstecz i weszli do typowego, polskiego salonu, zapewne ujrzelibyśmy tam następujący zestaw: wersalkę wyściełaną miękkim obiciem oraz jeden lub dwa klasyczne fotele z wysokim oparciem. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi wnętrzarskie trendy. Obecnie liczą się trzy cechy: uniwersalność, ergonomia i nowoczesność. Pufki do siedzenia posiadają je wszystkie. W sklepach meblarskich spotkamy się z rozmaitymi fasonami.

Będziemy zadowoleni tylko wtedy, gdy wybrany model spełni nasze oczekiwania. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Czy interesują nas pufy spełniające funkcję siedziska, a może chcemy traktować je jako podnóżki? W jakim stylu urządzony jest nasz salon i jak często go przemeblowujemy? Gdy odpowiemy sobie na te pytania, na pewno dokonamy właściwego zakupu.

Dla fanów minimalizmu

Miłośnikom prostoty i uporządkowanych przestrzeni przypadną do gustu tradycyjne pufy w kształcie prostokąta. Z zewnątrz wyglądają jak duże klocki, znakomicie zaś komponują się z wnętrzami w stylu modernistycznym. Niektóre modele zostały unowocześnione — ich sprytna konstrukcja skrywa wewnątrz materac piankowy. Pufy można zatem traktować jako dodatkowe miejsca do spania. Znacznie ułatwia to funkcjonowanie na małym metrażu.

Innym rodzajem pufy do salonu jest klasyczna poduszka na metalowym stelażu. Kiedyś cztery kółka, dzisiaj cztery nóżki sprawiają, że pufa świetnie wpasowuje się w minimalistyczną, surową przestrzeń. Filcowy materiał i szeroka paleta kolorystyczna tapicerki to jej dodatkowe zalety. Przy zakupie zwróćmy uwagę, czy poduszkę da się łatwo wyjąć. Jeśli tak, to duży atut, który ułatwia usuwanie z niej zabrudzeń.

  Taras w stylu Hampton - najlepsze inspiracje nawet na balkon

Pufy wielofunkcyjne

Jeśli należymy do osób, które często zmieniają rozkład mebli w salonie lub cierpią na schorzenia kręgosłupa, powinniśmy otoczyć się wielofunkcyjnymi pufkami do siedzenia kształtem przypominającymi worek. Zostały zaprojektowane tak, aby pod wpływem ciężarku użytkownika, dopasowywały się do jego ciała.

Wypełnione specjalnymi kuleczkami, nie odkształcają się. Dodatkowo pufki zostały obszyte wysokiej jakości tkaniną, co w znacznym stopniu wpływa na ich elegancki wygląd. Są lekkie, łatwo przenosić je z miejsca na miejsce. Możemy przestawiać je nie tylko w dużym pokoju, ale jeśli mamy taką możliwość, wynosić także na balkon, taras lub do ogrodu.

Innym rozwiązaniem są modułowe pufy do salonu, czyli takie, które składają się z kilku połączonych ze sobą, wąskich elementów. Są wygodne, ergonomiczne, a przy okazji niezwykle dekoracyjne. Również i tym wypadku mamy do czynienia z bogatą gamą kolorów.