5 powodów, dla których warto zdecydować się na okna PVC od firmy Kapica

Okna PVC to najpopularniejsze rozwiązanie na polskim rynku budowlanym. Nowoczesne plastikowe konstrukcje wyróżniają się wysokim komfortem użytkowania. W dobie olbrzymiej konkurencji i szerokiej dostępności różnych rodzajów okien z PVC nabywcy coraz częściej szukają produktów od sprawdzonych, rzemieślniczych marek. Oto 5 powodów, dla których warto zainwestować w okna PVC od firmy Kapica!

1. Trzy standardy okien PVC

W ofercie okien PVC firmy Kapica znajdziesz modele w trzech standardach – Basic, Premium i Exclusive. Spośród różnych wariantów z łatwością wybierzesz produkt idealnie dopasowany do Twoich preferencji. Okna Basic powstały z myślą o osobach, którym zależy na komforcie i przystępnej cenie. Trzyszybowe konstrukcje charakteryzują się ponadczasowym wyglądem i znakomitymi parametrami technicznymi.

Z myślą o bardziej wymagających firma Kapica opracowała okna Premium. Modele te wyróżniają się obecnością nowoczesnych technologii. Konstrukcje Premium mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Warte uwagi są też nieco droższe okna Exclusive – szczytowe osiągnięcie specjalistów firmy Kapica w dziedzinie okien PVC. Konstrukcje w tym standardzie polecane są wszystkim, którzy cenią wieloletnią i nadzwyczajną trwałość, połączoną z wysoką estetyką i energooszczędnością.

2. Doskonałe parametry okien PVC

Jedną z najważniejszych cech produktów firmy Kapica są ich wyjątkowe właściwości termoizolacyjne. Za parametry odpowiadają profile okienne – a konkretnie ich budowa i materiały wykonania. W tym zakresie firma Kapica współpracuje z renomowanymi zagranicznymi markami. Okna Basic osadzone są na pięciokomorowych profilach Corona CT 70, o klasycznej formie i delikatnie podkreślonym kształcie, z nisko osadzonymi uszczelkami.  W konstrukcjach Premium i Exclusive zastosowano z kolei siedmiokomorowe profile Schüco LivIng, znakomicie zapobiegające stratom ciepła.

Dobre parametry izolacyjne to też zasługa odpowiedniego uszczelnienia. W podstawowym wariancie okien PVC firmy Kapica zastosowano uszczelki przylgowe, które świetnie izolują ciepło i wyciszają wnętrze. W oknach Premium i Exclusive znajduje się jeszcze lepsze uszczelnienie, z kauczuku syntetycznego (EPDM). Uszczelki takie są odporne na zgniatanie, wahania temperatur i wilgoć, dzięki czemu stanowią doskonałą barierę dla energii cieplnej w każdej strefie okna.

  Rodzaje szalunków do konstrukcji betonowych i ich właściwości

3. Okna PVC – komfort i bezpieczeństwo

Okna PVC od firmy Kapica zapewniają użytkownikom wysoki komfort i bezpieczeństwo, za które opowiadają niezwykle wytrzymałe okucia i głęboka zabudowa. Komfort użytkowania gwarantują elementy i systemy od niemieckiej marki Schüco. Konstrukcje PVC wzbogacono o nowoczesne technologie, takie jak system samoczynnego wietrzenia Schüco VentoAir+, pozwalający na nieustanną wymianę powietrza nawet przy zamkniętych oknach. Zastosowane w oknach Basic i Premium wzmocnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że konstrukcje od firmy Kapica są odporne na próby wyważenia.

Największe poczucie bezpieczeństwa zapewniają z pewnością modele Exclusive – ich zabudowa oraz okucia osadzone są głębiej niż w standardowych oknach. W wariantach Exclusive zastosowano ponadto hartowane podzespoły, dzięki którym przesunięcie lub przewiercenie stolarki jest niemal niemożliwe. Okna wyposażono dodatkowo w ukryte zawiasy. Na specjalne zamówienie możliwe są montaż szyby antywłamaniowej i instalacja klamek zamykanych na klucz. Zastosowane wzmocnienia spełniają europejską normę antywłamaniową RC2.

4. Design na miarę naszych czasów

Okna PVC nie tylko pełnią funkcje praktyczne, ale też stanowią ozdobę domu. Ważne jest więc, by pasowały do elewacji oraz wnętrz. Firma Kapica oferuje okna PVC w wielu kształtach i kolorach. Każdy projekt dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb nabywcy – design produktów można dowolnie konfigurować. Klienci wybierają m.in. następujące połączenia:

W przypadku okien Basic:

  • profile w kolorze białym
  • biała klamka
  • białe zawiasy.

W przypadku okien Premium:

  • profile w kolorze Winchester
  • klamka w kolorze tytan
  • zawiasy w kolorze tytan.

W przypadku okien Exclusive:

  • profile w kolorze Schwarz
  • czarna klamka
  • kryte zawiasy.

Okna PVC od firmy Kapica można dopasować do każdego stylu architektonicznego. Sprawdzą się zarówno w przypadku małego, prywatnego przedsięwzięcia (takiego jak remont lub renowacja fasady domu), jak i dużej, komercyjnej inwestycji.

5. Zaufanie klientów

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić okna PVC, postaw na jakość zapewnianą przez firmę Kapica – nawet 90% nowych klientów ponownie decyduje się na zakup jej produktów. Poznaj szeroką ofertę marki na stronie internetowej lub odwiedź jeden z nowoczesnych salonów.

  Nowoczesne lodówki - co je wyróżnia?

Podsumowanie

Okna PVC są solidne, funkcjonalne, estetyczne i tańsze niż okna z drewna czy aluminium. Plastikowe profile charakteryzują się znakomitymi parametrami i obecnością innowacyjnych systemów. Wygląd ram, klamek i zawiasów można dopasować do własnych preferencji i do stylu elewacji. Wszystko to sprawia, że konstrukcje PVC są produktami uniwersalnymi, doskonale spełniającymi swoje zadanie przez długi czas!