Gerlach – historia producenta akcesoriów kuchennych

Wśród akcesoriów kuchennych, ale i patelni i garnków wybieranych przez użytkowników prywatnych, a także branżę gastronomiczną, prym wiodą produkty marki Gerlach. Jest to producent, który na rynku istnieje od ponad 260 lat, a jego marka doceniana jest przez najbardziej wymagających odbiorców.

Gerlach – dynamicznie rozwijająca się marka

Produkty marki Gerlach trafiają do rąk klientów od ponad 260 lat. Ten czas jest naznaczony doskonaleniem oferty, zdobywaniem doświadczenia oraz łączeniem tradycji z nowoczesnością. Firma może się pochwalić bardzo szeroką ofertą produktów, dynamicznym rozwojem oraz spełnianiem wymogów, które stawiają przed nią zarówno klienci indywidualni, jak i branża gastronomiczna.

Historia Gerlach

Historia Gerlach rozpoczyna się w 1790 roku, kiedy to Filip Szaniawski rozpoczął budowę wielkiego pieca do surówki w Kuźnicach Drzewickich. W tym momencie rozpoczął się nieustanny rozwój drzewieckiej fabryki. Mimo zawirowań, z którymi firma musiała się zmierzyć w okresie wojennym, w 1824 roku, rzemieślnik Samuel Gerlach, rozpoczął produkcję noży oraz wyrobów chirurgicznych.

Od 1829 roku w logo marki pojawiła się charakterystyczna korona, która do dziś jest rozpoznawana przez użytkowników produktów Gerlach. Przez kolejne lata działalności firma musiała się mierzyć ze zmianami w kierownictwie, skutkami wojny oraz finalną likwidacją zakładu. Producent jednak podniósł się mimo tych przeszkód. Wznowił pracę i ponownie rozpoczął produkcję wyrobów kuchennych.

Najsilniejszy rozwój firma przeżywa od 2004 roku. Dziś to jedna z najbardziej znanych marek, wielokrotnie nagradzana, wyróżniana i pojawiająca się na szczytach rankingów.

Obecnie Gerlach jest najbardziej znana z produkcji wysokiej jakości towarów, w tym na rynku sztućców i noży kuchennych.

Sztućce Gerlach – czym się wyróżniają?

Sztućce Gerlach to szeroka oferta produktów, które bazują na najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10. Są wśród nich wykonania proste, klasyczne, o ponadczasowym charakterze, jak i te bardziej nowoczesne, z matowym wykończeniem, które doskonale oddają ideę minimalistycznych stylistyk.

  Jak odnowić stare meble? Samodzielne odnawianie starych mebli

Sztućce tej marki mogą się pochwalić maksymalną precyzją wykonania, ciekawym wzornictwem i funkcjonalnością.

Patelnie i garnki Gerlach – ponadczasowa propozycja

Wśród kolejnych flagowych produktów znajdują się patelnie i garnki Gerlach. Cechuje je również precyzja wykonania, najwyższej jakości materiały oraz stylowy wygląd, ale nie tylko. Garnki stalowe są odporne na uszkodzenia i odkształcenia, a ich funkcjonalność zwiększają elementy, takie jak miarki, wygodne uchwyty czy sitka w pokrywkach.

Patelnie zaś są niezwykle wytrzymałe, odporne na zarysowania i odkształcenia, a ponadto bardzo łatwe w czyszczeniu.

Cechy tych produktów pozwalają zatem na komfortowe użytkowanie zarówno w zaciszu domowym, jak i w gastronomii.