stolik w ogrodzie

Jakie rękawiczki do ogrodu dla Ciebie i dla Twojego dziecka?

Rękawiczki to nieodłączny element wyposażenia każdego ogrodnika. Doskonale sprawdzają się one między innymi podczas sadzenia warzyw, przycinania krzewów czy wysiewu kwiatów, skutecznie chroniąc dłonie przed zabrudzeniem i skaleczeniem. Jak wybrać idealne akcesoria ogrodowe tego typu? Podpowiadamy!

Prace ogrodowe z dzieckiem — świetny sposób na wspólny czas!

Rodzinne prace w ogródku to znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. W ten sposób maluch poznaje otaczający go, fascynujący świat pełen roślin i zwierząt. Prace w przydomowym ogródku są świetną okazją do tego, by wytłumaczyć pociesze naturalny cykl przyrody. Warto stworzyć dziecku warunki do tego, by mogło ono w nich aktywnie uczestniczyć — czy to sadząc zioła, czy podlewając rośliny. W ogrodzie najmłodsi mogą się również nauczyć cierpliwości i odpowiedzialności, rozwijając jednocześnie swoją kreatywność.

Rękawiczki ogrodowe dla Ciebie

Rękawiczki ogrodowe powinny być przede wszystkim odporne na uszkodzenia. Dzięki czemu z powodzeniem będzie można ich używać podczas wykonywania różnego rodzaju prac — od przesadzania kwiatów, po opryski drzew. Rękawiczki ogrodowe damskie czy męskie nie mogą być ani za duże, ani zbyt małe. W pierwszym przypadku mogą się zsuwać z dłoni, w drugim — uciskać dłonie, uniemożliwiając w ten sposób prawidłową cyrkulację krwi. Wybierając rękawice, należy je dopasować do rodzaju wykonywanych w nich prac. Jeżeli będą one używane do pracy w ziemi, powinny być przede wszystkim odporne na ścieranie, a ich powierzchnia pracująca — wzmocniona materiałem, takim jak chociażby poliuretan. Do ciężkich prac przeprowadzanych z wykorzystaniem narzędzi typu widły, grabie czy motyka, najlepiej będą się nadawały rękawice ogrodowe skórzane. Warto, aby posiadały one grubą, amortyzującą powierzchnię pracującą. Jeżeli w ogrodzie znajdują się róże i inne rośliny kłujące, należy zaopatrzyć się w rękawice ogrodowe długie i grube. Bardzo ciekawym gadżetem do ogrodu są rękawiczki ogrodowe z pazurkami. Co to takiego? Rękawiczki ogrodowe z pazurami, jak sama nazwa wskazuje, posiadają specjalne nakładki na palce w formie pazurków. Są one wykonane z wytrzymałego plastiku, dzięki czemu ułatwiają rozgarnianie nawet bardzo mocno zbitej ziemi.

  Hortensja bukietowa - jak i kiedy sadzić? Sadzenie krok po kroku

Rękawiczki ogrodowe dla dzieci

Na sklepowych półkach można znaleźć także rękawiczki ogrodowe dla dzieci – np. na GardenLove.pl. Czym kierować się przy wyborze tego typu akcesoriów? Rękawiczki dziecięce ogrodowe, podobnie jak te dedykowane osobom dorosłym, powinny być wykonane z przewiewnego materiału, odporne na uszkodzenia i dobrze dopasowane do dłoni. Tym, co wyróżnia dziecięce rękawiczki ogrodowe są także dedykowane najmłodszym, przykuwające wzrok nadruki. Każdemu maluchowi z pewnością do gustu przypadną rękawiczki ogrodowe w kwiatki czy zwierzątka. Jeżeli chodzi o rozmiar, w sklepach dostępne są między innymi rękawice ogrodowe dla dzieci 2 lata oraz rękawice ogrodowe dla dzieci 3 latka.