Pamiątka po wizycie w wyjątkowym mieście? Postaw na fototapetę!

Z podróży przywozi się nie tylko pamiątki, ale także piękne wspomnienia. Jednym ze sposobów na ich utrwalenie są zdjęcia, a drugim… fototapety na ścianę. Wybierając wzór, który prezentuje miejsce, gdzie się było, będzie się można w ten sposób cieszyć nim każdego dnia.

Trendy w świecie aranżacji wnętrz zmieniają się co kilka sezonów, dlatego chcąc stworzyć wystrój, który będzie się pięknie prezentował przez lata, warto postawić na takie ozdoby, które ani nie wyjdą z mody, ani szybko się nam nie znudzą. Doskonałym przykładem są ścienne dekoracje, które poza tym, że się bardzo efektownie prezentują, mają dla nas także dodatkową wartość.

Fototapeta przedstawiająca miasto, które zrobiło na nas ogromne wrażenie podczas urlopu, wyjazdu służbowego lub podróży poślubnej, stanie się ozdobą, która nawet po latach nie przestanie się nam podobać.

Fototapety na ścianę mogą nie tylko zdobić! Poznaj ich inne zalety

Fototapety pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną – tak mogłoby się wydawać. Okazuje się jednak, że ich rola w wystroju wnętrza może być o wiele większa. Po pierwsze, ścienna dekoracja, która przedstawia odwiedzone przez nas miasto, stanie się oryginalną pamiątką, która będzie cieszyć nasze oczy każdego dnia. Po drugie, to najlepszy sposób na to, by wspomnienia z wyjazdu były wciąż żywe i pielęgnowane. Dzięki temu wystrój będzie nas dobrze nastrajał. Po trzecie, taka fototapeta może zmobilizować nas do tego, by zaplanować kolejną wyprawę.

  Jak wybrać moskitierę okienną?

Na tym jednak nie kończą się zalety fototapety inspirowanej odwiedzonym miastem. To, co jest również istotne, to to, że taki wzór jest ponadczasowy, dlatego nie trzeba się obawiać, że wyjdzie z mody, i że można go wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Jeśli byliśmy w Paryżu i zachwyciło nas francuskie jedzenie, w kuchni pięknie będzie wyglądał wzór z urokliwym bistro, a jeśli byliśmy pod wrażeniem malowniczych kanałów Amsterdamu, taki widok będzie pasował do łazienki.

Fototapeta przestrzenna pozwoli także optycznie powiększyć niewielki metraż. Urokliwa uliczka, most nad wodą czy rozległa panorama z lotu ptaka sprawi, że nawet niewielki pokój optycznie się powiększy. W poszukiwaniu najciekawszych inspiracji warto zajrzeć na stronę https://redro.pl/.

Wybierz idealny wzór fototapety – miasta z całego świata są w zasięgu ręki

Najważniejszym kryterium jest oczywiście to, by fototapeta się nam podobała. Widok miasta ma przywoływać miłe wspomnienia i wprowadzać nas w dobry humor. Ale niemniej istotne jest to, żeby ścienna dekoracja pasowała do wystroju, w jakim się znajdzie. Chodzi o stworzenie efektownej, ale i harmonijnej aranżacji. Czym więc warto się kierować, szukając najlepszego wzoru fototapety? Miasta – zarówno wielkie metropolie, jak i urokliwe miasteczka – mogą być zaprezentowane na wiele różnych sposobów. Należy wziąć pod uwagę i kolorystykę, i styl przedstawienia.

Fototapety mogą być zrobione z kolorowego lub czarno-białego zdjęcia. Obie opcje prezentują się efektownie, ale trzeba wiedzieć, że każda z nich da zupełnie inny rezultat. Do nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji jak ulał będzie pasować czarno-biały wzór, z kolei w tradycyjnym wystroju lepsze może się okazać kolorowe zdjęcie. Dużą popularnością cieszą się także specjalnie postarzane fototapety, dzięki którym zdjęcia prezentują się tak, jakby naprawdę pochodziły sprzed kilku dekad. Wizerunki miast w duchu retro to wbrew pozorom propozycja nie tylko do wystroju vintage, ale również do nowoczesnych i industrialnych stylizacji.

  Projektant ogrodów: kto może dostać tę pracę?

Na specjalną uwagę zasługują z kolei artystyczne fototapety z miastami. Wzór imitujący szkic, olejny malunek lub akwarelę nie tylko będzie każdego dnia przypominał o podróży, ale zagwarantuje także to, że wystrój nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Kojące zmysły fototapety: krajobrazy, które wprowadzą naturę do wnętrza

Do wyboru są jednak nie tylko miejskie widoki. Odwiedzając nawet duże miasto, można spędzić także czas eksplorując otaczającą go naturę – parki, łąki lub wybrzeże. Dlatego można postawić też na inspirowane przyrodą fototapety. Krajobrazy mają jedną bardzo istotną zaletę – stworzą doskonałe tło do relaksu, wprowadzając do wnętrza kojącą zmysły naturę.

Taką fototapetę warto umieścić w sypialni, w której najbardziej potrzebujemy warunków sprzyjających do wypoczynku. Jeśli zależy nam na tym, by przy okazji powiększyć optycznie niewielki pokój, najlepiej poszukać takiego widoku, który będzie utrzymany w jasnej tonacji lub będzie skąpany w promieniach słońca.

Fototapety na wymiar z własnego zdjęcia? To dopiero pamiątka!

Podróżując, robi się zazwyczaj wiele zdjęć – zwłaszcza teraz, gdy nawet telefon komórkowy potrafi dorównać aparatowi fotograficznemu. I właśnie zdjęcie miasta swojego autorstwa można przekształcić w fototapetę. To doskonały pomysł, by ścienna ozdoba była naprawdę niepowtarzalna, a wystrój wnętrza nabrał dzięki temu indywidualnego charakteru.

Zamówienie wzoru z własnej fotografii jest dziecinnie proste – wystarczy przesłać firmie produkującej takie ścienne dekoracje plik w odpowiedniej rozdzielczości i podać wymiary ściany, a specjaliści zrobią całą resztę!

Fototapeta z miastem, które zachwyciło nas podczas podróży, to świetny sposób na wyjątkową dekorację wnętrza. Przestrzenny wzór powiększy optycznie niewielki metraż, piękny widok będzie przywodził wspomnienia, a wzór z własnego zdjęcia pozwoli wprowadzić niepowtarzalny akcent do wystroju.