Domy na sprzedaż w Pyskowicach z kredytem 2% - sprawdź, dlaczego warto się nimi zainteresować

Wzrost inflacji, a wraz z nią cen materiałów budowlanych i wykończeniowych wyhamował nieco rynek nieruchomości, ale nie na długo. Chociaż zmniejszeniu uległa dostępność Polek i Polaków do kredytów hipotecznych, eksperci odnotowują ożywienie branży. Odpowiedzią na problemy rynku mieszkaniowego ma być również rządowy program Bezpieczny Kredyt 2%. Czy dzięki temu rozwiązaniu będzie można spełnić swoje marzenie o nowym domu w Pyskowicach?

Kredyt 2% – na czym polega to rozwiązanie?

Program Bezpieczny Kredyt 2% został zapowiedziany przez rząd w ramach próby ożywienia rynku nieruchomości oraz rozwiązania problemów mieszkaniowych młodych Polek i Polaków. Zakłada on pomoc w spłacie zobowiązania w formie dopłaty do kredytu hipotecznego. Program skierowany jest do osób w wieku do 45 lat, które nigdy nie miały własnego domu ani mieszkania lub spółdzielczego prawa własności do takiej nieruchomości. Maksymalna wysokość kredytu, o jaką wnioskować może taka osoba, to 500 tys. złotych. W nieco lepszej sytuacji są małżeństwa i rodziny z dziećmi, które mogą starać się o kredyt w kwocie do 600 tys. złotych. Wówczas wystarczy, że warunek udzielenia wsparcia spełnia tylko jedna osoba.

Dopłaty są obliczane według różnicy między stopą procentową, wyznaczaną na podstawie średniego oprocentowania kredytów bankowych ze stałą ratą. Ostatecznie stopa procentowa dla kredytobiorcy ma wynosić 2%, a preferencyjne warunki finansowania będą obowiązywać przez 10 lat.

Domy na sprzedaż w Pyskowicach a kredyt 2%

Zgodnie z założeniami programu kredyt może zostać udzielony zarówno na zakup nieruchomości z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Bez znaczenia jest także cena za metr kwadratowy – nie obowiązują żadne limity. Oznacza to, że kredytobiorcy mają szerokie pole do popisu w kwestii wyboru przyszłego lokum. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać jeden z nowych domów na sprzedaż w Pyskowicach od dewelopera Dom100. Obecnie firma kończy drugi etap inwestycji Osiedle Pyskowice i oferuje eleganckie domy w zabudowie szeregowej. Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż zlokalizowane przy ulicy Morelowej spełniają założenia rządowego programu Bezpieczny Kredyt, dlatego spełnienie marzenia o zamieszkaniu w Pyskowicach jest jeszcze bliżej, niż myślisz. Eksperci podkreślają, że najbliższe miesiące to doskonały okres na zakup nieruchomości, gdyż wkrótce wszystkie dostępne na rynku lokale mogą zostać wykupione. Dlaczego warto zainteresować się ofertą domów na sprzedaż w Pyskowicach od Dom100?

  Oznaczenia przewodów elektrycznych - jakie znaczenie mają ich kolory i litery?

Co sprawia, że nowe domy w Pyskowicach od Dom100 to dobry wybór?

Gliwicki deweloper Dom100 kończy realizację drugiego etapu budowy osiedla w Pyskowicach przy ulicy Morelowej. W ofercie inwestycji znajdują się nowe domy na sprzedaż w zabudowie szeregowej. Nieruchomości zostały zaprojektowane z troską o każdy szczegół, aby spełnić oczekiwania przyszłych właścicieli. Pomieszczenia rozmieszczono w sposób przemyślany i funkcjonalny, zapewniający optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz maksimum wygody. Domy w Pyskowicach, oferowane przez Dom100 zostają oddane w podwyższonym standardzie deweloperskim. Oznacza to, że przyszli mieszkańcy nie muszą martwić się o wykonanie instalacji, tynków, wylewek ani ogrodzenia.

Osiedle położone jest blisko terenów rekreacyjnych, w otoczeniu malowniczej przyrody, a w 2021 roku, nieopodal inwestycji powstał świetnie wyposażony plac zabaw i rekreacji z boiskiem i strefą do street workoutu, z pewnością zaspokoją potrzeby osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Rodziny z dziećmi docenią bliskość szkół i przedszkoli, a pozostali mieszkańcy sklepów, ośrodka zdrowia oraz restauracji. Wszystko to sprawia, że jest to idealny wybór dla każdego, kto szuka spokojnego miejsca do życia.