Gdzie szukać taniego, a dobrze skomunikowanego mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

Bez względu na to, czy interesuje nas mała kawalerka w Warszawie, czy raczej apartament na sprzedaż, zwykle dokładnie analizujemy taki zakup. Dużą rolę odgrywa nie tylko metraż, ale i lokalizacja inwestycji. Czy dziś, w drugiej połowie 2022 roku, na stołecznym rynku nieruchomości, wciąż można znaleźć prawdziwe perełki?

Jak szukać mieszkania na sprzedaż?

Jeszcze kilka lat temu prym wiodły ogłoszenia, które można było przeglądać w dużych, przeszklonych gablotach, które znajdowały się np. w pawilonach handlowych. Te czasy odeszły już do lamusa. Dziś rządzi internet. To właśnie w sieci można najszybciej znaleźć niemal dowolne mieszkanie do kupienia.

Duża w tym zasługa wyspecjalizowanych portali, które skupiają się tylko na tym segmencie rynku. Można tu wskazać na przykład na SonarHome.pl — serwis, gdzie bez najmniejszego problemu znajdziemy mieszkania na sprzedaż w stolicy. Co wyróżnia tę usługę?

Na pewno można tu wskazać na niezwykle kompleksowe podejście do sprzedaży mieszkania. To o wiele więcej, niż typowa strona, gdzie internauta może dodać lub przeglądać ogłoszenia. To także dostęp do takiej usługi, jak Digital Broker, dzięki której każdy z nas może skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą nam spieniężyć nieruchomość. Dlaczego to tak ważne?

Gdy w grę wchodzą duże pieniądze, rozpoczynają się negocjacje. Jeśli np. nie mamy twardego charakteru i targowanie się nie jest naszą mocną stroną, o wiele lepiej będzie zlecić to zadanie zawodowcom. Znają oni wszystkie sztuczki, które są powszechnie wykorzystywane na rynku, dlatego też łatwiej będzie im sprzedać lokal po odpowiedniej cenie.

Takie portale, jak SonarHome mogą też znacząco przyspieszyć czas niezbędny na spieniężenie lokalu. Załóżmy, że mamy apartament na sprzedaż, ale kluczowy jest dla nas czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzedać nasze mieszkanie wprost do firmy.

  Dekoracje do domu – DIY, czyli zrób to sam

Czas niezbędny na zamknięcie takiej transakcji, wraz z przelaniem pieniędzy na nasze konto, może być zbliżony nawet do jednego tygodnia! W tym samym czasie, w mieście stołecznym, średnia żywotność ofert (czyli czas niezbędny do samodzielnej sprzedaży) to aż 93 dni.

Kiedy wystawić mieszkanie na sprzedaż?

Rosnąca inflacja oraz postępująca drożyzna to główni (choć niejedyni) winowajcy spowolnienia w sektorze nieruchomości. Czy w 2022 roku lepiej będzie „mrozić” mieszkanie, czy jednak je sprzedać? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Jeśli mamy zdolność kredytową, to jest to zdecydowanie dobry czas na sprzedaż, a następnie zakup nowego lokalu mieszkalnego. Coraz więcej osób decyduje się na pewne ustępstwa cenowe. Być może uda nam się trafić naprawdę dobry adres w stolicy w atrakcyjnej cenie!

Gdzie warto szukać mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

Sporo zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Tradycyjnie, najdroższą dzielnicą w Warszawie jest Śródmieście, gdzie kwota za metr kwadratowy waha się już między 14 a 15 tysięcy złotych. Na drugim biegunie znajduje się Ursus, Rembertów i Wesoła — tam cena za mkw wciąż jest zbliżona do 10 tys. PLN.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto upewnić się, czy inwestycja znajduje się blisko cenionych szkół, terenów zielonych, czy naszego miejsca pracy. Warto też dokładnie przeanalizować, czy nasz nowy adres znajduje się w niewielkiej odległości od przystanków komunikacji miejskiej lub metra.

Na pewno warto zainteresować się inwestycjami na Woli i Mokotowie. To dobrze skomunikowane dzielnice, które mają całkiem sporo do zaoferowania, ze szczególnym wskazaniem na metro, które znacznie skraca czas podróży po Warszawie.