Jakie są najlepsze elektronarzędzia dla majsterkowiczów?

Wykonywanie napraw i remontów we własnym domu nie jest trudne pod warunkiem, że jesteśmy w posiadaniu niezbędnych elektronarzędzi. Nie zawsze jednak wiemy, jaki sprzęt zakupić i co może nam się przydać. Jeśli wiec jesteś zapalonym majsterkowiczem, przedstawimy Ci kilka must have!

Elektronarzędzia — czego potrzebuje majsterkowicz?

Istnieją narzędzia, które powinny znaleźć się w każdej skrzynce, zwłaszcza gdy drobne remonty i naprawy nie są nam straszne i przeprowadzamy je na własną rękę. Podstawowym sprzętem jest oczywiście między innymi miarka, ołówek, poziomica, kątownik, klucze, śrubokręty, młotek czy kombinerki, jednak nie wystarczą one do przeprowadzenia prac wykończeniowych. Konieczny jest także zakup profesjonalnego sprzętu, bez którego się niestety nie obejdzie.

Wiertarka

W każdym warsztacie również tym domowym nie może zabraknąć takich elektronarzędzi jak wiertarka. Jeśli chcemy wykorzystać ją również do twardych materiałów, to konieczny jest wybór modelu z udarem. Dzięki niemu wwiercenie się w drewno, beto, ceramikę czy metal będzie szybkie i łatwe.

Wkrętarka

W skrzynce każdego majsterkowicza — wkrętarka, to elektronarzędzie, które jest obowiązkowe. Dzięki wkrętarce lub wiertarko – wkrętarce takie prace remontowe jak między innymi przykręcenie płyt kartonowo – gipsowych, wykonanie otworów pilotażowych, wkręcanie śrub w różne materiały, skręcanie mebli, nie będą dla nasz żadną trudnością. Wykonany je szybko i skutecznie.

Piła elektryczna

To elektronarzędzie umożliwi nam w łatwy sposób precyzyjne cięcie materiałów takich jak drewno czy metal. Podczas zakupu warto, jest zwrócić uwagę na jego moc, im ona wyższa, tym łatwiej będzie nam przeciąć twardy materiał. Dla własnego bezpieczeństwa należy wybierać modele, które posiadają osłonę na ostrze czy blokady przed niekontrolowanym uruchomieniem.

  Szukasz kosiarki z napędem do Twojego ogrodu? Zobacz, jak wybrać najlepszy model

Młot udarowy

Dzięki młotowi udarowemu skuwanie płytek lub posadzki, kucie w betonie i kamieniu, przebijanie ścian stanie się dla nas łatwe i szybkie. Jego zadaniem jest nie tylko skuwanie, ale i burzenie, dzięki czemu prace remontowe przeprowadzimy sprawnie i profesjonalnie.

Szlifierka kątowa

Szlifierką wykonamy prace związane nie tylko ze szlifowaniem, ale także cięcia i polerowania. Świetnie sprawdzi się przy pracy nad takimi materiałami jak drewno, metal, a nawet kamień. Modele z regulacją prędkości obrotowej pozwolą nam na precyzyjniejsze wykonanie pracy, a osłona tarczy zapewni nam bezpieczeństwo przed skaleczeniami.

Spawarka

Czasem zdarza się, że podczas remontu niektóre konstrukcje zostają naruszone i konieczne jest wykonanie spawania dwóch metalowych elementów. Co więcej, dzięki niej będziemy mogli stworzyć nowe, własne, niepowtarzalne projekty. Przed zakupem warto zastanowić się jakiego rodzaju elektronarzędzia dokładnie potrzebujemy. Pod uwagę powinniśmy wiać metodę, którą będziemy spawać — elektrodą otuloną, TIG czy MIG.

Czy elektronarzędzia wysokiej jakości są drogie?

Otóż nie. Na rynku istnieje wiele produktów, różnych producentów, którzy posiadają w swojej ofercie wiele różnych modeli każdego z potrzebnego sprzętu. Istnieje również możliwość kupna ich w promocyjnych cenach, wystarczy prześledzić oferty różnych sklepów. Pamiętajmy jednak, że najprawdopodobniej posłużą nam one przez kolejnych kilka lat, wybierajmy więc te, które zapewnią nam między innymi komfort pracy i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Takie parametry jako moc czy regulacja oraz dodatkowe funkcje, prędkość i bezpieczeństwo powinny być dla nas najważniejsze podczas dokonywania wyborów. Największą popularnością cieszą się te z napędem akumulatorowym, ponieważ dzięki niemu zwiększamy zakres ruchu podczas wykonywania prac i możemy użytkować ich mobilnie.

Podczas wykonywania wszelkich prac remontowych czy wykończeniowych i napraw za pomocą elektronarzędzi należy zachować bezpieczeństwo. Maska, okulary, kask, kombinezon i rękawice ochronne powinny znaleźć się w naszym przydomowym warsztacie, tak by ochronić się przed kurze, poparzeniem czy oparami, które powodują uszkodzenia oczu, skóry, a nawet dróg oddechowych. Wszystkie wymienione elektronarzędzia sprawią, że nawet najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne prace remontowe i naprawcze staną się dla nas przyjemne i szybkie.