Przeprowadzka do nowego mieszkania. Jak to zrobić?

Planowanie przeprowadzki może być ekscytujące, ale też nieco przytłaczające — zwłaszcza kiedy masz sporo mebli i rzeczy osobistych. Warto więc pamiętać o odpowiedniej organizacji. Plan na to, jak przewieźć rzeczy do nowego mieszkania, może ułatwić Ci zadanie. W ten sposób zapanujesz nad wszystkim i zaoszczędzisz sporo czasu! Jak przygotować się do przeprowadzki do nowego mieszkania? Dowiesz się z tego artykułu!

Jak zaplanować przeprowadzkę do nowego mieszkania?

Organizacja przeprowadzki to nie lada wyzwanie. Warto dokładnie zaplanować to wydarzenie, by uniknąć niepotrzebnego chaosu. Od czego więc zacząć?

Przede wszystkim, wybierz termin przeprowadzki do nowego mieszkania. Znacznie łatwiej będzie Ci wszystko zorganizować, kiedy będziesz wiedzieć, ile masz na to czasu. Kiedy już go znasz, pora na znalezienie profesjonalnej, sprawdzonej firmy przeprowadzkowej – np. Fortis Przeprowadzki.

Kolejnym krokiem, by dobrze zorganizować przeprowadzkę, jest przesortowanie wszystkich swoich rzeczy. Sprawdź, które chcesz zabrać ze sobą do nowego miejsca, a które już nie są Ci potrzebne. Meble, sprzęty czy rzeczy osobiste do wyrzucenia oznacz np. kartką z napisem „likwidacja”, podobnie te „do oddania” – by wyraźnie oddzielić je od reszty.

Jak się spakować do przeprowadzki?

Pakowanie rzeczy do przeprowadzki to kolejne wyzwanie. Wymaga zorganizowania pudeł, ochronnej folii bąbelkowej i stretch, sporego zapasu taśmy klejącej oraz markerów. Kartony do pakowania warto zacząć magazynować 2-3 miesiące przed przeprowadzką, np. zbierając je po przesyłkach albo ze sklepów – przyda się ich sporo!

Kolejna ważna kwestia: pakuj się na raty. I tutaj możesz zacząć nawet 2-3 miesiące przed dniem przeprowadzki, bo czeka Cię sporo pracy. Najpierw spakuj te najmniej potrzebne w najbliższym czasie rzeczy, np. nadprogramowe talerze, pamiątki. Na sam koniec zostaw oczywiście te, z których korzystasz na bieżąco (ulubione ubrania, kosmetyki etc.).

  Kiedy warto zdecydować się na rynny plastikowe?

Pamiętaj też o tym, by dobrze zabezpieczyć delikatne przedmioty, sprzęty i meble. Szkło oddzielaj od siebie folią bąbelkową albo ubraniami, tapicerkę osłoń przed ewentualnymi opadami deszczu – i tak dalej.

Jakie formalności związane ze zmianą mieszkania załatwić?

Przeprowadzka z mieszkania to nie tylko spakowanie się i zamknięcie za sobą starych drzwi. To też formalności związanie z wypowiedzeniem najmu czy podpisaniem nowej umowy oraz rezygnacją z internetu i TV w starym lokalu. Co więcej, musisz poinformować urzędy, banki i inne instytucje, które wysyłają Ci poufną korespondencję, o zmianie adresu.

Pamiętaj także o uregulowaniu przed zmianą miejsca zamieszkania płatności za media oraz o wypowiedzeniu umowy dostawcom lub o przepisaniu ich na nowego właściciela mieszkania/najemcę.

Przeprowadzka z mieszkania samemu czy z firmą?

Samodzielna organizacja przeprowadzki, pakowanie czy demontaż mebli i utylizacja tych zużytych mogą być ciężkim zadaniem. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak firma przeprowadzkowa Fortis Przeprowadzki. Zmiana miejsca zamieszkania to czas, w którym zdecydowanie lepiej skupić się na nowym mieszkaniu, niż zastanawiać się, czy aby na pewno wszystko zostało odpowiednio zabezpieczone. Pomoc przy przeprowadzce może okazać się strzałem w dziesiątkę, a Ty będziesz mógł skupić się na formalnościach i mentalnie przygotować się do przeprowadzki.

Co może zrobić dla Ciebie firma przeprowadzkowa? Niemal wszystko:

  • udostępnią Ci kartony do pakowania,
  • zapakują za Ciebie przedmioty pierwszej potrzeby czy osobiste oraz sprzęty i meble,
  • wyniosą ciężkie meble i sprzęty,
  • zutylizują niepotrzebne przedmioty,
  • rozpakują kartony w nowym mieszkaniu,
  • wniosą meble do nowego mieszkania,
  • a nawet posprzątają stare mieszkanie po przeprowadzce!

Wybierz firmę przeprowadzkową z najwyższymi standardami!

Najlepsza firma przeprowadzkowa pomoże Ci przy demontażu mebli, pakowaniu i oczyszczaniu przestrzeni oraz w transporcie. Fachowcy będą mieli odpowiednie kartony do pakowania oraz mogą pomóc zmierzyć się z przeprowadzką w krótszym czasie. Warto wybrać rzetelną firmę, która zadba o wszystkie Twoje przedmioty i ułatwi Ci dzień przeprowadzki, tak by nie trzeba było martwić się o meble i sprzęty. Co więcej, profesjonalna firma przeprowadzkowa będzie miała ubezpieczenie OC, które ochroni Ciebie i Twoje mienie w razie jakichkolwiek kłopotów.