Kończysz budowę domu? Zobacz, jakie ogrodzenie zwieńczy Twój projekt

Fani naturalnych rozwiązań nie wyobrażają sobie ogrodzenia wykonanego z czegoś innego niż deski. Tymczasem współczesne technologie pozwalają na pogodzenie pięknego wyglądu z niezwykłą trwałością i żywotnością.

Budowa domu to poważne wyzwanie, wiążące się z wydaniem setek tysięcy złotych. Jednak postawienie samego budynku to nie wszystko. Trzeba zająć się jeszcze aranżacja ogrodu oraz ogrodzeniem posesji. Na to ostatnie często brakuje pieniędzy, a przecież chciałoby się mieszkać bezpiecznie i spokojnie. Na jakie systemy ogrodzeniowe warto się zdecydować?

Bramy ogrodzeniowe, którym niestraszne wiatr, deszcz i słońce

W ofercie firmy Blachotrapez znajdują się kompleksowe systemy, w tym bramy ogrodzeniowe, które jeszcze mocniej podkreślą prestiż Twojej posesji. Są one tworzone z nowoczesnych, wyjątkowo trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. Odpowiedzialna za wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania oraz piękny wygląd na lata jest stal powlekana. Niestraszny jej mróz, ostre słońce czy deszcz.

Asortyment producenta obejmuje szereg funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań, które na pewno przypadną Ci do gustu. Bez problemu dopasujesz je do innych elementów – elewacji dom czy małej architektury ogrodowej.

Sztachety ogrodzeniowe ze stali powlekanej

Dla inwestorów, którym zależy na wyjątkowo dużej wytrzymałości i trwałości ogrodzenia, producent www.blachotrapez.eu przygotował rozwiązania blaszane sztachetowe. To bardzo wszechstronna i ponadczasowa propozycja, znakomicie wpisująca się w bardzo różne style architektoniczne. Pasuje tak samo dobrze do tradycyjnych, jak i nowoczesnych, w tym minimalistycznych budynków. Listę jego zalet otwiera prostota i łatwość montażu oraz mało skomplikowana konserwacja i pielęgnacja.

Osoby sceptycznie podchodzące do kwestii trwałości ogrodzenia wykonanego z naturalnego drewna mają pewną alternatywę. Są nią sztachety GARD. Wysokiej klasy stal, do złudzenia przypominająca drewno, zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Łączy ona w sobie uniwersalne piękno z trwałością i żywotnością przypisywaną materiałom pochodzącym z hut. Szeroki wybór kolorów i usłojenia pomaga inwestorowi dobrać rozwiązanie dostosowane do stylistyki jego posesji.

  Cięcie jaśminu - jak i kiedy przycinać jaśminowca?

Jakie są najważniejsze zalety ogrodzeń sztachetowych?

Najbardziej cenioną cechą sztachet GARD jest ich niemal zerowa konieczność konserwacji. Daje to temu rozwiązaniu już na starcie o wiele większą przewagę konkurencyjną nad naturalnym drewnem, które wymaga praktycznie corocznego malowania. Ten tradycyjny surowiec, choć prezentuje się okazale, jest bardzo podatny na działanie wilgoci. Pod jej wpływem może puchnąc i wypaczać się, a nawet pleśnieć lub wręcz przeciwnie – wysychać.

Innym czynnikiem jest wiatr. Jest to szczególnie ważne w regionach o jego większym natężeniu. Sztachety GARD stawiają znacznie mniejszy opór powietrzu niż jego tradycyjne odpowiedniki, ale także mają o wiele mniejsze prawdopodobieństwo na złamanie się pod takim naporem.

Nowoczesny design dopasowany do każdego stylu

Znajdujący się w ofercie producenta asortyment tak samo dobrze sprawdza się w przypadku domów usytuowanych w gęstej miejskiej zabudowie, jak i okazałych wilii wybudowanych pod lasem. Nowoczesny design jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem dopasuje się do każdej stylistyki.