Czy warto kupić nowe mieszkanie w Krakowie?

Na terenie Krakowa i na jego obrzeżach z roku na rok powstaje coraz więcej osiedli. Poszukując mieszkania z rynku pierwotnego – dla siebie lub pod wynajem – warto zwrócić uwagę na oferty właśnie w tej części Polski.

Nowe mieszkania Kraków – korzyści z zakupu

To miasto o dużych możliwościach, które zapewnia mieszkańcom wiele ciekawych miejsc pracy i pozwala na ciągły rozwój zawodowy. Nie można zapomnieć również o licznych uniwersytetach, wybieranych przez studentów z różnych rejonów kraju. Kraków jest także miejscem pełnym instytucji kulturalnych i historycznych zabytków – daje więc szansę na codzienne obcowanie z kulturą i sztuką. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy mają wiele możliwości spędzania wolnego czasu po pracy czy szkole. Miasto dba również o to, aby komunikacja miejska zapewniała wygodny dojazd w każdą część Krakowa. Na jego terenie nie brakuje ponadto wielu atrakcyjnych parków, przyciągających zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorosłych, np.:

  • popularnych Plant;
  • Parku Jordana;
  • Parku Bednarskiego;
  • Parku Krowoderskiego.

Wszystkie atrakcje i udogodnienia, jakie czekają na mieszkańców Krakowa, w dużym stopniu wpływają na decyzję dot. zakupu mieszkania.

Mieszkania deweloperskie Kraków – dobra inwestycja

Ceny nowych mieszkań w Krakowie cały czas utrzymują się na wyższym poziomie. Kupno mieszkania w Krakowie to dobra inwestycja m.in. ze względu na możliwość jego wynajmu studentom czy osobom, które przyjeżdżają do pracy. Każdego roku wielu młodych ludzi poszukuje pokojów, kawalerek i większych mieszkań do wynajęcia. Dzięki temu właściciele krakowskich mieszkań mogą liczyć na spory zysk niemal przez cały rok.

Dużą popularnością w Krakowie cieszy się też wynajem krótkoterminowy – coraz więcej turystów wybiera takie rozwiązanie jako alternatywę dla hoteli..

  Kontrast i harmonia: jak dobierać krzesła do ciemnego stołu?

Zakup nowej nieruchomości w Krakowie wiąże się nie tylko z dogodnymi warunkami mieszkaniowymi, ale i z możliwością zarobku.

Gdzie szukać mieszkania – Kraków Podgórze Duchackie

Poszukując mieszkania do kupna w Krakowie, warto brać pod uwagę nieruchomości w dzielnicy Podgórze Duchackie. Jedną z ciekawszych inwestycji w tej okolicy jest Bochenka Vita – propozycja jednego z czołowych  polskich deweloperów – firmy Develia. To ośmiopiętrowy budynek o konstrukcji kaskadowej ze 140 mieszkaniami oraz podziemną halą garażową. Zakończenie inwestycji na Podgórzu Duchackim w Krakowie planowane jest na koniec 2024 roku. W bliskim położeniu osiedla znajduje się m.in. Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone, Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy” czy Park Rzeczny Drwinka. Dojazd do centrum Krakowa zajmuje zaledwie kilkanaście minut – zarówno tramwajem, jak i samochodem. Inwestycja zlokalizowana jest także w pobliżu Wydziału Medycyny UJ, dzięki czemu zakup mieszkania pod wynajem studentom może się okazać naprawdę dobrą inwestycją. Nowe mieszkania Podgórze Duchackie zapewnią mieszkańcom spokój, ciszę i dostęp do wszystkich najważniejszych punktów komercyjno-usługowych – bo to właśnie takie lokale mają znaleźć się na parterze Bochenka Vita.

Oprócz nowych mieszkań Kraków Podgórze, w Krakowie warto rozejrzeć się także w takich dzielnicach jak Czyżyny, Prądnik Czerwony czy Bieżanów-Prokocim. Bez względu na to, jaką część miasta wybierzesz, nieruchomość z rynku wtórnego może się okazać dla Ciebie niezwykle opłacalnym wyborem.