Rolety dzień i noc - gdzie warto je zamontować?

Rolety dzień i noc zdobywają coraz większą popularność. Łączą funkcjonalność z estetyką, zapewniają prywatność oraz pozwalają kontrolować ilość światła słonecznego, które wpada do pomieszczeń. Dzięki swojej wszechstronności i eleganckiemu wyglądowi stanowią doskonałą opcję dla każdego, kto poszukuje nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań do swojego domu. W jakich pomieszczeniach możemy je zamontować? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. 

Czym wyróżniają się rolety dzień i noc?

Zacznijmy od najważniejszego, a więc od wyjaśnienia, czym właściwie są rolety dzień i noc. Mówiąc najprościej, jest to rodzaj rolet, które składają się z dwóch warstw tkaniny. Warstwy te mają naprzemienne pasy – siatkowe (przepuszczające światło) oraz zaciemniające. W zależności od tego, jak rozwiniemy roletę, może ona częściowo przepuszczać światło słoneczne lub też całkowicie zaciemniać okno. Taka struktura rolety pozwala na precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki temu możemy stworzyć idealne warunki w zależności od chwili i potrzeb. 

Warto wspomnieć również o tym, że rolety dzień i noc doskonale łączą ze sobą funkcjonalność tradycyjnych rolet i żaluzji, pozwalając nam na takie zasłanianie okna, które jest dla nas najbardziej komfortowe. Co równie ważne, rolety dzień i noc dostępne są w różnych wariantach montażu:

  • wiszącej: rolety mogą być luźno przywieszone do sufitu lub przymocowane do ściany;
  • bezinwazyjnej: rolety są wówczas montowane bez konieczności wiercenia czy ingerowania w ramę okienną;
  • w kasecie: pozwala to na szczelne zakrycie okna, a dzięki prowadnicom roleta nie odstaje od szyby. 

Rolety dzień i noc w salonie

Salon stanowi prawdziwe serce każdego domu, to tu toczy się życie rodzinne, w tym pomieszczeniu wypoczywamy oraz przyjmujemy gości. Warto zadbać o to, by było to miejsce, które w każdej chwili możemy dopasować do swoich potrzeb oraz okoliczności. Przykładowo, chcąc obejrzeć film, potrzebujemy ciemniejszych warunków. Z kolei w innych sytuacjach może nam zależeć na dodaniu pomieszczeniu energii naturalnym światłem słonecznym. Rolety dzień i noc pozwalają nam w zaledwie kilka chwil całkowicie zmienić wygląd salonu oraz atmosferę, która w nim panuje. Utrzymane w jasnej kolorystyce mogą dodatkowo powiększyć optycznie salon i sprawić, że będzie prezentował się niezwykle elegancko.

  Shuttersy - czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Rolety dzień i noc w sypialni

Sypialnia to intymna przestrzeń. Nic więc dziwnego, że zapewnienie sobie prywatności w tym pomieszczeniu dla wielu z nas ma kluczowe znaczenie. Rolety dzień i noc doskonale sprawdzą się w tej roli. Szczególnie, jeśli postawimy na ciemne kolory pasów zaciemniających, które praktycznie uniemożliwiają wścibskim spojrzeniom zajrzenie do naszego mieszkania. Jednocześnie rolety dzień i noc możemy całkowicie zwinąć, by wpuścić do sypialni dużą ilość światła słonecznego, które pobudzi nas rano i doda nam energii na cały dzień. Wybierając rolety dzień i noc do sypialni, warto dopasować ich kolorystykę do innych elementów wyposażenia. Dzięki czemu uda nam się stworzyć spójną, elegancko wyglądającą aranżację.

Rolety dzień i noc w pokoju dziecięcym

Rolety dzień i noc doskonale sprawdzą się także w pokoju dziecka. Maluchy często potrzebują drzemki w ciągu dnia. Dzięki zaciemniającym pasom takich rolet będziemy w stanie zapewnić przyjemny półmrok, który temu sprzyja. Tego typu rolety doskonale sprawdzą się również w przypadku starszych dzieci – są bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu maluch samodzielnie może przysłonić okno, jeśli zbyt intensywne słońce będzie przeszkadzało mu w zabawie lub nauce. Warto także dodać, że rolety dzień i noc dostępne są w wielu różnych kolorach, w tym również intensywnych, kojarzących się z wystrojem dziecięcego pokoju. Dzięki temu możemy je bez problemu dopasować do aranżacji.

Rolety dzień i noc to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala nam na precyzyjne kontrolowanie stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Jednocześnie dzięki różnorodnym kolorom pasów zaciemniających rolety te mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny pasujący do aranżacji danego pokoju.