Starannie wykonane wanny wolnostojące, które stają się ozdobą łazienki i idealnym miejscem do relaksu

Nowoczesne wanny wolnostojące stają się idealną propozycją do łazienek, które mają zapewniać domownikom wyjątkowy komfort oraz odprężenie. Starannie zaprojektowane kształty poszczególnych wanien okazują się bowiem bardzo dobrze dopasowane do naszych potrzeb, wyróżniając się między innymi obniżonymi krawędziami ułatwiającymi wejście do wanny, odpowiednio wyprofilowanymi oparciami czy umiejscowieniem odpływu w taki sposób, aby nie przeszkadzał on podczas kąpieli. Warto wspomnieć, że tego typu wanny wolnostojące proponuje uznana firma Laufen, która w swojej ofercie ma produkty wykonane z innowacyjnych materiałów kompozytowych Marbond® i Sentec®.

Nowoczesna wanna wolnostojąca LUA wykonana z kompozytu Marbond®

Pojawiająca się w ofercie marki Laufen kolekcja LUA to wyjątkowe elementy wyposażenia łazienki, które zachwycają precyzją wykończenia oraz minimalistycznym designem. Geometryczne linie pojawiające się w tej kolekcji sprawiają, że aranżacja łazienki wydaje się niezwykle spójna i dobrze przemyślana. Jednym z niezwykle ważnych produktów oferowanych w ramach serii LUA jest między innymi wanna wolnostojąca wykonana z materiału kompozytowego Marbond® powstającego w wyniku połączenia naturalnych minerałów oraz żywic. Czym wyróżnia się tego typu wanna i w jakich łazienkach sprawdzi się najlepiej?

Wanna wolnostojąca LUA dzięki wykorzystaniu kompozytu Marbond® cechuje się nowoczesnym, unikalnym kształtem, a także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie promieni UV oraz na zabrudzenia za sprawą gładkiej powierzchni utrudniającej rozwój bakterii. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Marbond® jest materiałem odnawialnym, co oznacza, że w razie pojawienia się zarysowań czy ubytków wannę można poddać renowacji. Należy jednak uważać na stosowanie silnych środków chemicznych podczas czyszczenia wanny, aby nie uszkodzić jej powierzchni. Oprócz tego niewątpliwą zaletą wanny wolnostojącej LUA jest jej przyjemna w dotyku faktura, a także lepsza izolacja termiczna. Dzięki temu możemy zredukować ilość dolewanej wody potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury podczas kąpieli, co ma pozytywny wpływ na środowisko i co pozwala również na zmniejszenie comiesięcznych rachunków.

  Nowoczesne lodówki - co je wyróżnia?

Wanna wolnostojąca 2

Proponowaną przez markę Laufen wannę wolnostojącą z kolekcji LUA docenią również osoby, którym zależy na szerokiej niecce (170 cm) pozwalającej na wygodne rozprostowanie nóg. Ponadto dwa oparcia wykonane pod odpowiednim kątem nachylenia pozwalają na komfortową kąpiel dla dwóch osób. Ważną zaletą jest także łatwy montaż wanny ze względu na brak konieczności wykonania otworu montażowego w podłodze, co zapewnia jej sprawniejszą instalację i mniejsze ryzyko pojawienia się błędów podczas remontu.

Wanny wolnostojące z kolekcji INO i Kartell·Laufen - czym się wyróżniają?

W ofercie marki Laufen można również znaleźć wanny wolnostojące wykonane z materiału Sentec®. Tego typu modele pojawiają się między innymi w kolekcjach Kartell·Laufen oraz INO. Wspomniany materiał wyróżnia się łatwym utrzymaniem w czystości ze względu na gładką powierzchnię i możliwość usunięcia większości zabrudzeń wilgotną ściereczką. Tego typu rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność środków czyszczących. Oprócz tego Sentec® jest przyjemny w dotyku i niezwykle wytrzymały. Podobnie jak w przypadku kompozytu Marbond® w razie pojawienia się większych zarysowań materiał można odnowić dedykowanym sprzętem naprawczym i sprawić, że wanna będzie prezentowała się jak nowa.

Wanna wolnostojąca 3

Tak jak wspomnieliśmy, wanna wolnostojąca wykonana z materiału kompozytowego Sentec® pojawia się między innymi w kolekcji Kartell·Laufen. Elementy wyposażenia łazienki zaprojektowane w ramach tej kolekcji będą idealnym wyborem do nowoczesnych i klasycznych łazienek, które jednocześnie zachwycają funkcjonalnością. Wanna wolnostojąca występuje zarówno w prostokątnym, jak i owalnym kształcie, co sprawia, że inwestorzy mogą z łatwością zdecydować się na rozwiązanie, które lepiej sprawdzi się w ich łazience i które bardziej przypadnie im do gustu. Warto przy tym wspomnieć o wygodnej półce odstawczej, która staje się idealnym miejscem do przechowywania najczęściej używanych kosmetyków, a także o specjalnie wyprofilowanym oparciu. Ponadto klienci mogą zdecydować się na wanny z chromoterapią (podświetlanym odpływem).

Wanna wolnostojąca z kolekcji INO to godne uwagi rozwiązanie dla osób, którym zależy między innymi na szerokich modelach (szerokość wanny wynosi 180 cm) o nowoczesnych owalnych kształtach. Na uwagę zasługuje między innymi wanna INO wyposażona nie tylko w oparcie o odpowiednim nachyleniu, ale także w funkcjonalny zintegrowany zagłówek, który wpływa na większe odprężenie. Ponadto modele INO cechują się przemyślanym, starannie dopracowanym projektem, który zapewnia nowoczesny i ponadczasowy wygląd wanny.