Jak przygotować nasz taras na wiosnę?

Taras jest ważną częścią domu. Warto zadbać o tę przestrzeń, w której można wypoczywać i relaksować się. Dziś podpowiemy Wam, jak przygotować taras na wiosnę.

Prace rozpocznij od sprzątania 

Zimą rezygnujemy z przebywania na tarasie. Rzeczywiście niska temperatura sprawia, że relaks w tym miejscu nie daje dużej przyjemności. Jednak, gdy temperatura rośnie, to większość z nas rzeczywiście ma ochotę spędzać czas na tarasie, choćby popijając ulubioną kawę. Na początek należy przygotować to miejsce. Prace rozpoczynamy od dokładnego sprzątania. Należy usunąć wszystkie śmieci, następnie odkurzyć powierzchnię oraz umyć podłogę. Jeżeli taras jest zadaszony, konieczne jest także oczyszczenie dachu. Do mycia tarasu możecie użyć np. myjki ciśnieniowej. Co ciekawe, może być ona stosowana nawet w przypadku tarasu drewnianego. Woda pod ciśnieniem usunie zanieczyszczenia, które zgromadziły się w ryflach. Pozbędziecie się szarego czy też żółtego nalotu. Drewniany taras należy poddać także zabiegowi impregnacji, który zapobiega butwieniu materiału, a także stanowi doskonałą ochronę przed grzybami czy też pleśnią. Pamiętajcie przy tym, że podczas nakładania impregnatu temperatura nie może być niższa niż 10 stopni. Jeżeli posiadacie taras wykonany z desek kompozytowych, to możecie umyć go przy użyciu standardowych detergentów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tarasu pokrytego płytkami ceramicznymi. 

Wybór mebli tarasowych 

Czas na znalezienie najlepszych mebli tarasowych. Warto pamiętać, by były odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też wpisywały się w estetykę tarasu. Oczywiście nie mogą zaburzać kubatury. Doskonałym wyborem są stoły drewniane, które wpisują się w styl skandynawski. Oczywiście blaty powinny być bardzo dokładnie zaimpregnowane. Jeżeli jesteście miłośnikami stylu industrialnego, to wybierzcie stół, w przypadku którego zastosowano drewno oraz metalowe nóżki. Na uwagę zasługują też stoliki technorattanowe, które łatwo utrzymać w czystości są przy tym bardzo lekkie. Do stołu możecie dobrać zarówno krzesła, jak i fotele oraz oczywiście narożniki w kształcie litery L, które obecnie są bardzo modne. Ważna jest także kolorystyka. Jeżeli przestrzeń tarasu jest niewielka, to niewątpliwie najlepiej wybierać meble w jasnych odcieniach, natomiast w przypadku większych przestrzeni tak naprawdę możecie pozwolić sobie na niemal każdy kolor.   

  Kluczowe rzeczy do rozważenia podczas montażu mebli kuchennych

Dodatki tworzą klimat. Na jakie warto postawić wiosną na tarasie?

Mówi się, że dodatki tworzą klimat i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście dzięki nim Wasze wnętrze stanie się jeszcze bardziej stylowe oraz eleganckie. Na pewno możecie postawić na dodatki z technorattanu, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także zmienne warunki atmosferyczne. Nie płowieją również pod wpływem promieniowania UV. Jeżeli lubicie styl glamour, to koniecznie postawcie na szklane dodatki. Oczywiście doskonałym wyborem są również latarenki. Strzałem w dziesiątkę są także doniczki, w których możecie umieścić ulubione kwiaty, a dzięki temu jeszcze bardziej poczujecie wiosnę. Zrezygnujcie ze sztucznych roślin na rzecz naturalnych, które wbrew pozorom wcale nie są trudne w uprawie. Są też korzystne dla ekosystemu, choćby pszczół, które zapylają kwiaty.