Wpływ pracy dekarskiej na ocieplenie domu

Dach jest jednym z najważniejszych elementów domu. Od jakości jego wykonania zależy nie tylko estetyka budynku, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. A także stan ich budżetu - dobrze wykonany dach przekłada się bowiem na obniżenie kosztów ogrzewania.

Mówi się, że najwięcej ciepła ucieka z domu przez dach. W stwierdzeniu tym jest bardzo dużo prawdy. Dlatego ogromnie istotną kwestią jest prawidłowa termoizolacja zarówno samego dachu, jak również poddasza. Musi ona być wykonana zgodnie ze sztuką, projektem budowy oraz przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Wówczas przyczyni się do uzyskania komfortu termicznego wewnątrz budynku i zmniejszenia rachunków za ogrzewanie zimą, a latem pozwoli uzyskać przyjemny chłód. Należy jednak pamiętać, że ocieplenie powinno iść w parze z jakością dachu. A ta będzie tym wyższa, im bardziej fachowy dekarz go zbuduje.

Dekarz - jaki ma zakres obowiązków?

Praca dekarza polega na pokrywaniu oraz naprawianiu dachów. Wykonując ją, fachowiec ten współpracuje z cieślami, którzy tworzą więźby dachowe. Niektóre elementy konstrukcyjne dachu dekarz przygotowuje w warsztacie. Do jego głównych obowiązków zaliczają się:

- montowanie na dachach kolejnych części blach, dachówek i im podobnych elementów;

- naprawianie uszkodzeń dachów;

- współpraca z cieślami i innymi fachowcami budowlanymi;

- przygotowywanie elementów konstrukcyjnych dachu.

Kwalifikacje potrzebne do zawodu dekarza można zdobyć poprzez pracę z mistrzem z Izby Rzemiosła. Osoba wykonująca tę pracę cechować się musi odpowiednią kondycją fizyczną oraz stanem zdrowia umożliwiającym pracę na wysokości. Bardzo ważna jest też dokładność, szczególnie w kwestii pomiarów i kładzenia materiałów, a także wyobraźnia przestrzenna. Jako że jest to zawód niebezpieczny, zatrudniając dekarza, należy upewnić się, czy posiada on wszelkie stosowne ubezpieczenia.

  Jak wykończyć wnętrze w wielkim stylu?

Praca dekarska a ocieplenie domu

Prawidłowe ocieplenie budynku nie tylko wpływa pozytywnie na jego estetykę, ale przede wszystkim zapewnia odpowiednie warunki bytowe. Gwarantuje właściwy komfort termiczny o każdej porze roku, dzięki czemu zamieszkiwanie w domu jest przyjemne i zdrowe. Nie powstają zawilgocenia, a zatem nie rozwijają się szkodliwe pleśnie czy bakterie. Jednocześnie, im budynek lepiej ocieplony, tym niższe są rachunki za ogrzewanie.

Bardzo dużą rolę w tym zakresie odgrywa dach. Dobrze wykonany, sam w sobie jest elementem termoizolacyjnym, dzięki szczelności oraz zastosowanym materiałom. Im więc lepiej spisze się dekarz, tym mniej wydamy na dodatkowe ocieplenie dachu i poddasza - a to właśnie tamtędy ucieka najwięcej ciepła z budynku.

Zatrudnienie profesjonalnego dekarza z dużym zasobem wiedzy oraz doświadczenia, posługującego się odpowiednimi narzędziami, a także stosującego wysokiej jakości materiały, przełoży się więc na precyzyjnie położony dach, który zwiększy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców, jak również przyczyni się do poprawy stanu ocieplenia budynku.

Gdzie znaleźć solidnego dekarza?

Dekarze mogą pracować jako samodzielni wykonawcy, bądź zatrudniać się w większych ekipach budowlanych. Aby odszukać takiego fachowca, wystarczy wejść na stronę Dekarz na Oferteo.pl. Zamieszczone są tam liczne zweryfikowane ogłoszenia dekarzy, a także opinie klientów. Można skorzystać z porównywarki ofert, aby wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Kontakt z wybranym specjalistą nawiążemy szybko i sprawnie za pośrednictwem telefonu, maila lub chatu. Możemy też wystawić własną ofertę i zaczekać, aż fachowcy sami się do nas zgłoszą.