Minimalizm z charakterem — wybierz biało-czarne wanny łazienkowe i stwórz aranżację, która połączy klasykę z nowoczesnością

We współczesnych łazienkach minimalizm to docenienie estetycznej harmonii i funkcjonalności. Dlatego ten styl często łączy klasyczne rozwiązania z nowoczesnymi materiałami, kształtami i kolorami, czerpiąc z każdego nurtu to, co najlepsze. Idealnym przykładem tego dualizmu są wanny łazienkowe proponowane przez markę Roca. Zachwycają przede wszystkim kolorami: klasyczną bielą lub wersją z bielą od wewnątrz i czernią od zewnątrz.

To zestawienie, obok którego trudno przejść obojętnie i które dodaje łazience oryginalnego charakteru. Zobacz, czym wyróżniają się tego typu wanny i z jakich materiałów powstają, stając się inwestycją na długie lata codziennego użytkowania.

Czy biało-czarna wanna to symbol nowoczesności?

W projektowanych obecnie łazienkach coraz częściej pojawiają się kolory. Klasyczna, elegancka biel jest chętnie łączona z beżami, pastelami i czernią. W efekcie łazienka prezentuje się estetycznie i zyskuje śmiały akcent, który dodaje aranżacji wyrazu. Decydując się na czarne wanny, szczególnie te, które od wewnątrz mają biały odcień, zyskujesz takie korzyści jak:

  • elegancja i oryginalność — biało-czarne wanny łączą ponadczasową elegancję z nowoczesnością. Przyciągają wzrok i podkreślają nietuzinkowość aranżacji,
  • minimalistyczny design — czarny kolor wyposażenia łazienkowego w połączeniu z prostymi, geometrycznymi kształtami i bielą to ukłon w stronę minimalizmu,
  • kontrast i harmonia — biel i czerń to wyjątkowe odcienie, które, choć są od siebie zupełnie różne, w połączeniu tworzą spójną całość.

Te zalety sprawiają, że biało-czarne wanny to doskonała inspiracja do zaprojektowania łazienki, która będzie wyróżniała się stylem i funkcjonalnością. Marka Roca proponuje tego typu wanny w kolekcjach Ariane, Maui, Raina i Ona. Oferowane modele są białe od wewnątrz i czarne od zewnątrz, dzięki czemu będą bardzo dobrze się prezentować zarówno w klasycznych białych łazienkach, jak i we wnętrzach, w których inwestorzy stawiają na oryginalność i nowoczesność poprzez kolory.

  Wygodne spotkania na świeżym powietrzu: jakie meble ogrodowe wybrać do przyjęć i spotkań rodzinnych

Proste linie w minimalistycznej łazience — w jaki sposób geometryczne formy wpływają na wygląd aranżacji?

W minimalistycznych łazienkach oprócz kolorów duże znaczenie mają kształty. Proste linie wprowadzają do aranżacji spokój i harmonię, sprawiając, że łazienka jest uporządkowana i przestronna. Dzięki temu wyposażenie o geometrycznych kształtach świetnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych wnętrzach. Tę zasadę odzwierciedlają wanny z kolekcji Maui, Raina i Ona. To modele z geometryczną linią korony, która stanowi wyrazisty element dekoracyjny i wprowadza do wnętrz atmosferę nowoczesności i ponadczasowej elegancji. W ofercie marki Roca dostępne są również czarne wanny narożne z kolekcji Raina i Ona — to propozycje, które świetnie sprawdzą się w łazienkach o ograniczonej przestrzeni.

Minimalistyczne wanny — wyposażenie, w którym funkcjonalność spotyka estetykę

Nowoczesność i minimalizm w wannach Roca przejawia się nie tylko w ich kształtach i kolorach, ale również w materiałach. Modele Ariane, Maui, Raina i Ona są wykonane z innowacyjnego materiału kompozytowego Stonex®. Dzięki temu wyróżniają się niespotykaną wytrzymałością i odpornością na zarysowania, uderzenia oraz na działanie środków czyszczących. Oprócz tego Stonex® to:

  • materiał kompozytowy o niskiej porowatości, który w efekcie jest higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości,
  • możliwość tworzenia nowoczesnych wanien o bardzo cienkich ściankach,
  • bardzo dobra termoizolacja, która spowalnia ochładzanie się wody,
  • naturalna, przyjemna w dotyku powierzchnia,
  • pochłanianie hałasu spadającej wody.

W rezultacie biało-czarne wanny wykonane z materiału kompozytowego Stonex® to inwestycja w higienę, estetykę i trwałość. Modele Ariane, Maui, Raina i Ona wyróżniają się przemyślanymi wymiarami i starannie zaprojektowanym kształtem niecki, który pozwala na wygodne oparcie się podczas kąpieli i rozprostowanie nóg. Jeśli zależy Ci na połączeniu klasyki z nowoczesnością przy wykorzystaniu największych zalet każdego z tych stylów, wanny marki Roca spełnią Twoje oczekiwania.