Jakie rękawiczki do ogrodu dla Ciebie i dla Twojego dziecka?

Rękawiczki to nieodłączny element wyposażenia każdego ogrodnika. Doskonale sprawdzają się one między innymi podczas sadzenia warzyw, przycinania krzewów czy wysiewu kwiatów, skutecznie chroniąc dłonie przed zabrudzeniem i skaleczeniem. Jak wybrać idealne akcesoria ogrodowe tego typu? Podpowiadamy!

Prace ogrodowe z dzieckiem — świetny sposób na wspólny czas!

Rodzinne prace w ogródku to znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. W ten sposób maluch poznaje otaczający go, fascynujący świat pełen roślin i zwierząt. Prace w przydomowym ogródku są świetną okazją do tego, by wytłumaczyć pociesze naturalny cykl przyrody. Warto stworzyć dziecku warunki do tego, by mogło ono w nich aktywnie uczestniczyć — czy to sadząc zioła, czy podlewając rośliny. W ogrodzie najmłodsi mogą się również nauczyć cierpliwości i odpowiedzialności, rozwijając jednocześnie swoją kreatywność.

Rękawiczki ogrodowe dla Ciebie

Rękawiczki ogrodowe powinny być przede wszystkim odporne na uszkodzenia. Dzięki czemu z powodzeniem będzie można ich używać podczas wykonywania różnego rodzaju prac — od przesadzania kwiatów, po opryski drzew. Rękawiczki ogrodowe damskie czy męskie nie mogą być ani za duże, ani zbyt małe. W pierwszym przypadku mogą się zsuwać z dłoni, w drugim — uciskać dłonie, uniemożliwiając w ten sposób prawidłową cyrkulację krwi. Wybierając rękawice, należy je dopasować do rodzaju wykonywanych w nich prac. Jeżeli będą one używane do pracy w ziemi, powinny być przede wszystkim odporne na ścieranie, a ich powierzchnia pracująca — wzmocniona materiałem, takim jak chociażby poliuretan. Do ciężkich prac przeprowadzanych z wykorzystaniem narzędzi typu widły, grabie czy motyka, najlepiej będą się nadawały rękawice ogrodowe skórzane. Warto, aby posiadały one grubą, amortyzującą powierzchnię pracującą. Jeżeli w ogrodzie znajdują się róże i inne rośliny kłujące, należy zaopatrzyć się w rękawice ogrodowe długie i grube. Bardzo ciekawym gadżetem do ogrodu są rękawiczki ogrodowe z pazurkami. Co to takiego? Rękawiczki ogrodowe z pazurami, jak sama nazwa wskazuje, posiadają specjalne nakładki na palce w formie pazurków. Są one wykonane z wytrzymałego plastiku, dzięki czemu ułatwiają rozgarnianie nawet bardzo mocno zbitej ziemi.

  Kończysz budowę domu? Zobacz, jakie ogrodzenie zwieńczy Twój projekt

Rękawiczki ogrodowe dla dzieci

Na sklepowych półkach można znaleźć także rękawiczki ogrodowe dla dzieci - np. na GardenLove.pl. Czym kierować się przy wyborze tego typu akcesoriów? Rękawiczki dziecięce ogrodowe, podobnie jak te dedykowane osobom dorosłym, powinny być wykonane z przewiewnego materiału, odporne na uszkodzenia i dobrze dopasowane do dłoni. Tym, co wyróżnia dziecięce rękawiczki ogrodowe są także dedykowane najmłodszym, przykuwające wzrok nadruki. Każdemu maluchowi z pewnością do gustu przypadną rękawiczki ogrodowe w kwiatki czy zwierzątka. Jeżeli chodzi o rozmiar, w sklepach dostępne są między innymi rękawice ogrodowe dla dzieci 2 lata oraz rękawice ogrodowe dla dzieci 3 latka.