hokery tapicerowane

Hokery tapicerowane – czy to odpowiedni wybór do kuchni?

Meblom tapicerowanym trudno odmówić uroku. Są nie tylko piękne, ale też komfortowe w użytkowaniu, co czyni je popularnym wyborem do salonów, jadalni oraz kuchni. No właśnie, czy w każdym z tych pomieszczeń sprawdzą się obite miękką tkaniną siedziska i oparcia? Na pewno wątpliwości budzi to, czy praktyczne są hokery tapicerowane do wysokich blatów oraz wysp kuchennych. Dzisiaj postaramy się je wyjaśnić!

hokery w barze

Czy hokery tapicerowane łatwo się brudzą?

Meble kuchenne narażone są na zabrudzenia powstające w czasie gotowania i jedzenia. To nieuniknione, ale oznacza też, że hokery tapicerowane mogą się w kuchni łatwo zabrudzić. Dlatego też przy zakupie, warto zwracać uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest ich obicie. Większość producentów na tym etapie stosuje tkaniny plamoodporne, które łatwo się czyści. Uzasadnione jest także wykonywanie siedzisk z powłokami hydrofobowymi – nie chłoną płynów, lecz pozwalają na starcie ich z powierzchni.

Materiały używane do wykańczania hokerów drewnianych tapicerowanych to głównie:

  • welur,
  • ekoskóra,
  • sztruks,
  • aksamit,
  • plecionka,
  • żakard.

Powyższe materiały świetnie pasują nie tylko do drewnianej, ale też metalowej podstawy malowanej proszkowo na czarno, biało, a także srebrnej lub złotej.

Do jakiej kuchni pasują hokery tapicerowane?

Hoker tapicerowany, z uwagi na styl wykończenia i pokrycie miękkim, dekoracyjnym materiałem, jest świetnym wyborem do nowoczesnych kuchni glamour. Sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniach, w których kuchnia jest połączona z salonem. Dzięki tapicerowanym stołkom barowym powstanie subtelnie przejście między tymi dwoma strefami. Z jednej strony hokery tapicerowane będą służyły do siedzenia przy blacie kuchennym i jedzenia czy prowadzenia rozmów. Z drugiej swoją formą nawiążą do odprężającej strefy dziennej wyposażonej w narożnik, sofę czy fotele. Ich obicie może mieć taki sam lub zbliżony odcień, co jeszcze spotęguje wrażenie harmonii.

  Jak ozdobić przydomowy taras? Najciekawsze dodatki i dekoracje

hoker tapicerowany

Jaki hoker tapicerowany do kuchni wybrać?

Spośród wielu hokerów tapicerowanych do kuchni na uwagę zasługują zwłaszcza modele oferujące możliwość wygodnego wypoczynku. Bez wątpienia będzie to hoker tapicerowany z oparciem, który daje ciału przyjemną podporę, a zarazem wyglądem nawiązuje do krzeseł w aneksie jadalnym czy foteli w salonie.

Jeżeli chodzi o wysokość siedziska, to powinno ono znajdować się około 30 cm pod blatem, co umożliwi swobodne przysuwanie się i wsuwanie krzesła pod blat. Tu możesz postawić na modele z opcją regulacji, które łatwo opuścisz lub podniesiesz do góry. Wreszcie – stelaż. Hoker tapicerowany może mieć jedną solidną nogę na środku lub wspierać się na czterech szerzej rozstawionych nóżkach, które zapewniają mu maksymalną stabilność. Modele na jednej nodze mogą być dodatkowo obrotowe.