Kolekcja podłóg LARRGO – panele na każdą kieszeń

Panele podłogowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się temu dziwić – produkty charakteryzują się nie tylko pięknym wzornictwem, ale i wysoką wytrzymałością oraz niską ceną. Co ważne, do wyboru mamy różnorodne kolory i faktury, a same dekory doskonale odwzorowują naturalne podłogi. Kronospan, firma od lat zajmująca się produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości materiałów meblarskich, oraz budowlanych, oferuje kolekcję podłóg LARRGO, która dzieli się na panele laminowane oraz winylowe SPC. Czym cechują się dekory i które wybrać do domu?

Czym charakteryzują się panele laminowane LARRGO?

Panele podłogowe laminowane z kolekcji LARRGO to trwałe oraz proste w montażu dekory, które doskonale sprawdzą się zarówno w mniej, jak i bardziej wymagających pomieszczeniach. Produkty wyróżniają się ciekawym wzornictwem i, dzięki specjalnej powłoce antybakteryjnej, są odporne na wszelkiego rodzaju drobnoustroje, zabrudzenia oraz plamy. W ofercie dostępne są podłogi laminowane o klasie ścieralności AC4 oraz AC5, a co za tym idzie, możemy dobrać dekory odpowiednio pod dane pomieszczenie. Warto wiedzieć, że te panele z kolekcji LARRGO wyróżnia jeszcze jedna, wyjątkowa cecha – są one ekologiczne. Laminaty składają się bowiem w 90% z drewna pozyskiwanego z lasów objętych zrównoważoną gospodarką, a proces ich produkcji podlega kontroli niezależnych opiniodawców. Decydując się na ich zakup, otrzymujemy piękną powierzchnię na lata i wspieramy środowisko naturalne.

Podłogi winylowe z kolekcji LARRGO – wysoka jakość w dobrej cenie

Oprócz laminatów w kolekcji podłóg LARRGO znajdują się także panele winylowe SPC. To dekory zbudowane w 70% ze sproszkowanego materiału, odporne na działanie wody oraz niezwykle stabilne. Co ważne, panele nie telegrafują się, a więc nawet niewielkie nierówności nie odciskają się na ich powierzchni. Dzięki metodzie zadruku cyfrowego, jaka została użyta przy ich produkcji, te podłogi winylowe doskonale imitują naturalne tworzywa, w tym drewno. Wysoka jakość oraz wytrzymałość produktu sprawiają, że z powodzeniem możemy montować je zarówno w pomieszczeniach użyteczności publicznej, jak i w domu, bez problemu dopasowując je do każdego stylu aranżacyjnego.

  Trendy wnętrzarskie 2023 - sprawdź co obecnie jest na topie

Panele podłogowe laminowane czy winylowe – które wybrać?

Wybierając panele, musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Istotne jest przeznaczenie dekoru oraz styl, w jakim utrzymane jest dane pomieszczenie. Nie bez znaczenia pozostaje także jego eksploatacja – im większa użyteczność wnętrza, tym wytrzymalszych podłóg potrzebujemy.

Jeśli chodzi o panele laminowane LARRGO, świetnie sprawdzą się one zarówno w mniej (klasa ścieralności AC4), jak i bardziej wymagających pomieszczeniach (klasa ścieralności AC5). Nie są one jednak wodoodporne – unikajmy stosowania ich w łazience czy kuchni.

Podłogi winylowe, z uwagi na swoją budowę, bez problemu możemy natomiast zastosować we wnętrzach narażonych na wilgoć. Dekor pod wpływem wody nie wypacza się ani nie odkształca, zachowując swój pierwotny stan przez wiele lat. W przypadku wątpliwości przy zakupie warto zgłosić się po pomoc do jednego ze specjalistów. Konsultanci doradzą nam, który rodzaj paneli będzie najodpowiedniejszy do naszego wnętrza oraz podpowiedzą, jaki odcień wybrać.

Kolekcja podłóg LARRGO to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych linii w ofercie firmy Kronospan. Różnorodność wzorów, doskonałe parametry techniczne, a także niezwykle atrakcyjna cena sprawiają, że klienci coraz częściej decydują się na te dekory, stosując je zarówno w swoich domach, jak i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Funkcjonalne i estetyczne panele laminowane? A może wytrzymałe i odporne na wodę podłogi winylowe? Tylko w Kronospan!