Shuttersy - czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Urządzając dom lub mieszkanie chcemy by była to przestrzeń stylowa i elegancka, w której czujemy się dobrze i komfortowo. Aby mogło tak być warto zadbać o każdy szczegół wykończenia, w tym również o ciekawe wykończenie okien. Wpływa ona na estetykę pomieszczeń, pozwala kontrolować ilość światła słonecznego wnikającego do mieszkania oraz zapewnia nam prywatność. Wśród popularnych obecnie rozwiązań wymienić warto shuttersy, które są obecnie prawdziwym hitem. Czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Czym są shuttersy?

Shuttersy, inaczej nazywane okiennicami kalifornijskimi, to trwałe i stylowe rozwiązanie na wykończenie okien w pomieszczeniach. Są to rolety wewnętrzne, które pełnią rolę dekoracyjną, stanowią ochronę przed słońcem oraz hałasem. Pozwalają nam również zachować prywatność. Mają postać ruchomych listewek zwanych lamelami o różnej szerokości, dzięki którym możemy swobodnie regulować poziom zasłonięcia okna. Shutters wykonane mogą być z drewna lub PVC. W zależności od wybranego rodzaju materiału możemy cieszyć się elegancką, naturalną oprawą okna, jak również solidnym, trwałym rozwiązaniem odpornym na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania. Istnieje wiele rodzajów shuttersów. Wśród nich wymienić możemy rolety klasyczne, których lamele przesuwają się w jednym lub w dwóch kierunkach, jak i systemy przesuwne, które doskonale sprawdzają się w przypadku drzwi tarasowych, dużych przeszklonych powierzchni, drzwi i wnęk.

Zalety shuttersów

Shuttersy to osłony okienne, które mają wiele zalet. Główną z nich jest z całą pewnością wszechstronność. Rolety wewnętrzne tego typu mogą być montowane nie tylko w przypadku prostokątnych okien, ale również wnęk okiennych o nietypowych kształtach takich jak łuki, owale czy półkola. Co więcej, mogą być wykorzystywane nie tylko w przypadku okien ale również w roli drzwi przesuwnych czy jako zabudowa wnęk i szaf. Z powodzeniem możemy wykorzystywać je w salonie lub sypialni ale także w kuchni, łazience czy biurze. Kolejną mocną stroną shuttersów jest bez wątpienia ich estetyka. Te eleganckie okiennice dodają charakteru każdemu pomieszczeniu. Dostępne są w różnych stylach i kolorach, co pozwala dopasować je do każdego wystroju wnętrza. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczną, nowoczesną, czy rustykalną aranżację pomieszczeń, z łatwością wybierzesz shuttersy dopasowane do twojego gustu. Warto wspomnieć również o praktycznych aspektach rolet wewnętrznych. Są one bowiem bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy jedynie przetarcie listewek wilgotną szmatką, by prezentowały się doskonale.

  Dom parterowy - ideał dla komfortowego i funkcjonalnego mieszkania

Podsumowując, shuttersy to nie tylko okiennice. To eleganckie, funkcjonalne i trwałe rozwiązanie, które dodaje charakteru twoim wnętrzom. Szeroki wybór wariantów kolorystycznych oraz kształtów i grubości lameli sprawiają, że te wyjątkowe okiennice możemy dopasować do stylistyki każdego pomieszczenia. Nie dziwi więc fakt, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem.