Jak łączyć mozaiki ceramiczne z wielkoformatowymi płytkami w jednym pomieszczeniu? Poznaj trzy najważniejsze zasady!

Zabierając się do remontu kuchni czy łazienki, stajemy przed dylematem, jak łączyć mozaiki ceramiczne z wielkoformatowymi płytkami, by nie dopuścić do aranżacyjnego faux-pas! Przygotowaliśmy trzy praktyczne zasady, które pomogą Wam zwinniej poruszać się w świecie ceramiki!

Jak łączyć mozaiki ceramiczne z wielkoformatowymi płytkami w jednym pomieszczeniu?

Mieszanie i łączenie mozaik ceramicznych z wielkoformatowymi płytkami to jeden najlepszych sposobów na uzyskanie oryginalnej i modnej aranżacji, ale i też świetną zabawę, która jest niezwykle wciągająca! Pozwala podkreślić atuty wnętrza lub nieco zamaskować cechy, od których pragniemy odwrócić uwagę – niewielka przestrzeń, nietypowe wnęki.

Mniejsze i bardziej stonowane, czy może większe i krzykliwe? Wiele zależy od naszych upodobań, dostępnego metrażu. Na pewno przy łączeniu płytek ważna jest też intuicja. Czasem jedne desenie doskonale się ze sobą komponują mimo wyraźnych różnic, inne natomiast po prostu wyglądają fatalnie!

Jak łączyć mozaiki ceramiczne z wielkoformatowymi płytkami w jednym pomieszczeniu? Garść wskazówek!

Jakie jeszcze zalety ma łączenie mozaik ceramicznych z wielkoformatowymi płytkami? To przede wszystkim doskonały sposób na przełamanie nudy! Pogodzenie różnych gustów i potrzeb domowników! Od czego jednak zacząć, aby uniknąć aranżacyjnej wpadki? Jak znaleźć klucz do komponowania efektywnych zestawów? Przed Wami garść sprawdzonych rad od Raw Decor – marki, która zawładnęła światem ceramiki!

Zasada nr 1: Ten sam kolor!

Mozaika dekoracyjna ścienna występuje w doprawdy wielu kształtach. Od klasycznych cegiełek, poprzez fantazyjne muszelki aż na uroczych eklerkach kończąc! Chcąc uzyskać modną aranżację – i to dosłownie jak z katalogu, wystarczy zestawić ją z płytkami wielkoformatowymi podłogowymi w tym samym odcieniu! Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zachować prostotę w chłodnych tonach bieli, pasteli i kremów czy też odważymy się na ciemne, nasycone kolory, ta zasada nigdy nie sprowadzi nas na aranżacyjne manowce!

  Tych błędów nie popełniaj! Najczęstsze pomyłki przy wyborze drzwi wewnętrznych

Zasada nr 2: Wzorzyste ściany, gładka podłoga!

Umiejętne łączenie wzorów to sztuka, która wymaga nie tylko pewnego doświadczenia, ale i wyczucia! Dobrego smaku oraz gustu! Chcąc uniknąć wrażenia chaosu, wnętrzarskiego rozgardiaszu warto postawić na jeden motyw przewodni, który będzie stanowił bazę aranżacji. Jeżeli print jest mocno intensywny, zastosujmy go na jednej ścianie lub fragmencie całej powierzchni. Podłogę pozostawmy gładką.

kominek-z-mozaika-ceramiczna-eclair-paris-marble-plytki-wielkoformatowe-w-salonie-raw-decor

Zasada nr 3: Połysk i mat!

Trudno o bardziej stylową i ponadczasową aranżację niż tą opartą o płytki wielkoformatowe podłogowe matowe i kafelki ścienne w połysku! To doskonały sposób na podział powierzchni na określone strefy, optyczne powiększenie przestrzeni! Jeżeli zdecydujemy się na te w niestandardowych kształtach lub kolorach, nie będziemy potrzebować dodatkowej dekoracji – mozaika będzie nią samą w sobie!

Zadając sobie pytanie, jak łączyć mozaiki ceramiczne z wielkoformatowymi płytkami, nie sposób oczywiście wspomnieć o najpopularniejszych zestawieniach, które niemal zawsze wyglądają dobrze! To między innymi: mix drobnych heksagonów, cegiełek, patyczków czy też arabesek z kaflami w rozmiarze XXL.

salon-z-aneksem-kuchennym-mozaika-eclair-paris-bialy-raw-decor-na-scianie

Podsumowanie

Podsumowując, jak łączyć mozaiki ceramiczne z wielkoformatowymi płytkami w jednym pomieszczeniu? Opcji jest wiele! Wzorzysta górka i gładki dół, połysk i mat! Kluczowe, aby zachować umiar między aranżacją wnętrz a dobrą! Żeby nie otrzeć się o kicz i pozostać w trendach!