Płytki w salonie - praktyczne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz

W większości salonów urządzonych w modnym stylu na próżno doszukiwać się ciężkich kredensów czy tradycyjnej wykładziny. Współczesne wnętrza to dziś synonim elegancji, gdzie dominuje minimalizm i prostota. Jeśli odwiedzasz kolejny sklep z glazurą w poszukiwaniu inspiracji, zdecyduj się na płytki – praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Jakie są ich główne zalety?

Indywidualny urok Twojego salonu

Dzięki dużej dostępności materiałów każdy może urządzić swój salon według precyzyjnych oczekiwań. Płytki stają się coraz modniejsze w ostatnich latach, co potwierdzi każdy przedsiębiorca prowadzący dobrze zaopatrzony sklep z glazurą. Towar występuje w dziesiątkach wzorów, niejednokrotnie będąc imitacją drewna, białego marmuru czy surowego betonu. Takie opcje pozwalają stworzyć salon o charakterystycznym wystroju.

Perfekcyjny błysk

Montaż płytek w salonie to wieloletnia inwestycja – materiały są bardzo odporne na zniszczenia, a ich pielęgnacja nie sprawia większych kłopotów. To idealne rozwiązanie dla małych wnętrz, polecane również osobom, które lubią dobrze rozświetlone pomieszczenia.

Przeważająca ilość modeli płytek, jaką oferuje dobry sklep z glazurą, to kafle szkliwione. To praktyczna metoda produkcji, która ogranicza wchłanianie wilgoci. Ma to szczególne znaczenie, jeśli salon połączony jest z kuchnią, w której każdego dnia przyrządzane są posiłki. Takie płytki znakomicie odbijają światło dzienne, skutecznie rozświetlając wnętrze. Dzięki temu wydaje się ono wizualnie większe.

plytki-w-salonie-sklep-z-glazura-02

Dobry izolator akustyczny

Salon jest miejscem odprężenia po ciężkim dniu. Jeśli nie przepadasz za noszącym się hałasem, płytki będą doskonałym rozwiązaniem. Z uwagi na materiały, z których powstają, kafle są uznawane za o wiele skuteczniejszy izolator akustyczny niż popularne panele. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się we wnętrzu piętrowego domu, w którego górnej części, tuż nad salonem, bawią się dzieci. Płytki skutecznie wygłuszą wszelkie odgłosy, gwarantując w salonie komfortową ciszę.

  Maty grzewcze pod panele - wygodne i efektywne rozwiązanie dla Twojego domu!

Bez skazy przez lata

Na popularność płytek składa się nie tylko mnogość wzorów i szeroka oferta dostępnych formatów. To bardzo trwałe rozwiązanie do salonu, ponieważ płytki są niezwykle odporne na zarysowania i duży ciężar. Ich powierzchnia nie odkształci się nawet po wielu latach, również gdy ustawiono na nich ciężką komodę, która dodatkowo podtrzymuje zestaw sprzętów RTV. Przestawianie mebli i renowacja również nie będą żadnym problemem – powierzchnia płytek pozostanie nienaruszona bez względu na ciężar mebli.

Jaki sklep z glazurą wybrać na zakup dedykowanych płytek? Duże markety budowlane kuszą niskimi cenami, ale z tego rozwiązania korzysta mnóstwo osób, co oznacza, że będąc u znajomych na kawie, możesz natknąć się na wzór płytek, który masz na ścianach własnego salonu. W takich okolicznościach możesz uznać, że aranżacja Twojej domowej przestrzeni traci nieco na oryginalności. Sprawdź ofertę lokalnych sprzedawców, zajrzyj też do sieci, a na pewno znajdziesz stylowe i niepowtarzalne kafle dedykowane Twojemu wnętrzu.