Jak wybrać szuflady do łazienki?

Komfortowo urządzona łazienka to nie tylko odpowiednio rozmieszczona armatura, ale także funkcjonalne, intuicyjne i bezpieczne w użytkowaniu meble. Decydując się na rozwiązania uwzględniające szuflady, musisz przemyśleć kwestię organizacji przyborów łazienkowych, które chcesz w nich przechowywać oraz systemy, które zwiększają komfort korzystania z takich mebli łazienkowych. Jakie udogodnienia i funkcjonalności można zamontować w nowoczesnych szufladach?

Systemy idealne do montażu w szufladach łazienkowych

Otwieranie i zamykanie szuflad to jedna z kluczowych kwestii, na jakie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze systemów prowadnic. Nowoczesne technologicznie rozwiązania zapewniają nie tylko ciche i płynne domykanie, ale także proste otwieranie szuflad do praktycznie ich całkowitego wysunięcia bez obaw o to, że szuflada wypadnie. Takie prowadnice są bezpieczne w użytkowaniu i zapewniają dostęp do wszystkich, nawet najgłębiej umiejscowionych akcesoriów. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także systemy automatyczne — wystarczy, że delikatnie przyciśniesz front szuflady, uruchamiając tym samym mechanizm jej wysunięcia. Nowoczesne technologicznie systemy szuflad cechuje solidność i jakość, co przekłada się na ich wieloletnie użytkowanie bez awarii, zacinania się i zbyt szybkiego zużywania.

Świetne pomysły na szuflady łazienkowe

Czy szuflada kojarzy Ci się wyłącznie z prostą, niewielką, podłużną konstrukcją, w której dotychczas mieściła się maszynka do golenia, szczoteczka i ewentualnie pasta do zębów? 

Obecnie, szczególnie w meblach na wymiar, możliwości zaprojektowania mebli łazienkowych są wręcz nieograniczone. Możesz zdecydować się na wariant z dużymi i pojemnymi szufladami, w których bez problemu pomieścisz ręczniki, szlafroki, a nawet środki higieniczne — także te w wysokich opakowaniach. 

Możesz pokusić się również o projekt uwzględniający specjalne wkłady, dzięki którym organizacja drobnych akcesoriów, kosmetyków, ale i tych większych przyborów umożliwi Ci zachowanie porządku i sortowanie — to gadżet, który ułatwi Ci życie.

  Jak dbać o kosę spalinową aby służyła jak najdłużej?

Przy wyborze lub projektowaniu własnych mebli łazienkowych stawiaj największy nacisk na ich funkcjonalność i prostotę obsługi. Miej również na uwadze wspomniane systemy szuflad. Warto zainwestować w te lepsze, nieco droższe, gdyż ich tańsze alternatywy często ulegają uszkodzeniu, ich wewnętrzne elementy mogą powodować zacinanie się, a przy mocniejszym szarpnięciu w takiej sytuacji prowadnice często wykrzywiają się, co wiąże się z koniecznością ich wymiany na nowe.