Ekologiczne rozwiązania konstrukcyjne i termoizolacyjne

Nowoczesne budownictwo musi być ekologiczne i energooszczędne. Trudno znaleźć lepsze rozwiązania do realizacji tego celu niż naturalne materiały konstrukcyjne i izolacyjne, takie jak te dostępne w sieci dystrybucji firmy Eneroo. Lekkie i trwałe płyty drewnopochodne sprawdzają się jako izolacja i materiał wstępnego krycia na elewacjach i dachach.

Dach, ściana i strop w systemie Steico – wprost od dystrybutora

Inwestorzy i właściciele budynków szukający rozwiązań, które pozwolą im na realizację wybranej wizji architektonicznej i jednocześnie zapewnią uzyskanie optymalnych parametrów dotyczących energooszczędności, coraz częściej skłaniają się ku wyborowi lekkich szkieletowych konstrukcji i naturalnych materiałów termoizolacyjnych, wykonanych z włókien drzewnych. Rozwiązania te pozwalają na uzyskanie właściwości, jakich oczekuje się po konstrukcjach pasywnych. Jednocześnie dają one dużo swobody w zakresie aranżacji i są wyjątkowo proste w montażu. Dobrym przykładem są systemy izolacyjne i konstrukcyjne oferowane przez Eneroo – firmę, która jest dystrybutorem produktów Steico.

Co można zrobić, korzystając z rozwiązań oferowanych przez Eneroo?

  • Termomodernizacja każdej konstrukcji – dostępne są izolacje wdmuchiwane oraz systemowe płyty izolacyjne do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków.
  • Konstrukcja i izolacja dachu – elementy konstrukcji szkieletowych w systemie Steico sprawdzają się dobrze jako konstrukcja dachów spadzistych i stanowią idealne połączenie z oferowanym przez firmę systemem izolacji.
  • Modernizacja i remonty dachów – izolacja dachu, poddasza oraz ścian z rozwiązaniami oferowanymi przez Eneroo staje się prosta i gwarantuje w przyszłości uzyskanie oczekiwanych oszczędności.
  • Modernizacja i rozbudowa konstrukcji – lekkie szkieletowe konstrukcje stanowią doskonałe rozwiązanie, gdy chce się szybko dobudować oranżerię, dodatkowe piętro, niewielką antresolę lub zrealizować inny dowolny projekt, polegający na przebudowie, zmianie przeznaczenia i rozbudowie istniejących obiektów.
  Wybór idealnego zestawu prysznicowego: kluczowe czynniki, na które warto zwrócić uwagę

Izolacja i komponenty do nowych oraz starszych konstrukcji

Systemy izolacyjne z naturalnych włókien drzewnych stanowią doskonałe rozwiązanie, które przyda się podczas termomodernizacji każdego budynku. Dzięki nowoczesnym technologiom oferowanym przez Eneroo niemal z każdej konstrukcji można szybko zrobić energooszczędny budynek pasywny. W ofercie dostępne są elementy konstrukcyjne, które sprawdzą się podczas rozbudowy i modernizacji istniejących obiektów, w tym: konstrukcje stropów i dachów oraz wszystkie elementy potrzebne do montażu izolacji termicznej i wiatroizolacji o parametrach pozwalających na zaklasyfikowanie nowych przegród jako energooszczędne, a nawet pasywne.

Koncepcja i rozwiązania do budowy nowoczesnych pasywnych obiektów

Wyroby Steico dostępne w sieci dystrybucji Eneroo to także kompletne systemy do budowy nowych domów jednorodzinnych oraz większych obiektów pasywnych i energooszczędnych. Firma oferuje dostawy standardowych komponentów na plac budowy, gdzie ekipa może dostosować je do warunków panujących na miejscu montażu i na bieżąco wprowadzać zmiany, zgodnie z wolą inwestora. Drugim rozwiązaniem jest prefabrykacja wszystkich komponentów zgodnie z projektem budowlanym i wykonawczym, które po dostawie wystarczy po prostu zmontować.