Czy mały budżet to przeszkoda w remoncie sypialni? Jak tanio urządzić przytulne wnętrze

Remont lub urządzanie sypialni to bardzo miły etap, lecz aby nie spowodował wyczyszczenia konta, warto trzymać się kilku zasad. Dzięki temu wnętrze będzie praktyczne, estetyczne i komfortowe. 

Punkt centralny każdej sypialni – jak wybrać dobre, ale niedrogie łóżko? 

W łóżku każdy człowiek spędza jedną trzecią swojego życia. Dla jakości snu i późniejszej efektywności w ciągu dnia, kluczowej jest, aby było wygodne, dopasowane do indywidualnych potrzeb i zapewniało zdrowy odpoczynek. 

Łóżko nie jest także jedynie ramą. Najważniejszy jest oczywiście materac. Dla wielu osób niedysponujących zbyt dużym budżetem, świetnym rozwiązaniem jest kupienie taniego łóżka, lecz dopasowanego materaca. 

Nie zalecane jest jednak kupowanie samego materaca, aby położyć go na podłodze. W ten sposób może się trwale uszkodzić i niezależnie od wydanej kwoty, będą to zmarnowane środki. 

Łóżkiem doskonałym to budżetowej lub niewielkiej sypialni jest także rama z dodatkowym pojemnikiem. Dzięki temu zyskuje się nie tylko wygodne łóżko, lecz również miejsce do przechowywania. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wykonanie tapicerowanego zagłówka lub przyklejenie tapicerowanych kafli do ściany za ramą. Dzięki temu można odmienić wizualnie sypialnie a dodatkowo stworzyć wygodne miejsce do czytania lub relaksowania. 

Miejsce do przechowywania – budżetowe rady na pojemne szafy 

Szafy oraz wszelkie miejsca do przechowywania ubrań i różnego rodzaju akcesoriów są bardzo istotnym punktem w każdej sypialni. Aby była estetyczna i funkcjonalna konieczne jest zorganizowanie co najmniej jednej dużej, głębokiej szafy. 

  Płytki do łazienki - jakie można zastosować?

Wiele osób szuka tańszej opcji niż szafa przygotowywana pod wymiar przez stolarza. W ofercie sklepu AKORD (https://sklep.akord.net.pl/) można zleźć gotowe, bardzo pojemne szafy. Dzięki wybraniu odpowiednio dużej szafy z drzwiami przesuwnymi można także zaoszczędzić miejsce. 

Warto także wykorzystywać miejsce, którym się dysponuje. Nad gotową szafę można zawiesić dodatkowe półki lub wstawić kolorowe pudełka. 

Komody i kluczowe zasady organizacji – jak tanim kosztem utrzymać porządek w sypialni? 

W sypialni spędza się każdego kilka godzin i przechowuje bardzo dużo rzeczy. Z tego względu nawet przy budżetowym remoncie konieczne jest zaplanowanie miejsca do przechowywania rzeczy. Niewielka ilość mebli nie powinna skutkować chaosem lub bałaganem.

Warto wybrać dopasowane do siebie pudełka, w których można wygodnie posegregować nie tylko ubrania, ale także pościel, kosmetyki i inne niezbędne przedmioty. Dzięki temu można uporządkować przestrzeń bez konieczności inwestowania w kosztowne komody. Wystarczy przygotować kilka półek na dobrych wysokościach. 

Stałym punktem każdej sypialni są także szafki nocne. Nie ma jednak jednej dobrej recepty na ciekawe, lecz niedrogie szafki. W tym aspekcie można być bardzo kreatywnym. Świetnie rolę szafki pełni prosty stolik lub nawet stołek. Nawet najbardziej zwyczajny mebel można przerobić lub pomalować, aby zyskał więcej indywidualnego charakteru. 

Dodatki odmieniające klimat wnętrza – jak tanio udekorować sypialnię? 

Sposobem na dodanie stylu każdemu wnętrzu nawet w wersji budżetowej jest umiejętne dobranie dodatków. Chcąc zrobić to niskim kosztem, ale tak, aby otrzymany efekt wyglądał na kosztowny, warto wybrać jeden styl dodatków. 

Akcesoria utrzymane w jednej kolorystyce lub wykonane z jednego rodzaju materiału pozwolą ujednolicić wnętrze i dodać mu stylu. Poduszki, koce, świeczniki lub dywaniki pojedynczo nie kosztują wiele, a potrafią skutecznie odmienić wnętrze.