Hokery tapicerowane – czy to odpowiedni wybór do kuchni?

Meblom tapicerowanym trudno odmówić uroku. Są nie tylko piękne, ale też komfortowe w użytkowaniu, co czyni je popularnym wyborem do salonów, jadalni oraz kuchni. No właśnie, czy w każdym z tych pomieszczeń sprawdzą się obite miękką tkaniną siedziska i oparcia? Na pewno wątpliwości budzi to, czy praktyczne są hokery tapicerowane do wysokich blatów oraz wysp kuchennych. Dzisiaj postaramy się je wyjaśnić!

hokery w barze

Czy hokery tapicerowane łatwo się brudzą?

Meble kuchenne narażone są na zabrudzenia powstające w czasie gotowania i jedzenia. To nieuniknione, ale oznacza też, że hokery tapicerowane mogą się w kuchni łatwo zabrudzić. Dlatego też przy zakupie, warto zwracać uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest ich obicie. Większość producentów na tym etapie stosuje tkaniny plamoodporne, które łatwo się czyści. Uzasadnione jest także wykonywanie siedzisk z powłokami hydrofobowymi – nie chłoną płynów, lecz pozwalają na starcie ich z powierzchni.

Materiały używane do wykańczania hokerów drewnianych tapicerowanych to głównie:

  • welur,
  • ekoskóra,
  • sztruks,
  • aksamit,
  • plecionka,
  • żakard.

Powyższe materiały świetnie pasują nie tylko do drewnianej, ale też metalowej podstawy malowanej proszkowo na czarno, biało, a także srebrnej lub złotej.

Do jakiej kuchni pasują hokery tapicerowane?

Hoker tapicerowany, z uwagi na styl wykończenia i pokrycie miękkim, dekoracyjnym materiałem, jest świetnym wyborem do nowoczesnych kuchni glamour. Sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniach, w których kuchnia jest połączona z salonem. Dzięki tapicerowanym stołkom barowym powstanie subtelnie przejście między tymi dwoma strefami. Z jednej strony hokery tapicerowane będą służyły do siedzenia przy blacie kuchennym i jedzenia czy prowadzenia rozmów. Z drugiej swoją formą nawiążą do odprężającej strefy dziennej wyposażonej w narożnik, sofę czy fotele. Ich obicie może mieć taki sam lub zbliżony odcień, co jeszcze spotęguje wrażenie harmonii.

  Salon glamour - jak urządzić salon w stylu glamour?

hoker tapicerowany

Jaki hoker tapicerowany do kuchni wybrać?

Spośród wielu hokerów tapicerowanych do kuchni na uwagę zasługują zwłaszcza modele oferujące możliwość wygodnego wypoczynku. Bez wątpienia będzie to hoker tapicerowany z oparciem, który daje ciału przyjemną podporę, a zarazem wyglądem nawiązuje do krzeseł w aneksie jadalnym czy foteli w salonie.

Jeżeli chodzi o wysokość siedziska, to powinno ono znajdować się około 30 cm pod blatem, co umożliwi swobodne przysuwanie się i wsuwanie krzesła pod blat. Tu możesz postawić na modele z opcją regulacji, które łatwo opuścisz lub podniesiesz do góry. Wreszcie – stelaż. Hoker tapicerowany może mieć jedną solidną nogę na środku lub wspierać się na czterech szerzej rozstawionych nóżkach, które zapewniają mu maksymalną stabilność. Modele na jednej nodze mogą być dodatkowo obrotowe.