PlayStation 5 - z napędem czy bez? Podpowiadamy!

Planujesz zakup konsoli nowej generacji PlayStation 5? Możesz wybrać wersję z napędem optycznym lub bez. Która opcja będzie lepszym wyborem? Przyjrzyj się zaletom obu rozwiązań i zdecyduj, który sprzęt lepiej kupić!

PlayStation 5 - czy warto?

Na konsolę nowej generacji fani PlayStation czekali wiele lat. Marka Sony wolała jednak odświeżać poprzednią wersję, czyli PlayStation 4, a na wprowadzenie nowej wersji zdecydowała się pod koniec 2020 roku. W tym samym czasie nowy sprzęt wypuścił Microsoft, producent największego konkurenta PlayStation, czyli Xboksa. Rywalizacja była zacięta - chociaż część osób ocenia, że Xbox Series X jest lepszym wyborem niż PlayStation 5 (ze względu na parametry specyfikacji technicznej), po konsolę Sony od przedsprzedaży ustawiały się kolejki chętnych. Dla miłośników marki była to prawdziwa gratka - dzięki wstecznej kompatybilności nie muszą od nowa budować kolekcji gier, lecz grać w tytuły z PS4. Nie będą one jednak miały tak spektakularnych efektów wizualnych jak tytuły stworzone specjalnie na PlayStation 5.

Nawet ci, którzy krótki po premierze ociągali się z zakupem nowego sprzętu, w końcu dochodzą do wniosku, że warto zainwestować w PlayStation 5. Konsola zbiera entuzjastyczne recenzje, a przy tym - świetnie prezentuje się we wnętrzu. Gracze, od lat wierni PS4, w końcu czują, że przyszła pora na wymianę urządzenia. Tylko jaką wersję wybrać?

PlayStation 5 - dostępne wersje

Konsolę PlayStation 5 możesz kupić z napędem optycznym Blu-ray lub w wersji Digital Edition, bez takiego rozwiązania. Która opcja bardziej się opłaca? To zależy! Patrząc na cenę, różnica jest niewielka. Klasyczną wersję PS5 kupisz za ok. 2500 zł, podczas gdy Digital Edition za ok. 2250 zł. To nieco inna strategia niż ta, którą obrał Microsoft, proponując duże różnice w cenie między Xbox Series X oraz Xbox Series S.

  Fotel do salonu - czym kierować się przy jego wyborze?

Jeśli masz dużą kolekcję gier pudełkowych lub chętnie oglądasz filmy na DVD, lepszą inwestycją wydaje się PlayStation 5 z napędem optycznym. To dobre rozwiązanie, gdy chętnie wymieniasz się tytułami z przyjaciółmi, testując nowe rozgrywki - grę na fizycznym nośniku łatwo pożyczyć komuś innemu.

Dla kogo w takim razie dobrą opcją będzie PlayStation 5 Digital Edition? Przede wszystkim dla… zapalonych graczy, którzy chcą w szybkim tempie testować nowe tytuły. Łatwo je pobrać dzięki subskrypcji PlayStation Plus Essential. Za roczny abonament zapłacisz 240 zł - w tej cenie co miesiąc czekają nowe tytuły do pobrania. Dostajesz także szereg udogodnień ważnych dla graczy - na przykład dostęp do wieloosobowej rozgrywki online. Oprócz planu Essential możesz skorzystać z innych opcji, takich jak Extra i Premium. W najwyższym abonamencie będą na ciebie czkały nawet wersje próbne gier - prawdziwa gratka dla zaawansowanych fanów gamingu!

Konsole PlayStation 5 w wersji klasycznej i digital nie różnią się specyfikacją - oprócz dysku optycznego. Obie działają szybko i płynnie, zapewniając najwyższą satysfakcję z gry.

Jaką wersję konsoli PlayStation 5 wybrać? To zależy od twoich potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli grasz od czasu do czasu, masz wiele gier w pudełkach PS4, a przy tym - pokaźną bibliotekę DVD, wersja z napędem optycznym będzie lepsza. Zapaleni gracze docenią zalety wersji Digital. Pamiętaj, że konsole PlayStation 5 w sklepie MediaMarkt możesz kupić w zestawie z kultowymi grami - tak by od razu przystąpić do rozgrywki!