Łóżko kontynentalne czy zwykłe?

Urządzając sypialnię, stajemy przed dylematem związanym z wyborem łóżka. Chcemy, aby było nie tylko piękne, ale przede wszystkim komfortowe. Przeglądając ofertę sklepów, z pewnością rzucą nam się w oczy łóżka kontynentalne. Nic dziwnego – imponującym gabarytem skutecznie przykuwają wzrok. Czym się tak właściwie różnią od zwykłych łóżek i czy warto zainwestować w ich zakup? Czy rzeczywiście są wygodniejsze i dla kogo są dedykowane?

Łóżko zwykłe a kontynentalne – jakie są różnice?

Gdy ustawimy obok siebie łóżko kontynentalne i klasyczne, od razu widoczna będzie znaczna różnica wysokości. Z czego ona wynika? W tradycyjnym łóżku materac jest umieszczony bezpośrednio na stelażu, a wysokość ramy warunkuje także jego maksymalną wysokość. Kolejną istotną różnicą jest fakt, że modele kontynentalne występują wyłącznie w wersji tapicerowanej. Posiadają one rozbudowane, wysokie zagłówki, które same w sobie stanowią ozdobę. Wszystkie te cechy sprawiają, że z łatwością rozróżnimy modele kontynentalne od klasycznych.

Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?

Masywne łóżka kontynentalne mają specyficzną budowę. Są one wykonane z użyciem aż trzech warstw, dzięki czemu są uważane za najbardziej komfortowe.

1. Skrzynia – w większości modeli najniższą warstwę łóżka kontynentalnego stanowi skrzynia lub szuflada, które służą do przechowywania na przykład pościeli. Ze względu na gabaryt, element ten jest niezwykle pojemny. Czasem tę warstwę wypełnia materac sprężynowy.

2. Główny materac – w nowoczesnych łóżkach kontynentalnych materac główny dobiera samodzielnie klient. Powinien odpowiadać nie tylko naszym preferencjom i potrzebom, ale także być odpowiednio wysoki i wytrzymały. Najczęściej jest to materac kieszeniowy (sprężynowy).

3. Topper – inaczej nazywany materacem nawierzchniowym. Chroni łóżko oraz jego dolne warstwy przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Co istotne, topper może mieć odmienne właściwości, w zależności od komponentu, z którego został wykonany. Dzięki temu uzupełni właściwości materaca głównego.

  Co można zrobić z palet? Kilka przykładów

Łóżko kontynentalne – jakie ma zalety?

Masywna budowa łóżka kontynentalnego sprawia, że wiele z nich jest wyposażonych w niezwykle praktyczną i pojemną szufladę lub pojemnik. Ułatwia to przechowywanie pościeli, poduszek, kołder czy innych sypialnianych akcesoriów. Istotną zaletą modeli kontynentalnych jest ich wysokość. Pozwala na komfortowe wstawanie łóżka, szczególnie w przypadku osób starszych czy z problemami zdrowotnymi.

Warto także zwrócić uwagę na charakterystyczny zabudowany zagłówek. Pełni on nie tylko funkcję wizualną, ale i praktyczną. Pozwoli na komfortowe czytanie przed snem czy podparcie głowy podczas oglądania filmów. Ponadto dobrej jakości łóżko kontynentalne jest znacznie bardziej wytrzymałe od klasycznego modelu, zatem będzie inwestycją na lata. Choć aspekt wizualny jest niezwykle subiektywny, trzeba przyznać, że łóżka kontynentalne prezentują się niezwykle dostojnie i luksusowo. Szeroką ofertę łóżek kontynentalnych znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-kontynentalne-32

Łóżko zwykłe czy kontynentalne? Które wybrać?

Łóżko kontynentalne jest bez wątpienia niezwykle luksusowe i komfortowe. Zapewni niezwykle regenerujący wypoczynek. Nie bez powodu takie modele można bardzo często znaleźć w najlepszych hotelach. Imponujące gabarytowo łóżko kontynentalne to doskonałe rozwiązanie do dużych sypialni, pełnych wolnej przestrzeni. Nawet jeśli taka sypialnia jest wypełniona innymi meblami i dekoracjami, łóżko kontynentalne wciąż pozostanie centralnym punktem wnętrza.

Warto pamiętać o tym, jak ważne jest dobranie materacy o odpowiednich właściwościach, które wzajemnie będą się uzupełniały. Szukając łóżka kontynentalnego warto zwrócić szczególną uwagę na modele, w których materac główny jest wymienny – takie łóżko posłuży nam znacznie dłużej i nie będzie wymagało wymiany, jeśli np. zmienią się nasze preferencje co do stopnia twardości.

Wybór pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a zwykłym powinien przede wszystkim zależeć od naszych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na niezwykle komfortowym wypoczynku, porównywalnym do wypoczynku w najlepszym hotelu, a także wielkość Twojej sypialni na to pozwala – wybór łóżka kontynentalnego będzie słuszną decyzją. To także lepsze rozwiązanie dla osób, które ze względów zdrowotnych potrzebują wysokiego łóżka.