Fotel butterfly - jak wybrać odpowiedni?

Wygodny i przyjemny w dotyku siedziska fotel zawsze okazuje się być ulubionym meblem w domu. Jak znaleźć fotele wypoczynkowe, które będą idealne pod kątem formy oraz komfortu stosowania na co dzień? Jest to prostsze, niż może się Wam wydawać! Wystarczy, że zainwestujecie w super nowoczesne, a zarazem praktyczne fotele butterfly!

Dlaczego fotele butterfly?

Fotele Butterfly mają charakterystyczny kształt motyla. Lekko zagięte brzegi siedziska nadają im niezwykłej oryginalności i sprawiają, że rozwiązanie tego typu sprawdza się w każdym, nawet najskromniej urządzonym wnętrzu. Profesjonalny fotel motyl przypadnie do serca domownikom z każdej grupy wiekowej. Można ustawić go na wprost telewizora, jeśli lubimy długie seanse przy ulubionych serialach i programach telewizyjnych. Oprócz tego warto również zauważyć, że:

  • fotele butterfly są lekkie i mogą pełnić rolę eleganckich krzeseł przy stole w pokoju gościnnym
  • surowcem wykonawczym jest najwyższej jakości skóra bydlęca
  • tradycja wykonawstwa foteli butterfly sięga czasów pierwszej połowy ubiegłego stulecia, nie ma więc mowy o produkcie niskiej jakości, tego rodzaju meble sprawdzają się przez całe dziesięciolecia, ciesząc wszystkie pokolenia w rodzinie
  • skóra wykorzystywana do tworzenia foteli ma zawsze naturalny, lekko lśniący kolor
  • fotele butterfly pasują do każdego rodzaju mebli pokojowych, zarówno tych nowoczesnych jak i tych o bardziej klasycznym, a nawet antycznym charakterze

Fotel butterfly - wybieramy do salonu

Producenci przygotowali wiele ciekawych rozwiązań, wobec których trudno przejść obojętnie. Model HD - 6696 przyciąga uwagę dzięki konstrukcji przypominającej charakterystyczną szachownicę z dwóch kolorów skóry. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się we wnętrzach, gdzie motyw szachownicy dodatkowo jest widoczny przy aranżacjach zasłon, dywanów lub nakryć na innych meblach.

  Odpicuj swoje wnętrze: jak płytki ścienne mogą odmienić wygląd Twojego mieszkania?

Warto pamiętać o tym, żeby motyw szachownicy we wnętrzu stosować z wyczuciem, jakikolwiek przesyt niekoniecznie jest wskazany. Fotele butterfly w szachownicę wystarczająco uzupełni jeden, góra dwa elementy o podobnym motywie. Dla całej reszty proponujemy jednolite barwy.

Ciekawe modele foteli butterfly znajdziesz na stronie https://mandallin.pl/260-fotele-butterfly.

Inne fotele butterfly, na które trzeba zwrócić uwagę

Kolejnym pomysłowym rozwiązaniem jest model 9405, o delikatnym odcieniu kawy z mlekiem oraz łagodnymi obszyciami tworzącymi wrażenie kwadratowych modułów. Taki fotel świetnie zaakcentuje łagodne kolory we wnętrzu, gdzie zastosowano odcienie miodowe i brązowe we wszystkich odmianach. Fotel znakomicie odnajdzie się w obecności, jasnych, sosnowych mebli, w pokojach, gdzie przez duże okna do wnętrza wpada jasne światło. Z kolei model fotela HD - 7560, również w tonacji łagodnego brązu, ale za to z dodatkowo zastosowanym nadrukiem, polecić można jako jeden z głównych mebli do pokoi młodzieżowych.

Nastolatki często narzekają na brak odpowiednio zaprojektowanych foteli w sklepach. Z fotelami butterfly jest zupełnie inaczej. Można je ustawić w kącie pokoju lub przy biurku. Czytanie, odrabianie lekcji lub inne zadania oraz rozrywki w tak miękkim otoczeniu znowu zaczną sprawiać przyjemność!