Jak wybrać moskitierę okienną?

Jak wybrać moskitierę okienną? Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej moskitiery? Jak dbać o moskitierę okienną? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w dzisiejszym artykule. 

  1. Jak wybrać moskitierę okienną?
  2. W jaki sposób dbać o moskitiery okienne?

Jak wybrać moskitierę okienną?

Moskitiery to idealne rozwiązanie, które montuje się na oknach czy drzwiach balkonowych. Ich głównym zadaniem jest chronienie wnętrz przed owadami. Jeśli w porze wiosenno-letniej masz problem z komarami, muszkami czy innymi robakami, moskitiery okienne będą dla Ciebie doskonałą opcją, dzięki której będziesz mógł spokojnie otwierać okna i nie przejmować się owadami.

Jak wybrać moskitierę okienną? Przede wszystkim zastanów się, czy szukasz rozwiązania na jeden sezon, czy czegoś trwalszego. Jeśli potrzebujesz taniej i prostej moskitiery, postaw na siatki, które przykleja się od wnętrza okna. Jeśli natomiast interesują Cię długotrwałe opcje, w takiej sytuacji najlepszą moskitierą będzie siatka z ramką.

Na rynku dostępne są również moskitiery rolowane. To produkty, które działają na takiej samej zasadzie jak standardowe rolety. A zatem mają mechanizm umożliwiający sterowanie stopniem opuszczenia moskitiery.

Nowoczesne moskitiery okienne – specjalnie dla alergików

W ofertach producentów dostępne są również ciekawe moskitiery plisowane na taras. To doskonały produkt dla alergików, gdyż moskitiera plisowana zabezpiecza wnętrza domu nie tylko przed insektami, ale także kurzem, opadami z drzew, pyłkami czy ogólnie zanieczyszczeniami. Jednocześnie gwarantują optymalną cyrkulację powietrza, nie ograniczając jego swobodnego przepływu. Ponadto nie blokują światła słonecznego i w żaden sposób nie ograniczają widoczności. Moskitiery plisowane na taras to nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne rozwiązanie.

  Na co zwrócić uwagę, kupując rolety do domu?

Kiedy już wybierzesz odpowiedni rodzaj moskitiery, zmierz okna, na których chcesz je bezinwazyjnie zamontować. Oczywiście, polecamy decydować się na moskitiery przygotowywane na wymiar, gdyż z reguły są lepszej jakości od rozwiązań dostępnych w sklepach sieciowych. I dodatkowo otrzymasz gotowy produkt do montażu. W przypadku moskitiery kupionej w markecie budowlanym przed montażem może się okazać, że będziesz musiał ją dociąć, aby dopasować do wielkości danego okna. W takim przypadku moskitiery montowane samodzielnie mogą później źle wyglądać.

W jaki sposób dbać o moskitiery okienne?

Z tego względu, że moskitierę montuje się na zewnątrz, element ten jest narażony na negatywne czynniki atmosferyczne – w tym na opady. Na moskitierze mogą osadzać się również różnego rodzaju zanieczyszczenia i pyłki. W jaki sposób dbać o moskitiery okienne, aby służyły nam jak najdłużej i przez cały czas pozostawały w dobrym stanie technicznym?

Według informacji opublikowanych na stronie https://familyrollo.pl/blog/jak-dbac-o-moskitiere-zeby-sie-nie-niszczyla najważniejsze jest, aby regularnie odkurzać moskitierę. Poleca się, aby odkurzać moskitierę okienną nawet co około dwa tygodnie. Do odkurzania polecamy wykorzystywać końcówkę wyposażoną w stosunkowo miękkie włosie.

Dodatkowo warto regularnie czyścić ramkę zarówno z kurzu, jak i resztek owadów czy różnego rodzaju pyłków. Dzięki temu nie tylko moskitiera, ale i rama będzie dużo lepiej się prezentować i tym samym będzie dłużej służyć. Do skutecznego wyczyszczenia ramki wystarcza z reguły wilgotna szmatka.

Dlaczego warto regularnie czyścić moskitierę?

Czyszczenie moskitiery pozwala utrzymywać cyrkulację powietrza na odpowiednim poziomie. Ponadto regularne czyszczenie siatki sprawi, że ta część moskitiery nie będzie szarzeć. Jeśli zależy Ci na tym, aby moskitiera gwarantowała ochronę przez wiele lat bez konieczności jej wymiany, koniecznie o nią zadbaj. Zabezpieczając drzwi balkonowe, do czego świetnie nadają się moskitiery ramkowe, można poprawić komfort domowników oraz gości. W ofercie sklepu oferującego moskitiery przesuwne i inne tego typu produkty można znaleźć między innymi moskitiery drzwiowe wykonane z porządnych materiałów. Tego typu rodzaje moskitier spokojnie wytrzymają kilka sezonów bez względu na to, czy będzie to moskitiera drzwiowa, czy też okienna.