Tapeta w łazience - czy to dobry pomysł?

Aranżując wnętrze swojego mieszkania chcemy, by było ono komfortowe i przytulne w każdym pomieszczeniu, w tym również w łazience. To całkowicie zrozumiałe, spędzamy tam przecież sporo czasu, dbamy o siebie i relaksujemy się podczas wieczornej kąpieli. Niestety, zimne płytki ceramiczne, które najczęściej wykorzystujemy w łazienkach nie sprzyjają stworzeniu odpowiedniej atmosfery.

Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na inne sposoby wykończenia ścian w łazience. Jednym z nietypowych, a jednocześnie coraz popularniejszych sposobów są bez wątpienia tapety do łazienki.

Wiele osób wciąż uważa, że tapeta to rozwiązanie, które nadaje się wyłącznie do wykorzystania w salonie czy sypialni. Jak słusznie zauważają, w łazience panuje podwyższona temperatura oraz wilgotność a ściany narażone są na zamoczenie czy zabrudzenie. Warto jednak mieć świadomość, że nie musi to stanowić żadnego problemu. Obecnie na rynku poza tapetami do salonu znajdziemy również specjalistyczne tapety, które możemy nakleić nawet na ścianie pod prysznicem.

Dlaczego warto zdecydować się na tapetę w łazience?

Tapeta w łazience to rozwiązanie, które ma wiele, znaczących zalet. Przede wszystkim sprawia, że nasza łazienka może nabrać wyrazu i charakteru. Dobrze dobrana tapeta może optycznie ją powiększyć lub sprawić, że stanie się bardziej przytulnym i klimatycznym miejscem. Wybór wzorów, które możemy zastosować w łazience jest bardzo szeroki - modne są motywy roślinne, widoki, geometryczne wzory, kwiaty oraz wiele, wiele innych. Tapety świetnie sprawdzają się np. na ścianach, które trudno jest zagospodarować i sprawiają, że łazienka nabierze eleganckiego sznytu.

Tapeta-Butterflies-Navy-Blue (1)

Jaką tapetę do łazienki wybrać?

Jak wspominaliśmy, obawy dotyczące tapet do łazienki są jak najbardziej uzasadnione. Unosząca się para wodna, ryzyko zalania czy zabrudzenia kosmetykami jest duże. Dlatego też warto postawić na tapety, które cechuje podwyższona odporność. Znaleźć możemy je w sklepie z tapetami Wallcolors (https://wallcolors.com/pl/do-lazienki/). Są to najczęściej tapety winylowe, które wykonywane są na podkładzie flizelinowym. Dzięki temu są nie tylko odporne na wilgoć czy podwyższoną temperaturę, ale również na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Są grubsze, dzięki czemu ich montaż jest znacznie łatwiejszy. Nie są bowiem kurczliwe ani rozciągliwe jak ma to miejsce w przypadku tapet papierowych.  W łazienkach wykorzystuje się również tapety tekstylne, których zaletą jest nie tylko samoprzylepność, ale również możliwość wielokrotnego wykorzystania.

  Shuttersy - czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Tapety Wallcolor z Systemem WET - co warto o nich wiedzieć?

Warto mieć jednak świadomość, że o ile tapeta winylowa sprawdzi się doskonale na tych ścianach, gdzie ryzyko zalania jej wodą jest stosunkowo niewielkie o tyle kładąc tapetę pod prysznicem lub przy wannie a więc w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze strumieniem wody musimy zapewnić jej dodatkową ochronę. Doskonale sprawdzają się tapety Wallcolor z Systemem WET. To innowacyjne rozwiązanie, które polega na nałożeniu transparentnej ochrony w postaci żywicy Metropolis. Nie wpływa ona na kolorystykę tapety choć może nadać jej błyszczący lub matowy wygląd. Produkt ten został wykonany z naturalnych składników i doskonale zabezpiecza przed wodą. Dzięki temu nie tylko nie musimy bać się zamoczenia tapety, ale również możemy czyścić ją na wilgotno przez co dłużej będzie się doskonale prezentować. W jaki sposób nakłada się system WET? Przed aplikacją upewnić musimy się, że nasza tapeta jest czysta i sucha. Następnie na jej powierzchnię nakładamy pierwszą warstwę żywicy, która powinna schnąć przez ok. 6 godzin w temperaturze 23 stopni Celsjusza. Następnie nakładamy drugą warstwę. Pokryta systemem WET tapeta łazienkowa jest całkowicie bezpieczna.