Oświetlenie szynowe w stylu Loft - postaw na wygląd i funkcjonalność

Lampy szynowe stają się coraz bardziej popularnym typem lamp zarówno w sklepach i przedsiębiorstwach jak i domach oraz mieszkaniach. Nie ma się jednak co dziwić. Lampy szynowe w stylu loftowym oprócz minimalistycznego i ciekawego wyglądu, prezentują również ogromną funkcjonalność, która przydaje się każdego dnia. Dzięki nim możesz w dowolnej chwili dokonać małej rearanżacji wnętrza bez potrzeby kupowania nowych opraw oświetleniowych. Lampy szynowe pozwalają bowiem dostosowywać kąt padania, a także zmieniać położenie źródła światła. Jeśli zależy Ci, na zakupie ciekawie wyglądających i funkcjonalnych źródeł światła, wybierz lampy szynowe w stylu loft.

Oświetlenie szynowe Loft

Oświetlenie szynowe Loft pozwala na zasilanie wielu lamp za pomocą jednej linii zasilającej. Dzięki niemu możesz bez problemu stworzyć instalację świetlną oświetlającą dużą przestrzeń przy pomocy jednego przewodu zasilającego. Systemy szynowe można podzielić na jedno i trójfazowe. W przypadku jednofazowego układu wszystkie lampy włączane są jednym włącznikiem. W układzie trójfazowym możemy w dowolny sposób włączać i wyłączać poszczególne sekcje w zależności od tego, w jaki sposób zostały zainstalowane. Dużym plusem oświetlenia szynowego trójfazowego jest również możliwość włączania wyłącznie skrajnych lamp lub kilku środkowych w zależności od aktualnych potrzeb. Nie musisz się w tym przypadku martwić niepotrzebnie zużywaną energią elektryczną na oświetlanie nieużytkowej powierzchni roboczej.

loft

Lampy szynowe w stylu industrialnym

Styl industrialny, czyli powszechnie znany styl przemysłowy, nie jest wbrew pozorom tak prosty, jak się wydaje. Do pełnej aranżacji wnętrza w tym stylu wymagane jest sporo elementów i oryginalnych akcesoriów. Lampy szynowe, a także reflektory LED są jednymi z tych detali, które koniecznie muszą znaleźć w nowoczesnej aranżacji industrialnej.

Decydując się na zakup lamp industrialnych, nie musisz ograniczać się do pojedynczych źródeł światła. Tak naprawdę instalując system oświetlenia szynowego, możesz dodać do niego tak wiele opraw, ile dusza zapragnie. Dzięki temu stworzysz ciekawy efekt, a Twoje mieszkanie, blaty kuchenne lub stół w jadalni będzie idealnie oświetlony z każdej strony.

  Jak dobierać kolor krzeseł? Praktyczne wskazówki i pomysły na aranżację

Luksusowe lampy sufitowe i szynowe oprócz ogromnej funkcjonalności, bardzo łatwo wpasowują się w wiele nowoczesnych stylów. Jeśli chcesz, możesz bez problemu zainstalować je w mieszkaniu urządzonym ala Glamour, czy w stylu skandynawskim. Oświetlenie szynowe loft, wpasuje się niemal wszędzie.

oświetlenie szynowe

Oświetlenie w stylu Loft do salonu i sypialni

Wybierając oświetlenie w stylu loft do salonu czy sypialni, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Najważniejszym z nich jest to, ile tak naprawdę źródeł światła potrzebujesz. W sypialni powinno znajdować się główne źródło światła w postaci industrialnej lampy sufitowej lub nowoczesnego żyrandola oraz lampki nocne położone po dwóch stronach łóżka. Te mogą być wolnostojące na szafce nocnej lub w postaci kinkietów loft, które coraz bardziej zyskują na popularności. Oprócz tego warto zadbać o możliwość przyciemniania światła. Stworzenie intymnego lub romantycznego klimatu w sypialni jest bardzo ważnym elementem, który może niejednokrotnie pomóc w kontakcie z drugą połówką.

Salon jest zaś miejscem, w którym relaksujemy się, spędzamy czas z rodziną i znajomymi, a także wykonujemy proste zadania po pracy. Warto zatem wybrać takie lampy loftowe, które będą oświetlać cały salon, ale także wspierać wykonywane czynności. Na środku salonu możesz powiesić industrialną lampę wiszącą z ciekawym kloszem i nowoczesną żarówką, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie odpowiednio oświetlone. Nad ulubionym fotelem oraz sofą warto powiesić kinkiet lub lampę loft, która będzie pełnić rolę dodatkowego źródła światła.