Komody - które wybrać i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Niegdyś duży pokój, a dziś salon, jest pomieszczeniem, w którym odbywa się większość życia rodzinnego i towarzyskiego. Jak w przypadku każdego pokoju, kluczowe znaczenie odgrywa tutaj odpowiednia aranżacja przestrzeni i wybór mebli do przechowywania, w tym komody. Na jaki model się zdecydować, czym kierować się podczas zakupu i jak najlepiej dopasować komodę do wystroju pomieszczenia? Odpowiadamy!

Modna komoda nowoczesna, a może klasyczna – czyli na jaki styl postawić

Dziś na rynku znaleźć można komody do salonu (https://www.meblewojcik.com.pl/typ-mebla/komody,4.html) w wielu stylach – wracające do łask komody prowansalskie, niezwykle modne komody w stylu skandynawskim, zyskujące na popularności nowoczesne modele na metalowych stelażach czy przeszklone komody, w których wyeksponować można różne bibeloty, pamiątki czy zdjęcia. Zastanawiając się nad zakupem komody, warto wziąć pod uwagę inne bryły i dodatki, które znajdują się we wnętrzu salonu. Jeśli nie masz pewności, na jaki model się zdecydować bądź dopiero meblujesz swój salon, świetnym rozwiązaniem będzie komoda w stylu klasycznym – bez większych przeszkód dopasujesz ją do reszty wystroju pomieszczenia.

Wybierając komodę do salonu, warto również przemyśleć funkcję, jaką ma pełnić. Jak wiadomo, w salonie spędzamy sporą część wolnego czasu – czy to z rodziną, czy podczas spotkań towarzyskich. Dobrze dobrana komoda będzie idealnym uzupełnieniem przestrzeni i pozwoli stworzyć spójną kompozycję. Jednakże mebel ten może być także główną atrakcją pomieszczenia, do której dobierzemy inne meble, takie jak stolik kawowy, fotele czy odpowiednie dodatki.

Komoda – kompaktowe rozmiary, duża pojemność

Niezaprzeczalną zaletą komód, szczególnie na tle olbrzymich meblościanek, szaf czy regałów, są ich kompaktowe rozmiary. Doskonale wpiszą się więc w układ zarówno małego, jak i dużego salonu, a także jako element wyposażenia sypialni, pokoju dziecięcego czy nawet wąskiego przedpokoju.

  Tapeta w łazience - czy to dobry pomysł?

Nie oznacza to jednak, że komody nic nie pomieszczą – wręcz przeciwnie! Za sprawą licznych szuflad i drzwiczek pozwolą bez problemu przechowywać ubrania, dokumenty czy inne przedmioty codziennego użytku. Co więcej, wykorzystując przeszklone komody do salonu, jak te z kolekcji Cortina, możliwe jest piękne wyeksponowanie zastawy stołowej czy kolekcji książek.

Jak widać, modne komody to niezwykle funkcjonalne meble, które po prostu oferują ogromną wygodę. Nie mają tej samej pojemności co szafy czy regały, jednak znacząco im na tym polu nie ustępują, a przy tym pozwalają zaoszczędzić wiele cennego miejsca. To ostatnie docenią właściciele mniejszych mieszkań czy domów, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota.