Meble do przedpokoju niezbędne w każdym domu

Salon, sypialnia, kuchnia, łazienka – w dowolnej kolejności, ale jednak są to cztery pierwsze pomieszczenia, o których pomyślimy w momencie aranżowania wystroju i meblowania domu lub mieszkania. Dla większości z nas na drugi plan schodzi przedpokój, który jako pomieszczenie przejściowe jest traktowany nieco po macoszemu. A to błąd! Bowiem, które z pomieszczeń nasi goście z pewnością odwiedzą? Raczej nieuniknione jest ich zjawienie się w przedpokoju, który tym samym staje się wizytówką naszego domu, a umieszczenie w nim nowoczesnych mebli do przedpokoju – zaproszeniem do pozostałych pomieszczeń dla gości i progiem „oazy” dla domowników.

Jak wybrać zestaw mebli do przedpokoju?

Biorąc pod uwagę powyższą kwestię, wystrój przedpokoju powinien być estetyczny i imponujący, ale jednocześnie minimalistyczny i funkcjonalny. Dlatego warto wybierać do niego takie umeblowanie, jakie jest niezbędne i dostosowując jego ilość do wielkości przedpokoju. Z pewnością przydadzą się meble do przechowywania odzieży wierzchniej czy obuwia, dlatego pierwszy wybór powinien paść na nowoczesne szafy do przedpokoju. Obecnie dostępne są szafy różnych rozmiarów, z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi, wyposażone w lustro lub bez niego. Każdy zatem jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla własnego mieszkania. Posiadając wystarczającą ilość miejsca, warto tak wybrać szafę, aby mogła pełnić funkcję nowoczesnej garderoby do przedpokoju. Wówczas możemy swobodnie przechowywać w niej nie tylko wierzchnie, ale także wyjściowe ubrania nie mieszczące się w szafach sypialnianych lub pokojach dziecięcych. Z kolei redukując zajmowaną przestrzeń korytarza, można również ograniczyć wielkość szafy i wyposażyć dom wyłącznie w zamykaną szafkę na buty i wolnostojący wieszak na kurtki i płaszcze.

 

Różnorodność zestawów meblowych do przedpokoju

Warto wiedzieć, że obecnie gama produktów meblowych idealnie pasujących do przedpokoju jest bardzo szeroka. Poza wspomnianymi garderobami i szafkami na buty, w sklepach meblowych z łatwością można odnaleźć także odpowiadające pozostałemu wystrojowi szafę z siedziskiem czy ławkę do przedpokoju. To dwa funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania pozwalające na komfort i wygodę podczas wiązania obuwia czy ubierania dzieci. Co ciekawe, siedziska coraz częściej montowane są w szafkach na korytarz, będących równocześnie miejscem do przechowywania na przykład obuwia. To połączenie pozwala na zajęcie niewielkiej przestrzeni przy jednoczesnym „schowaniu” butów przed wzrokiem naszych gości. Do zestawu warto dobrać wówczas gotową garderobę z lustrem, wieszakami i kilkoma funkcjonalnymi szafkami lub szufladami. Aranżację dopełnić może z kolei elegancki parasolnik lub konsola na kilka efektownych dodatków do wystroju.

  5 najpopularniejszych stylów wnętrzarskich

Wybór mebli do przedpokoju jest zatem spory i z łatwością można znaleźć coś odpowiedniego dla każdego rodzaju przestrzeni. W dużych pomieszczeniach warto zainwestować w sporą szafę pełniącą rolę garderoby, szafę z siedziskiem i element dodatkowy, jak parasolnik lub konsola. W niewielkich przedpokojach ważne jest z kolei zachowanie umiaru i postawienie na niezbędną szafkę na buty z siedziskiem i garderobę z lustrem i wieszakami zajmującą mniej miejsca niż duża szafa. Pewne jest jedno – to przedpokojem robimy pierwsze wrażenie na naszych gościach, dlatego zarówno w mniejszym, jak i większym pomieszczeniu tego typu, stylowe będzie zachowanie estetyki wystroju z pozostałych pomieszczeń.

Wejdź na stronę https://meblujdom.pl/98-meble-do-przedpokoju i zapoznaj się z ofertą mebli do przedpokoju.