Inteligentny dom - zacznij od małego

Wyobraź sobie następujący scenariusz: wracasz do domu po ciężkim dniu pracy, po drodze wstąpić musisz jeszcze na zakupy do sklepu. Nie pamiętasz, czy w Twojej lodówce jest jeszcze mleko, sięgasz więc szybko do aplikacji, by przez nią spojrzeć do wnętrza lodówki i szybko się o tym przekonać. Wsiadasz do samochodu, którym zmierzasz w stronę domu, wysiadasz, wchodzisz do domu i zapalasz światło. Jest już po południu, więc razi Cię białe oświetlenie. W telefonie zmieniasz jego kolor na „miękki” żółty. Jesteś zmęczona(-y), więc potrzebujesz zastrzyku energii. Jedno kliknięcie, a Twój ekspres już parzy pyszne, kremowe cappuccino.

Brzmi jak daleka przyszłość? Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ już dziś istnieją rozwiązania, które to umożliwiają. Mowa tu rzecz jasna o urządzeniach typu smart. Dziś chcielibyśmy się skupić na jednych, bardzo konkretnych – automatycznych ekspresach do kawy. To bowiem one stanowią najlepszy początek do tworzenia smart domu. Pokazując ich zalety zamierzamy opierać się na konkretnych przykładach – na warsztat weźmiemy ekspresy do kawy Siemens. To właśnie ta firma jest bowiem wiodącym w branży kawowej producentem urządzeń typu smart.

Smart - ale co to znaczy?

Jednak zanim przejdziemy do właściwego opisu, musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: co to znaczy, że urządzenie jest smart? Definicja jest bardzo prosta – jeśli urządzenie można podłączyć do jakiegoś centralnego systemu, dzięki któremu możliwa będzie jego zdalna kontrola, to możemy mówić o urządzeniu smart. Przykład? Ekspresy do kawy Siemens można połączyć przy pomocy aplikacji Home Connect z telefonem i dzięki temu zdalnie zarządzać wszelkimi procesami.

  Sezonowe produkty w diecie pudełkowej – korzyści zdrowotne i środowiskowe
Ekspres Siemens
Źródło: Przyjaciele Kawy

Ekspresy do kawy Siemens – po prostu smart

Home Connect to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie w ciągu ostatnich kilku lat zawitały w świecie ekspresów automatycznych. Co oferuje ta konkretna aplikacja? Funkcji jest bardzo wiele, a każda pozwala nam na kontrolowanie innego aspektu pracy urządzenia.

Zacząć należy od najważniejszego – parzenia kawy. Można to zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji – możesz więc przygotować kubek ukochanego czarnego naparu nie wstając rano z łóżka. Ponadto, dzięki funkcjom takim jak Barista Mode użytkownik posiada niemal pełną kontrolę nad każdym aspektem parzenia – zaczynając od temperatury parzenia, a kończąc na mocy samego naparu. 

Mało tego, aplikacja posiada szeroką gamę dostępnych naparów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie – łącznie jest to aż 17 przepisów na napoje kawowe z całego świata – dzięki funkcji coffeeWorld można więc odbyć podróż dookoła kuli ziemskiej w zasadzie nie wychodząc z własnej kuchni. Ponadto, w aplikacji dostępne są też przepisy na przeróżne dania, które przygotować można z wykorzystaniem kawy. 

Smart to również wygoda – dzięki funkcji „kawowej playlisty” na tablecie, czy dowolnym urządzeniu mobilnym możemy dodać kolejne napary do kolejki, a ekspres Siemens sam przygotuje je w odpowiedniej kolejności. Ta funkcja szczególnie przydatna okazuje się podczas różnego rodzaju imprez czy spotkań – mało kto umie zapamiętać zamówienia kilkunastu osób, a wystarczy puścić w obieg telefon, pozwolić każdemu wybrać to, na co ma ochotę i gotowe!

Jednak równie istotną kwestią jest konserwacja, której raz na jakiś czas należy poddawać ekspres do kawy, w końcu czyste i zadbane urządzenie to gwarancja wspaniałego smaku. Tu także pomogą nam funkcje smart. Dzięki nim w naszym telefonie pojawią się informacje o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych. Co ważne, nowoczesne ekspresy nie będą wymagały od nas długiego i żmudnego zaangażowania w ten proces – wykonają go samodzielnie po wciśnięciu przycisku. Po prostu ciesz się kawą i nie przejmuj niczym innym.

  Jak udekorować dom na wiosnę - proste wskazówki

Należy także wspomnieć o wyglądzie, w końcu urządzenie dobrej jakości, jak ekspresy do kawy Siemens służyć nam będą wiele lat, ważnym jest więc, by były przyjemne dla oka i wspaniale zdobiły naszą kuchnię. Jest dokładnie tak! Kupując smart-ekspres kupujemy też piękny, ponadczasowy design, który niewątpliwie zwróci uwagę każdego gościa.

Ekspres do kawy Siemens
Źródło: Przyjaciele Kawy

Dla kogo przeznaczone są inteligentne ekspresy?

Koniecznym jest, by przed zakupem odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie. Czy ekspres do kawy jest dla Ciebie? Cóż, spróbujmy wyznaczyć pewne kategorie ludzi, którzy na pewno skorzystają z możliwości inteligentnych funkcji ekspresu. Przede wszystkim należą do nich kawosze-pasjonaci, a więc osoby, które traktują kawę nie tylko jako metodę na zapewnienie sobie szybkiego zastrzyku kofeiny, ale chcą również dostrzegają złożoność smaku. To właśnie te osoby docenią obecne dzięki funkcji smart możliwości kontroli procesu parzenia, które sprawiają, iż możemy w niemal dowolny sposób bawić się smakiem, w poszukiwaniu tego idealnego (preferowane ustawienia zapisać można dzięki dostępnym profilom użytkowników).

Po drugie, o czym już wspomnieliśmy, to coś dla tych, którzy korzystają z ekspresu w wiele osób o odmiennych, wręcz skrajnie różnych preferencjach. Dzięki osobnym profilom użytkowników każdy będzie mógł zaparzyć kawę dokładnie tak, jak lubi, bez konieczności zmiany i regulowania ulubionych ustawień innej osoby, a szeroka gama dostępnych przepisów to gwarancja tego, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie w przypadku osób często przyjmujących w swym domu gości – jak wspomnieliśmy wcześniej „kawowa playlista” znacząco ułatwi nam w takim wypadku życie. 

W końcu, inteligentne ekspresy do kawy Siemens to coś dla tych, którzy cenią sobie wygodę i nie chcą spędzać długich chwil nadzorując pracę urządzenia, a jedynie nacisnąć przycisk i po chwili cieszyć się filiżanką aromatycznej, gorącej kawy. Kiedy należy więc rozważyć zakup ekspresu smart? Gdy wiemy, iż dzięki gamie dostępnych dzięki niemu rozwiązań będziemy szczęśliwsi – w końcu podstawowa funkcja ekspresu brzmi: dobry ekspres to taki, którego użytkowanie sprawia nam przyjemność.

  Domowe sposoby na komary - co odstrasza komary? 15 sprawdzonych metod
Siemens ekspres (1)
Źródło: Przyjaciele Kawy

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż ten artykuł odkrył przed Tobą fascynujący świat inteligentnych urządzeń. Tak, jak mówi tytuł, tworząc swój smart-dom warto zacząć od tych najmniejszych, najbardziej podstawowych elementów - od urządzeń, z których intensywnie korzystamy na co dzień. To właśnie dzięki nim będziemy w stanie w pełni zobaczyć potencjał, jaki drzemie w całej idei: dziś smart-ekspres, jutro smart-dom, pojutrze smart-city. Przyszłość może być w Twoich rękach już dzisiaj!