Taras glamour - nowoczesne i eleganckie pomysły na balkon

W dzisiejszych czasach większość z nas zmaga się z nadmiarem obowiązków oraz ciągłym stresem. Nic więc dziwnego, że potrzebujemy miejsca, w którym możemy odpocząć i oderwać się od codzienności. Jednym ze sposobów na stworzenie takiej przestrzeni jest urządzenie tarasu lub balkonu w sposób, który sprawi, że staną się one przestrzenią nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną. Wśród stylów aranżacyjnych zasługujących na uwagę jest styl glamour. Czym jest i w jaki sposób wykorzystać go w aranżacji tarasu? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest styl glamour. Styl ten po raz pierwszy pojawił się w latach 30. i 40. XX wieku będąc odpowiedzią na trudne chwile związane z Wielkim Kryzysem w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się elegancją, luksusem i blichtrem a jednocześnie charakteryzuje go funkcjonalność i wygoda.

Glamour - zasady stylu

Styl glamour jest synonimem luksusu. Ocieka blaskiem oraz zwraca na siebie uwagę wysmakowaną elegancją. Wśród charakterystycznych cech tego stylu wymienić możemy  starannie wyselekcjonowane elementy i luksusowe detale.Styl ten przywiązuje również wagę do łączenia różnych tekstur takich jak jedwab, welur, metal czy szkło. Pozwala to na osiągnięcie efektu głębi i różnorodności. Ponadto ważną cechą stylu glamour jest wybór  mebli o wyrafinowanych kształtach oraz bogatego oświetlenia np. z kryształowymi zdobieniami.

Taras glamour

Taras daje nam spore możliwości aranżacyjne ze względu na swoją przestronność. Tworząc salon glamour pamiętaj o tym, że ma być to miejsce luksusowe a jednocześnie zapewniające komfort i wygodę. Urządzając salon w stylu glamour koniecznie pamiętaj o roślinach doniczkowych, które stanowią doskonałą dekorację. Wykorzystaj duże donice z bujnymi kwiatami, które dodadzą wyrafinowania przestrzeni. Ponadto w stylizacji tarasu wykorzystaj elementy, które wiążą się z tym stylem takie jak chromowane elementy, szkło czy technorattan.

  Jak urządzić pokój dla dziecka? Podpowiadamy!

Balkon glamour

Balkon w stylu glamour może stanowić wyzwanie aranżacyjne, ze względu na ograniczoną i  niewielką przestrzeń, którą dysponujemy.  Niemniej jednak, zaaranżowanie go w tym stylu jest możliwe. Jedną z najważniejszych kwestii, o które powinniśmy się zatroszczyć jest wybór oświetlenia - w tym przypadku postaw na mnogość kryształowych żyrandoli, stojących lamp, lampionów i innych elementów oświetleniowych.

Ogród w stylu glamour

Urządzenie ogrodu w styl glamour pozwala na połaczenie piękna natury z luksusowymi elementami. W tym przypadku warto wykorzysta materiały najwyższej jakości, takie jak marmur, szkło, metal i drewno.Bardzo ważne jest również zatroszczenie się o odpowiednie meble - eleganckie sofy, rattanowe fotele z aksamitnymi poduszkami czy solidne i szerokie leżaki stworzą strefy relaksu pełne komfortu.

Podsumowując styl glamour to koncepcja, którą możemy wykorzystać nie tylko w pomieszczeniach ale również na zewnątrz. Taras, balkon lub ogród w tym stylu stanowić będą dodatkowe wzmocnienie luksusowych elementów mieszkania. Warto więc go wykorzystać w aranżacji przestrzeni wypoczynkowej.