Jak wybrać stół do jadalni, aby służył latami?

Jadalnia to nie tylko kolejne domowe pomieszczenie, a będący jej sercem stół to coś więcej niż zwykły mebel. To miejsce spotkań, rozmów, dzielenia wspólnych chwil i pielęgnowania więzi. Jak wybrać stół do jadalni, by służył latami? Jeśli zakup stołu dopiero Cię czeka, nasze wskazówki mogą Ci się przydać!

Stół do jadalni – od czego zacząć wybór?

Wybór stołu, który ma być zakupem na lata, nie jest łatwy. Rynek meblarski obfituje w rozmaite rozwiązania. Jak zatem wziąć się za poszukiwania tego wyjątkowego mebla? Podpowiadamy!

Okrągły czy prostokątny?

Zacznijmy od kształtu. Okrągłe lub owalne stoły świetnie pasują do przestronnych pomieszczeń. Ważne, aby zachować odpowiednie odległości od ścian. Pozwoli to swobodnie odsunąć się z krzesłem. Konieczna jest też pozostawiona przestrzeń za siedziskami, aby dało się bez problemu przechodzić obok – np. niosąc talerze z potrawami.

Jaki stół natomiast wybrać do jadalni małej i ciasnej? Tutaj polecamy model kwadratowy lub prostokątny. Taki mebel można przysunąć do ściany. Stoły drewniane w różnych kształtach i rozmiarach znajdziesz tutaj: https://meblekatmandu.pl/stoly.

Kto będzie korzystał ze stołu?

Rozważając różne projekty, uwzględnij liczbę osób, które mają korzystać z mebla. Czy będą to wyłącznie domownicy? A może lubisz zapraszać bliskich i urządzać przyjęcia? Od tego zależy, jak duży ma być stół. Dobrą opcją do niewielkiej jadalni jest stół rozkładany lub z dostawką. W przypadku planowanej wizyty gości da się łatwo zwiększyć jego powierzchnię. Na co dzień nie będzie natomiast zajmował wiele miejsca.

Co jeszcze wziąć pod uwagę, szukając stołu na lata?

Ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego wykonano mebel. Jeżeli ma to być wyposażenie przewidziane na wieloletnie użytkowanie, warto zainwestować w stół z litego drewna. W nim tkwi siła mebla. Tworzywo to:

  • jest solidnym, odpornym na zarysowania i estetycznym materiałem,
  • pasuje do wielu stylów aranżacji,
  • postrzegamy jako eleganckie i ciepłe,
  • wprowadza do domu przytulność,
  • pozwala uzyskać niepowtarzalne meble, z uwidocznionymi sękami i słojami na powierzchni,
  • reguluje wilgotność w pomieszczeniu,
  • da się modyfikować np. poprzez konserwację, malowanie i inne zabiegi.
  Jak wybrać biurko w stylu skandynawskim?

Drewniany stół jest nie tylko miejscem integracji domowników, ale i piękną ozdobą jadalni. To mebel z głębią: stylowy, przyjemny w dotyku i urzekający niepodrabialną wonią sosny lub dębu. Podaruj swej jadalni duszę drewna!

Jaki stół do jadalni będzie najlepszy?

Weź pod uwagę obecną aranżację jadalni. Stół powinien harmonijnie współgrać z krzesłami, kredensem i innymi meblami w pomieszczeniu.

Do wnętrz w stylu skandynawskim bądź rustykalnym polecamy stoły sosnowe. Delikatne drewno subtelnie ociepli takie pomieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem jest wykończony w odcieniu dębu blat, połączony z malowanymi na biało nogami. Pomimo powłoki, wciąż można obserwować tu fakturę drewna. W ofercie sklepu Meble Katmandu nie brakuje też dębowych stołów o klasycznej bryle i formie.

Pomieszczenie nowoczesne czy loftowe to z kolei idealne miejsce dla stołu na nogach metalowych. Dębowy blat w zestawieniu z czarnymi, metalowymi nogami (prostymi lub skośnymi) wspaniale pasuje do jadalni industrialnej.

Drewniany stół to inwestycja na lata. Warto jej dokonać, by cieszyć się eleganckim, wytrzymałym meblem. Chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiedni model! Zapraszamy do zakupów na stronie meblekatmandu.pl!