Jakie kanapy są najwygodniejsze? Regulowane automatycznie podnóżki to tylko zapowiedź komfortu

Obecnie eleganckie narożniki mają nie tylko sprężyste wypełnienie i hydrofobową tapicerkę. Dziś sofy i kanapy stają się częścią inteligentnego domu. Kanapa designerska może być wyposażona w zaawansowane technologicznie rozwiązania. Podgrzeje i wymasuje nam plecy, a jej podnóżek czy leżanka rozłożą się po naciśnięciu jednego przycisku. Poznajmy sofy z funkcją relaksu od polskiego producenta mebli tapicerowanych!

Moda na proste formy i ukryte funkcje 

W modzie są proste formy mebli. Kanapa z regulowanym zagłówkiem może więc mieć minimalistyczną bryłę, która łatwo dopasuje się do otaczającej jej przestrzeni. Trendy podpowiadają:

  • jasne, niskie i eleganckie narożniki z opływową linią, która nawiązuje do stylu japandi będącego połączeniem skandynawskiej wygody i japońskiego charakteru,
  • proste sofy loftowe na czarnych nóżkach i ramach,
  • kanapy designerskie w stylu vintage, z pikowanymi oparciami i drewnianymi trójkątnymi nóżkami,
  • minimalistyczne kanapy narożne modułowe, które można dopasowywać do aktualnych potrzeb i ustawienia innych mebli w pomieszczeniu.

Patrząc na podstawowe trendy wśród mebli wypoczynkowych, widzimy dwa główne wyznaczniki współczesnych wnętrz – umiłowanie do komfortu i mobilność, której oczekuje się od mebli. Z potrzeby wygody powstały sofy z funkcją relaks, które oferuje polski producent mebli tapicerowanych. Funkcje takiej sofy są ukryte, nie zobaczymy ich na pierwszy rzut oka, co jest dużą zaletą wielofunkcyjnych kanap. Wystarczy jednak odkryć panel sterujący w podłokietnikach, aby poznać nowy poziom wygody. Jakie udogodnienia oferują nam nowoczesne kanapy z regulowanym zagłówkiem?

Czym jest sofa z funkcją relaks?

Weźmy jako przykład meble z kolekcji MOVE polskiego producenta mebli tapicerowanych Livingroom. W pozornie prostych bryłach skrywają się zaawansowane mechanizmy i silniki, które pozwalają ustawić kanapę z regulowanym zagłówkiem w dowolnej pozycji. Klient ma do wyboru szereg ustawień, funkcji i udogodnień – meble powstają na jego indywidualne zamówienie. Jakie możliwości może kryć w sobie nowoczesna kanapa designerska w całości produkowana w Polsce?

  • Funkcja relaks, czyli płynne ustawienie pozycji oparcia i podnóżka – wysuwany podnóżek, przedłużany longchair, regulowany zagłówek, odchylane oparcie – wszystko może być automatycznie regulowane za pomocą przycisków na oparciu sofy. Dzięki temu sofa loftowa będzie się dopasowywać do aktualnych potrzeb siedzącej na niej osoby – jej wzrostu i aktywności. Łatwo ustawimy wygodną pozycję do leżenia, czytania czy oglądania telewizji. Na przykład oparcie wychyli się do tyłu, a podnóżek szezlonga uniesie się w górę.
  • Elektryczna regulacja głębokości siedziska i wysuwany longchair to kolejne przydatne funkcje, które zwiększają wygodę mebla.
  • Funkcja kardio to ustawienie kanapy, w którym nogi uniesione są powyżej linii serca. To doskonały sposób na zrelaksowanie mięśni, odprężenie ciała i pozbycie się uczucia ciężkich nóg po długim dniu. Już kilka minut wystarczy, by wprowadzić się w stan głębokiego relaksu. Warto wypróbować!
  • Wall free – dzięki przemyślanej konstrukcji kanapy z regulowanym zagłówkiem nie ma potrzeby odsuwania mebla od ściany podczas rozkładania. To świetna opcja do mniejszych pomieszczeń, ponieważ mebel nie musi stać daleko od ściany, aby się rozłożyć.
  Jak dobierać kolor krzeseł? Praktyczne wskazówki i pomysły na aranżację

Warto też sprawdzić fotele z kolekcji, które mogą nam nie tylko wygrzać plecy dzięki wbudowanemu podgrzewaniu, ale też je wymasować. Czy to nie przyjemna wizja na odprężenie po długim dniu?

Kanapa narożna modułowa – ważna cecha nowoczesnych sof

Wygoda łączy się z pojęciem modułowości mebli wypoczynkowych. Współczesne salony są obecnie przestrzeniami, gdzie w ciągu tygodnia niejednokrotnie się pracuje, spędza czas z rodziną, imprezuje i wypoczywa. Kanapy narożne modułowe można dowolnie przestawiać i konfigurować, dopasowując je do potrzeb. Klient decyduje nie tylko o funkcjach dodatkowych, ale i o układzie zamawianej sofy loftowej czy skandynawskiej. Narożnik może mieć kształt litery U lub L. Można osobno zamawiać podnóżki i szezlongi, a nawet dodatkowe moduły, gdy na przykład rodzina się powiększa. Możemy przesuwać całe siedziska albo zmieniać miejsca samych wyciąganych zagłówków. Ilość konfiguracji jest ogromna, co daje dużą swobodę aranżacji.

Ponadczasowość, solidność i ekologia – trendy, które się przenikają

Meble współcześnie kupuje się na lata. Kanapa, która ma przed sobą długą przyszłość, jest zakupem proekologicznym. Odchodzi się bowiem od rozwiązań tymczasowych – meble mają być solidne, trwałe i odporne na upływ czasu. Dlatego do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne pianki, sprężyny i tapicerkę, która przetrwa spotkanie z wyobraźnią dziecka czy z ostrymi pazurami kota. Warto zajrzeć do ofert polskich producentów mebli tapicerowanych. Mamy w kraju firmy, które produkują piękne, trwałe i funkcjonalne kanapy – dlatego wspierajmy rodzimy design!