Ogrodowe SPA blisko natury – balia i sauna z drewna termicznego

Czy wiesz, że Finlandia jest uznawana za kraj, w którym żyje się najszczęśliwiej? Mimo że niemal przez 2/3 roku panuje tam mroźna zima! Sposobem finów na szczęście są sauny i balie ogrodowe z drewna termicznego, które odprężają ciało i pomagają płynąć myślom w wolniejszym tempie. Ogrodowe SPA możesz mieć również we własnym ogródku i czerpać relaks z ciepłej kąpieli w bali przez cały rok!

Jak kąpiel w ciepłej bali wpływa na organizm?

Wyobraź sobie śnieżną scenerię wokół własnego domu – odpoczywasz w ciepłej, podgrzewanej balii ogrodowej, a wokół prószy śnieg, który pokrywa drzewa i krzewy białym puchem. Ciepła kąpiel pomaga zapobiegać bólom stawów, rozluźnia mięśnie i doskonale wpływa na budowanie odporności. Sauna pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Spędzanie romantycznych wieczorów czy leniwych niedzielnych poranków w ciepłej bali z drewna termicznego to doskonały pomysł, by odetchnąć po ciężkim tygodniu.

Sauna i balia z drewna termicznego we własnym ogródku?

 

Co powiesz na saunę w ogrodzie? Nie musisz budować jej samodzielnie od postaw. Są firmy, które się w tym specjalizują. Na przykład ten zestaw SPA – balia i sauna ogrodowa – jest produkowany w fińskiej fabryce z trwałego drewna Termwood. To rodzaj drewna poddanego termicznej obróbce, dzięki czemu zestaw ogrodowy przetrwa w naszych warunkach całe dziesięciolecia. Sauna i balia ogrodowa są odporne na warunki atmosferyczne, takie jam mróz, promienie UV oraz na choroby, takie grzyby i pleśń. W środku balii znajduje się łatwy do utrzymania w czystości wkład z akrylu lub polietylenu.

Balia ogrodowa – jak do działa?

balia-ogrodowa

Relaks możesz zafundować sobie codzienne. Balia i sauna ogrodowa są tak naprawdę proste w obsłudze. Po pierwszym nagrzaniu wody w balii, co trwa około 12 h, piec elektryczny utrzymuje wodę w beczce w cieple, by można było w niej odpoczywać o każdej porze dnia i nocy. Z balii i sauny ogrodowej można korzystać również w mroźne dni. W balii powinien  być zainstalowany filtr wody, który utrzymuje wodę czystą i świeżą. Pamiętaj o chemii uzdatniającej, a wymiana wody ograniczy się do czterech razy w roku. Utrzymanie i podgrzewanie balii nie jest dużym wydatkiem, a przyjemność jest ogromna.

  Jak dobrać panele podłogowe do rodzaju wnętrza?

Warto wspomnieć o bąbelkach!

Wybierz balię wyposażoną w system aeromasażu, który rozluźnia mięśnie i działa wyciszająco na układ nerwowy. Dysze montowane na dnie beczki sprawią, że relaks będzie jeszcze przyjemniejszy. Zaproś znajomych lub bliskich, by spędzić miły wieczór w ogrodowym, ciepłym jacuzzi, bez względu na aurę panującą na zewnątrz.

Sauna ogrodowa – jak to działa?

balia-sauna-ogrodowa

Razem z balią ogrodową możesz zamówić też saunę ogrodową – ta w kształcie beczki jest prosta w formie i tworzy idealny komplet z balią do ogródka. Nadaje się do całorocznego użytku. W środku są dwie ławy, na których może siedzieć do sześciu osób (leżeć mogą dwie). Saunę możesz nagrzewać prądem lub drewnianym – w zależności od wyboru pieca. Warto wybierać banie i sauny fińskiej produkcji. Skontaktuj się z dostawcą w Polsce, by poznać szczegóły zamówień trwałych balii i saun ogrodowych wprost z mroźnej, szczęśliwej Finlandii.