Jak wypełnić pustą ścianę?

Wszechobecne puste ściany, które nas otaczają w mieszkaniu, mogą prezentować się doskonale, ale wyłącznie w przypadku stylu nowoczesnego i minimalistycznego. W takich wnętrzach często widoczny na nich surowy beton, cegła czy marmurowy kamień, same w sobie stanowią piękną dekorację, wpisującą się we wspomniane trendy. Jednak w innym przypadku puste ściany warto potraktować jako wspaniałą bazę do zrealizowania indywidualnej wizji i jednocześnie jak płótno dla malarza – to zatem idealna przestrzeń do zaaranżowania, która może stać się spersonalizowana. Dowiedz się już dziś, jak wypełnić pustą ścianę, aby wnętrze nabrało charakteru.

1.    Ciekawa tapeta

Tapeta to świetne rozwiązanie niemal do każdego wnętrza, gdyż mnogość motywów do wyboru sprawia, że bez problemu znajdziesz wzór pasujący do stworzonej lub planowanej aranżacji. Może być w nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim lub rustykalnym stylu czy też retro bądź glamour. Tapetą można pokryć całą jedną ścianę lub tylko jej część i tym samym stworzyć ciekawy efekt wizualny.

2.   Galeria zdjęć

Prywatna galeria zdjęć to zawsze doskonałe rozwiązanie, które nawiązuje do wspomnień, jest sentymentalną pamiątką lub obrazuje ulubione hobby. Można stworzyć galerię tematyczną, np. z konkretnego wyjazdu, lub ułożyć w niej zdjęcia całej rodziny – od najmłodszych członków rodziny do najstarszych. Fotografie mogą także nawiązywać do ujęć makro owadów, roślin lub detali bądź prezentować piękne i zapierające dech w piersiach widoki – wszystko zależy od tego, co lubisz fotografować.

3.   Obrazy i plakaty

Obrazy i plakaty to zdecydowanie najpopularniejsza forma zdobienia pustych ścian. Można znaleźć je w różnym stylu i wybrać, które najbardziej pasują do wystroju. Dodatkowo mogą mieć mniejszy lub większy format, co pozwala stworzyć spersonalizowaną kompozycję. Doskonałym rozwiązaniem jest także namalowanie obrazu własnoręcznie i zawieszenie go na ścianie. Taka ozdoba da mnóstwo radości i satysfakcji – będzie mogła być każdego dnia podziwiana przez domowników i odwiedzających Cię gości.

  Spersonalizowane stanowisko pracy – biurko na wymiar dopasowane do Twoich potrzeb

4.   Lustra

Lustra to niezwykle elegancka ozdoba przestrzeni, niezależnie od ich formatu, rodzaju czy stylu. W przypadku pustej ściany można je na niej zawiesić, oprzeć lub też ustawić na jej tle model stojący. Każdy z nich będzie doskonale prezentować się w danym wnętrzu, jednocześnie optycznie powiększy przestrzeń i pozytywnie wpłynie na jej odbiór.

5.   Meble

Kolejną propozycją jest postawienie na pustej ścianie mebli. Mogą to być komody, kredensy (ciekawe propozycje znajdziesz tutaj: https://meblezych.pl/kredensy), regały lub całe meblościanki. Wypełniona w ten sposób przestrzeń nie tylko zlikwiduje pustkę ścienną, ale także będzie praktycznym rozwiązaniem, które zwiększy ilość miejsca do przechowywania i ułatwi zachowanie ładu i porządku w każdym pomieszczeniu.

6.   Panele tapicerowane

Panele tapicerowane to ozdoba, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Wizualnie zmiękcza przestrzeń i sprawia, że wydaje się znacznie przytulniejsza, a spędzanie w niej czasu bardzo komfortowe i relaksujące. Panele tapicerowane mają różne kształty, wielkości i kolory – można układać je jeden obok drugiego i tworzyć geometryczne kompozycje lub zupełnie nieszablonowe i abstrakcyjne – każda z nich będzie prezentować się równie stylowo.

7.   Lamele

Lamele to niezwykle atrakcyjna ozdoba wnętrza, która nigdy się nie znudzi. To listewki, które ułożone obok siebie w równych odległościach tworzą wspaniały efekt – trójwymiarowy, nowoczesny i bardzo estetyczny. Stanowią wspaniałą dekorację pustej ściany, której nic już nie będzie brakować.

8.   Sztukateria

Jeśli marzysz o pałacowym wnętrzu, to znakomitym rozwiązaniem będzie sztukateria na pustej ścianie. Pomimo że do jedynie ozdobne listwy ścienne – efekt jest oszałamiający. Z pewnością każdy, kto odwiedzi Twoje domowe zacisze będzie z zachwytem patrzył na taką dekorację i trudno będzie mu oderwać od niej wzrok. Za pomocą różnych kompozycji możesz wizualnie podwyższyć lub poszerzyć dane wnętrze i tym samym zyskać efekt trójwymiarowości.

  Układanie paneli podłogowych - jak prawidłowo je ułożyć? Krok po kroku

9.   Półki

Świetnym rozwiązaniem jest także montaż półek ściennych, na których można ustawić różnego rodzaju dekoracje i tym samym wypełnić zbyt gładką, jednolitą i pustą ścianę. Mowa o kwiatach, książkach, zdjęciach, figurkach, świeczkach czy pamiątkach z podróży.