Technika grzewcza: jakich urządzeń potrzebujesz jako instalator?

Praca instalatora i serwisanta instalacji grzewczych potrafi być bardzo wymagająca i zaskakująca. Aby przygotować się na każdy scenariusz, musisz mieć stały dostęp do profesjonalnych narzędzi i artykułów techniki grzewczej. Sprawdźmy, co warto mieć zawsze pod ręką.

To powinno się znaleźć w torbie każdego instalatora

Nowoczesne instalacje C.O. są bardzo często złożone i rozbudowane. Nie mniej rozbudowany jest także przekrój producentów urządzeń grzewczych. W związku z tym każdy instalator musi wyróżniać się zarówno dużą (i nieustannie aktualizowaną) wiedzą, jak i zestawem sprawdzonych narzędzi i rozwiązań techniki grzewczej. O czym pomyśleć w pierwszej kolejności?

  • Urządzenia do pomiaru: bez nich niemożliwe byłoby wykonanie prac instalacyjnych zgodnie ze sztuką budowlaną. Potrzebne będą m.in. mierniki przepływu i temperatury wody, ciśnieniomierze, urządzenia do pomiaru jakości wody czy analizatory spalin.
  • Armatura regulacyjna: wiele prac instalacyjnych i serwisowych dotyczy montażu zaworów mieszających, pomp obiegowych, grup pompowych, przyłączy czy sprzęgieł hydraulicznych.
  • Termostaty i urządzenia sterujące: instalacje C.O. mają za zadanie przede wszystkim zapewniać użytkownikom komfort cieplny oraz najwyższą wydajność i oszczędność energii. To zdecydowanie łatwiejsze dzięki sterownikom w zautomatyzowany sposób regulującym pracę urządzeń grzewczych.
  • Elementy instalacji: oczywiście trudno wyobrazić sobie codzienną pracę bez innych elementów tworzących instalacje centralnego ogrzewania. W tej kategorii znajdziemy m.in. zawory czy szybkozłącza hydrauliczne.

Jakość techniki grzewczej jest najważniejsza!

Instalacje C.O. pełnią szczególną rolę, a ich potencjalne awarie mogą mieć opłakane skutki. W każdym przypadku warto stawiać więc na profesjonalne rozwiązania. Jakością i zgodnością z normami wyróżnia się technika grzewcza AFRISO.

Wybierając odpowiedniego producenta, będziesz w stanie zrealizować każdy projekt i kompletować instalacje C.O. charakteryzujące się wysoką efektywnością i trwałością. Zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają przy tym na rozbudowę funkcjonalności układów i wdrażanie w życie najnowszych zdobyczy techniki.

  Jak zbudować budę dla psa?

Nie bez znaczenia pozostaje także dzielenie się wiedzą. Na stronie internetowej producenta znajdziesz poradniki i nagrania pokazujące, w jaki sposób wykorzystać pełen potencjał oprzyrządowania i uprościć sobie prace montażowe. W doborze odpowiednich rozwiązań pomogą natomiast konfiguratory.

Znajdź sprawdzonego dostawcę

Realizacja zróżnicowanych zadań wymaga oczywiście stałego dostępu do odpowiednich rozwiązań. A to niemożliwe bez zaufanego dostawcy, który będzie w stanie błyskawicznie zrealizować zamówienie i wesprzeć Cię eksperckimi radami. W przypadku instalacji C.O. nie zawsze to popularne markety budowlane okażą się najlepszym wyborem. Bardzo często zdecydowanie lepiej sprawdzą się specjalistyczne punkty oferujące produkty konkretnych marek, które cieszą się uznaniem fachowców.

Nie zapomnij o narzędziach

Oczywiście poza techniką grzewczą każdy instalator musi również skompletować skrzynkę narzędziową, która pozwoli na przeprowadzanie prac od A do Z. Wiele z nich ma przy tym uniwersalny charakter. Bez wątpienia przydadzą się śrubokręty, klucze, w tym klucze do rur czy szczypce. Poza tym warto pomyśleć również o praskach hydraulicznych, narzędziach do gięcia i cięcia rur, zgrzewarkach czy zaciskarkach. Bardzo często podczas pracy w kotłowni przyda się również standardowa wiertarka.