Montaż okien dachowych - jaki model wybrać?

Dwuszybowe okna dachowe posiadają perfekcyjne parametry izolacyjne. W zależności od surowca wykonania, różnią się właściwościami termicznymi i akustycznymi. Na które okna dachowe warto postawić przy doświetlaniu swojego poddasza? Jak wygląda montaż okien dachowych?

Czym wyróżniają się 2-szybowe okna dachowe?

Jak łatwo się domyślić, zamiast pojedynczej szyby, w oknie tkwią 2 szyby, pomiędzy którymi znajduje się pozornie pusta przestrzeń. Tak naprawdę jest ona wypełniona gazem szlachetnym, takim jak argon czy krypton, który posiada dobre parametry izolacyjne. To produkt, który umożliwia mniejsze straty ciepła zimą, co przeklada się bezpośrednio na niższe rachunki za ogrzewanie. Do wyboru mamy okna dachowe wykonane z drewna, tworzyw sztucznych lub materiałów energooszczędnych. Jakie są zalety i wady każdej opcji?

Drewniane okna na poddasze

Okna o ramie drewnianej to wyjątkowo eleganckie i estetyczne rozwiązanie, polecane szczególnie osobom doceniającym naturalne dekoracje dla domu. Drewno skutecznie chroni przed utratą ciepła i przedostawaniem się hałasów z zewnątrz. Wymienione właściwości drewnianych okien dachowych szybko docenią domownicy - komfort i brak przeciągów zmienią Twoje poddasze w ulubione miejsce w domu. Drewno wymaga jednak regularnej pielęgnacji, na którą nie każdy ma czas i ochotę. Co parę lat należy zetrzeć brud, pozostałości starego środka do ochrony drewna i nałożyć nowy impregnat. Drewniane okna możemy jednak zawsze pomalować według naszego gustu, co niemożliwe jest w przypadku okien z plastiku.

Zalety plastikowych okien dachowych

Plastikowe okna dachowe, znane również jako okna PVC, są przede wszystkim znacznie lżejsze od okien drewnianych czy aluminiowych. Cecha ta zapewnia łatwy montaż i użytkowanie. Do głównych zalet plastikowych okien dachowych zalicza się dużą odporność na warunki atmosferyczne. Okna z tworzyw sztucznych nie korodują i nie płowieją na słońcu. Okna dachowe wykonane z plastiku mają także doskonałe właściwości izolacyjne. Są też tańsze w zakupie i w konserwacji - łatwe w czyszczeniu i nie wymagające specjalnych środków.

  Panele fotowoltaiczne ML System – dlaczego warto?

Plastik jest łatwy do formowania, więc okna dachowe z PVC mogą być dostosowane do różnych rozmiarów i kształtów. Dodatkowo nowoczesne okna plastikowe wyposażone są w zaawansowane technologie - specjalne powłoki przeciwsłoneczne, szkło dwukomorowe czy rolety wewnętrzne. Szeroki wybór opcji sprawia, że znajdziesz najbardziej wydajne i funkcjonalne okna. Plastik trudno

Energooszczędne okna dachowe

Wykonane tak, by zapewnić oszczędność na kosztach ogrzewania i chłodzenia domu energooszczędne okna dachowe spełniają najsurowsze wymogi. Tworzy się je jedynie z materiałów o wysokiej izolacyjności termicznej, dzięki czemu bez problemu utrzymują odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu - latem i zimą. Wyposażono je również w specjalne szyby, skutecznie zabezpieczające przed hałasem z zewnątrz i utratą ciepła. Jeśli planujesz remont dachu wraz z wymianą okien, modele energooszczędne to inwestycja, która najszybciej się zwróci. Zmniejszą się rachunki za klimatyzację i za ogrzewanie, a pobyt na poddaszu będzie komfortowy dla każdego członka rodziny.

Fachowy montaż okien dachowych

Ważne jest, aby montaż okien dachowych przeprowadzić starannie i zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach, warto zatrudnić sprawdzonego specjalistę od montażu okien połaciowych. Przed rozpoczęciem prac najważniejszy jest wybór odpowiedniego okna dachowego. Musi być ono dopasowane do typu dachu i do Twoich oczekiwań - rozmiaru, funkcji oraz sposobu otwierania. Następnie zaznacz miejsce, w którym zamierzasz zamontować okno na dachu. Sprawdź, czy jest ono odpowiednio wycentrowane w odniesieniu do kształtu dachu. Przygotowanie otworu oraz montaż okna wraz z uszczelnieniem warto pozostawić w rękach fachowców.

Zalety montażu okien dachowych

Montaż okien dachowych ma wiele zalet, zarówno dla mieszkańców, jak i dla samego budynku. Okna dachowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła dziennego. Sprawiają też, że wnętrze poddasza jest jasne i przytulne, a domownicy dłużej w ciągu dnia nie muszą włączać oświetlenia. Okna połaciowe zapewniają skuteczną wentylację pomieszczeń. Otwieranie okien dachowych umożliwia swobodny przepływ powietrza i wyrównanie temperatury na poddadzu.

  Jakie są zalety drabin wielofunkcyjnych?

Całe mieszkanie zyska dzięki instalacji okien dachowych, także w oczach potencjalnych nabywców. Okna dachowe oferują niezwykłe widoki na otaczający krajobraz, a także dodatkową przestrzeń wewnątrz domu do swobodnej aranżacji. Niektóre okna dachowe posiadają dodatkowe funkcje, takie jak rolety wewnętrzne lub zewnętrzne. Zapewnia to dowolną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Na oknach dachowych korzysta też cały budynek - szczególnie zimą, gdy energooszczędne modele nie pozwalają na ucieczkę ciepła z mieszkania.

Gdzie znaleźć okna dachowe dwuszybowe?

Okna dachowe w dużej gamie rozmiarów i kolorów znajdziesz na https://renowa24.pl/pol_m_Okna-dachowe_Okna-dachowe-wedlug-pakietu-szybowego_Okna-dachowe-2-szybowe-7342.html. Nie musisz sam decydować - poradź się doświadczonego doradcy.