Okna aluminiowe vs PVC - co warto wybrać?

Współczesne trendy budowlane oraz chęć wybudowania energooszczędnej nieruchomości to czynniki, które mocno rzutują na rodzaj wybranej stolarki okiennej. Na ten moment najpopularniejsze są okna wykonane z PVC oraz aluminium. Dowiedz się, dlaczego okna aluminiowe są dobrym wyborem i gdzie można je zamówić.

Duże przeszklone przestrzenie, idealny poziom termoizolacji pomieszczeń oraz komfort otwierania i zamykania – takich cech poszukuje każdy, kto planuje zakup stolarki okiennej do swojej nieruchomości. Oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób spełniają okna aluminiowe. To świetna alternatywa dla PVC i drewna!

Okna z PVC – jakie są ich atuty?

Głównym wyróżnikiem okien wykonanych z PVC jest ich atrakcyjna cena. Te dostępne na rynku są opracowane tak, aby gwarantowały maksimum ochrony przed utratą ciepła
z budynku, a także przenikaniem zimnego powietrza z zewnątrz. Warto mieć na uwadze, że okna PVC są znacznie tańsze w porównaniu do modeli aluminiowych.

Szerokie profile, możliwość wykonania wielkogabarytowych przeszkleń oraz nowoczesne systemy łatwego zamykania i otwierania – to główne wyróżniki okien z tworzywa sztucznego PVC. Atutem jest także doskonały współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu komfort życia w budynku jest utrzymany na najwyższym poziomie.

Okna aluminiowe – idealne do nowoczesnych budynków

Nowoczesne okna aluminiowe to rodzaj stolarki okiennej o dwóch cechach wyróżniających: sztywność ramy oraz wysoki poziom wytrzymałości całej konstrukcji. (UŻYŁBYM: TRWAŁOŚĆ, NIESZABLONOWE ROZWIĄZANIA – NAROŻNIKI CAŁOSZKLANE KONSTRUKCJE WITRYNOWE) Przeszklenia wielkogabarytowe wykonane z aluminium są mniej podatne na uszkodzenia w porównaniu do konstrukcji z PVC.

Warto zaznaczyć też, że aluminium jest odporniejsze na oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W ślusarce aluminiowej możemy stosować  szyby o większej grubości pakietów jak też większych rozmiarach  przy jednoczesnym zachowaniu komfortu zamykania i otwierania okien.

  Systemy konstrukcji fotowoltaicznych na grunt i dach. Sprawdź specyfikę konstrukcji pod panele fotowoltaiczne

Jakie okna z aluminium warto kupić?

W dzisiejszych czasach poszukiwanie idealnych okien do budynku mieszkalnego to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak zdecydujesz się na okna aluminiowe, koniecznie weź pod uwagę ofertę firmy DAKO.eu. To producent z wieloletnim doświadczeniem, który gwarantuje jak najlepsze parametry aluminiowej ślusarki okiennej.

Wyróżniki okien, w które warto zainwestować na etapie budowy lub remontu domu to:

  • świetna izolacja termiczna i akustyczna,
  • maksimum bezpieczeństwa użytkowania,
  • możliwość wykonania dużych przeszkleń,
  • różnorodność kolorystyczna dostępnych rozwiązań,
  • prosty montaż.

Ogromnym atutem okien wykonanych z aluminium jest łatwość w utrzymaniu czystości,
a także możliwość zamontowania licznych dodatków, np. nawiewników. Dzięki temu nieruchomość pozostaje odpowiednio wentylowana.

Jeśli chcesz kupić okna aluminiowe do swojej nieruchomości, poszukaj salonu sprzedaży produktów renomowanego producenta. Na miejscu na pewno znajdziesz rozwiązania, które w 100% spełnią Twoje oczekiwania. Aluminium to trwały materiał, który sprawia, że okna są min. energooszczędne, chronią przed włamaniami i izolują przenikanie dźwięków z zewnątrz.