Maty grzewcze pod panele - wygodne i efektywne rozwiązanie dla Twojego domu!

Zimna podłoga to największa zmora komfortowego mieszkania. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają szybko, a przede wszystkim ekonomicznie rozwiązać ten problem. Jako najskuteczniejszy sposób na zapewnienie komfortu termicznego wymienia się system grzewczy paneli podłogowych, czyli popularne ogrzewanie podłogowe. Do jego działania konieczne są elektryczne maty grzewcze. Czym one są? Jak działają? Poznaj zalety mat elektrycznych podłogowych.

Czym są elektryczne maty grzewcze pod panele?

Maty grzewcze to stosunkowo nowa technologia, która znajduje zastosowanie w elektrycznym ogrzewaniu podłóg wykończonych panelami. Wykonywane są z żyły grzejnej opatrzonej izolacją aluminiową, zapewniają równomierny rozkład temperatury na posadzce. Minimalna grubość maty grzewczej wynosi 2 mm, dzięki czemu poziom podłogi nie podnosi się

Jak działa mata grzewcza pod panele?

Działanie mat grzewczych pod panele jest bardzo proste i praktycznie nie różni się od funkcjonowania klasycznej podłogówki. Znaczącą różnicą jest jednak to, że maty elektryczne podłogowe nie zapewniają ciepła dzięki wodzie podgrzewanej przez piec, ale dostarczają go za pomocą przewodów. Te generują ciepło i ogrzewają pomieszczenie.

Dlaczego warto wybrać maty elektryczne podłogowe?

Mata grzewcza podłogowa ma te same korzyści co klasyczna podłogówka. Wybierając ją, będziesz się więc cieszyć równomierną temperaturą w całym pomieszczeniu, wysokim komfortem. Te zalety to jednak niejedyne plusy tego rozwiązania. Po maty elektryczne podłogowe sięgnij także, jeśli cenisz sobie wysoki komfort termiczny i chcesz zminimalizować koszty eksploatacyjne.

Łatwy montaż, oszczędność, bezpieczeństwo – poznaj wszystkie zalety mat grzewczych

Lista zalet mat grzejnych jest długa i nie kończy się na tych wymienionych powyżej. Do nich warto też dodawać łatwość montażu. Maty grzejne układa się na posadzce. Na równo położonych matach układa się panele. Cały proces jest szybki, łatwy, a co najważniejsze – nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani sprzętu. Co więcej, w czasie montażu mat nie są potrzebne dodatkowe elementy instalacji, co znacznie obniża jej koszt, a także pozwala oszczędzić przestrzeń. Wybierając ogrzewanie za pomocą mat, nie musisz przewidywać miejsca na piec, zapasy węgla, drewna lub innego paliwa, a także zastanawiać się, gdzie zmieścisz grzejniki.

  Urządzamy małą łazienkę!

Oszczędności wygeneruje też używanie elektrycznych mat grzewczych pod panele. Niższe rachunki wynikają z możliwości precyzyjnej regulacji temperatury. Do tej czynności wykorzystasz regulator z czujnikiem podłogowym lub ogranicznik temperatury. Na jak wysokie oszczędności to pozwoli? To już kwestia indywidualna, jednak średnio zaoszczędzić można do 30% kosztów ogrzewania. Nie zapominaj też, że maty zużywają mniej energii niż tradycyjne systemy grzejne, a to pozwala liczyć na niższe rachunki za prąd.

Atutem maty grzewczej pod panele jest też jej wysoki profil bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników jest ona bezpieczna zarówno dla dzieci, jak i domowych zwierząt. Ponadto nie emituje nieprzyjemnych zapachów ani hałasów, co poprawia jakość domowego życia. Na wygodne użytkowanie wpływa również prostota obsługi mat grzewczych. Abyś cieszył się ciepłem, wystarczy podłączyć je do źródła prądu.

Gdzie możesz zastosować elektryczne maty podłogowe?

Elektryczne maty grzewcze zapewnią ciepło w każdym domowym pomieszczeniu. Dzięki nim ciepłą podłogą możesz cieszyć się zaraz po wstaniu z łóżka . Uniwersalność mat pozwala stosować je pod różnymi rodzajami podłóg. Nie musisz również obawiać się o estetykę. Kładzione pod panelami maty są niewidoczne dla oczu, a przez to nie wpływają na aranżacje salonu, sypialni czy pokoju dla dziecka.