Jakie łóżko do niewielkiej sypialni wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka do niewielkiej sypialni może być trudnym zadaniem. Z jednej strony chcemy, aby nasze łóżko było wygodne i przestronne, a z drugiej strony musi ono pasować do wielkości naszej sypialni. Nieodpowiedni wybór może spowodować, że nasza sypialnia będzie wyglądać chaotycznie a przy tym możemy czuć się niekomfortowo. W tym artykule pomożemy ci wybrać odpowiednie łóżko, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i pozwoli cieszyć się komfortowym snem.

Łóżko dla dwojga w małej sypialni? Tak, to możliwe!

Jeśli sypialnia użytkowana jest przez dwie osoby wybór odpowiedniego łóżka może być jeszcze bardziej problematyczny. Na szczęście, nie oznacza to, że nie możemy wybrać rozwiązań, które zmieszczą się nawet w stosunkowo niewielkim pomieszczeniem. Pamiętajmy, że łóżka podwójne dostępne w ofercie większości sklepów meblowych zaczynają się od wymiaru 140x200 cm. Takie łóżko zmieści się z powodzeniem w każdej sypialni. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na nieco większe łóżko o szerokości 160cm warto się na nie zdecydować, ponieważ ten wymiar jest w stanie zapewnić nam już pełnię komfortu. Jak ocenić, czy łóżko nie jest zbyt duże do naszej sypialni? To proste - jeśli po każdej stronie łóżka znajduje się tyle przestrzeni, że możemy swobodnie poruszać się i układać do snu znaczy to, że łóżko będzie idealne.

Jakich łóżek unikać w przypadku małej sypialni?

W przypadku małej sypialni, ważne jest, aby unikać nie tylko łóżek o dużych rozmiarach ale również modeli łóżek z rozbudowanym wezgłowiem, które może optycznie pomniejszać pomieszczenie i sprawiać, że będzie ono wydawało się na zagracone. Drugim błędem jest wybór łóżka o znacznie rozbudowanej, wystającej poza materac ramie. O wiele lepiej sprawdzą się minimalistyczne łóżka o prostej konstrukcji. Na szczęście ich oferta jest obecnie bardzo
Urządzając małą sypialnię unikajmy również nadmiaru dodatkowych elementów takich jak szafki nocne po obu stronach łóżka. Zależy nam na tym, by cieszyć się w sypialni jak największą przestrzenią, dlatego warto pomyśleć o alternatywie np. w postaci półeczek przy łóżku.

  Jak umilić sobie czas przy sprzątaniu?

Jakie modele łóżek sprawdzą się w małej sypialni?

W małej sypialni sprawdzą się modele łóżek o kompaktowym designie, takie jak:

  • Łóżko piętrowe lub na stelażu, które pozwala na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem na dodatkowe meble lub składanie pościeli.
  • Łóżko z szufladami na pościel, które zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania.
  • Łóżko z zintegrowanymi półkami lub szafkami, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni w sypialni.
  • Łóżko z opcją złożenia, które można łatwo schować, gdy nie jest używane.
  • Łóżko z opcją regulacji wysokości, które można dostosować do własnych potrzeb i preferencji.

Ponadto warto wykorzystać sprawdzone sposoby na optyczne powiększenie sypialni. Mowa tu między innymi o zastosowaniu jasnych kolorów (zarówno w przypadku ścian, jak i mebli) czy wieszaniu luster.